Příspěvek na bydlení. Jaké jsou podmínky?

mariti
28. bře 2020

Máte prosím někdo čerstvou zkušenost se žádostí o příspěvek na bydlení? Bohužel, jak se teď nikde moc nepracuje, tak se nemůžu dovolat na úřad a zeptat se přímo tam. Zajímalo by mě konkrétně, jak se počítá příjem ženy-manželky, v době před rozvodem, když ale už žije
s dětmi odděleně od manžela a má trvalé bydliště jinde, finance mají taky rozdělené. Abych se vyjádřila přesně, můžu ten příspěvek pobírat, ikdyž ještě nejsme formálně rozvedeni ale žijeme odděleně? Dále, pokud ještě není rozsudek o výši výživného ani písemná dohoda mezi manželi, z čeho se vychází - zda z toho, kolik reálně manžel ženě posílá nebo je potřeba počkat, až bude formální rozhodnutí nebo dohoda. A poslední věc - jsem OSVČ , mám to jako vedlejší činnost, jinak jsem ještě na rodičáku. Jak úřad práce počítá výdělek u živnostníků, myslím tím hrubý výdělek a čistý. Záleží, zda daním paušálem a podle toho se to vypočítá? Prosím, nepiště sem, co si myslíte, potřebuji vědět ověřené informace. Kdyby tu náhodou byl někdo, kdo v této oblasti profesně působí, tak budu vděčná za radu. Předem děkuji.

katkagabinka
28. bře 2020

Já vím,že nechceš psát, že si myslím, ale osvč nemají nárok na nic, ani na přídavky. Má to tak sousedka.

nat
28. bře 2020

@mariti jak píšete nejlépe je zavolat si na úřad práce po telefonu info normálně podávají volala jsem tam v pátek mimo pracovní dobu a dobře poradily 🙂 Takže bych hledala odpověď tam a ne tady