Úřad práce. Mám se nahlásit?

marketaabel
29. lis 2021

Prosím o radu 🙏 Pobíram rodičovský příspěvek do čtyř let věku dítěte. Končí mi posledního dne tohoto roku. V březnu mám termín. Před rokem v lednu jsem dala v práci výpověď s tím, že mě doma ten čtvrtý rok nenechají. Takže nárok na mateřskou nemám. O příspěvek se žádá po porodu dítěte, to chápu, ale co ta doma mezi? Mám se nahlásit na pracák? Nejde mi o peníze, ale zdá mam být někde hlášena. Děkuji.

lenulka_333
29. lis 2021

@marketaabel určitě se někde nahlas,měla bys nedoplatek na zdravotní pojišťovně,buď na úřad práce,kde by ti mohl vzniknout i nějaký nárok na podporu nebo na zdravotní pojišťovnu jako žena pečující od dítě a zdravotní za tebe bude hrazeno,jen pozor do školky dítě může jen na 4 hod. Denně v tomto pripade

nuninove
29. lis 2021

urcite na pracak..podporu ti daj, ale je to kolem 5tis..pocita se to z prumerne mzdy v CR a je to malo procent, ale aspon neco 🙂

marketaabel
autor
29. lis 2021

Děkuji vám 🙏 ani jsem nepočítala, že nějaké koruny dostanu 😊 zítra si tam zajdu.

nuninove
29. lis 2021

@marketaabel jestli ti konci rodicak az 31.12. tak to tam ted nechod..jdi tam az po novem roce..

marketaabel
autor
29. lis 2021

@nuninove a neměla bych být právě už od prvního nahlášena?

nuninove
29. lis 2021

@marketaabel Jak ji dobehne rodicak, tak myslim do 3 pracovnich dnu se musi nahlasit..mela jsem to stejne..rodicak koncil 31.12. a na pracaku jsem byla hned v pondeli 4.1.

j.a.n.i
29. lis 2021

@nuninove Klidně muze jit uz ted, alespoň vycerpa celych 5 mesicu podpory.

marketaabel
autor
29. lis 2021

@nuninove ok děkuju moc 😊

marketaabel
autor
29. lis 2021

@j.a.n.i já teď ale pobírám rodicak a pak po porodu budu zase, tak to mi asi dají jen na ty dva měsíce, ne?

j.a.n.i
30. lis 2021

@marketaabel Ne, klidne se mizes prihlasit uz dnes a podporu budes mit ode dneska do porodu.

marketaabel
autor
30. lis 2021

@j.a.n.i děkuji moc. Dnes jsem tam byla a máš pravdu. Mohla jsem klidně pobírat příspěvek hned po podané výpovědi i při rodičáku.