Úřad práce. Do kdy se mám hlásit po ukončení práce dohodou?

11. čer 2023

Dobrý den,
chci se zeptat,před třemi týdny jsem ukončila práci dohodou a do kdy se musim jit hlásit na úřad práci?A mám nárok na podporu?Děkuji

autor
11. čer 2023

A ještě kdo za mě platí socialní a zdravotní pojištění?

klokanka31
11. čer 2023

Sociální nikdo, zdravotní teď taky nikdo, to až se zaregistruješ na pracák. Ale proč ses nezapsala hned po ukončení zaměstnání?🧐

autor
11. čer 2023

@klokanka31 protože jsem měla hnusnou chřipku.A teď tam chci jít,ale mám obavy,že budou hudrovat.A nemusí se tam hlásit do 8 dnů nebo jestli mi teď daji podporu?

klokanka31
11. čer 2023

Záleží jestli budeš splňovat požadavky pro podporu. A nevím jak to budeš mít s tím zdravotním,jestli ti tam nevznikne dluh 🤔 ale to ti řeknou na zdravotní pojišťovně (tam si taky musíš zařídit změnu plátce)

autor
11. čer 2023

@klokanka31 no mám částečný invalidní důchod 1.stupně.Tak nevím,jak to bude

j.a.n.i
11. čer 2023

@klokanka31 Pokud se stihne přihlásit v červnu, tak ji žádný dluh nevznikne.

j.a.n.i
11. čer 2023

A jinak být na UP je možnost a nikoliv povinnost, takže je čistě na tobě, kdy se zaregistruješ, ostatním je do toho kulový. A jinak pro zdravotní je potřeba to stihnout v průběhu června.

autor
11. čer 2023

@j.a.n.i a jestli se můžu zeptat,proč do konce června a socilalní platit nemusim?

j.a.n.i
11. čer 2023

Protože sama si musíš platit zdravotní až ve chvíli, kdy si celý kalendářní měsíc bezprizorní. A sociální je povinné pouze pro OSVČ a pro zaměstnané.

klokanka31
11. čer 2023

Pokud máš invalidní důchod tak ti zdravotní platí stát, takže na pracák nemusíš.

autor
11. čer 2023

@klokanka31 aha to jsem nevěděla.Tak že když mám důchod,tak nemusím na pracák a ni nemusím platit sociální a zdravotní?Nemám s tim zkušenost,proto se ptám😊

klokanka31
11. čer 2023

Moje známá má invalidní 1.stupeň a nemusí si platit nic. Ani na pracáku nemusí být. Jen to chce zajít na tu zdravotní pojišťovnu že to bude platit ten stát.

autor
12. čer 2023

@klokanka31 ano děkuju😊