Příspěvek na bydlení a nové bydlení - moc tomu nerozumím. Poradíte, prosím?

12. led 2022

Ahoj maminky, pobírám příspěvek na bydlení - každé 3 měsíce si o to chodím žádat. Teď v lednu jsem byla zadat za 4. čtvrtletí - v lednu jsem zaplatila nájem na celý leden a na konci ledna se stěhuji. Tudíž v únoru platím nájem jinde. Moje paní ze socialky mi řekla, ze až dostanu papíry - tak hned musim přinést ukončení nájemní smlouvy a novou nájemní smlouvu + energie (ty budu mít na sebe) ze prý o příspěvky nepřijdu, ale já nechápu jak to půjde? To budu mít do konce března ten příspěvek tu částku za to 4. čtvrtletí a od dubna už novou částku za ten nový nájem? Bojim se abych o to neprisla.. děkuji moc

vivien95
13. led 2022

Nepřijdeš o to, jen tam zajdi co nejdřív.. 🙂

autor
13. led 2022

@vivien95 Nájemní smlouvu dostanu pristi týden, tak tam hned nabehnu 🙂

lenka2702
13. led 2022

Ahoj,můžu jse prosím zeptat. Jdu od března též do nájmu s dvěmi dětmi. Žádat o příspěvek můžu asi až po třech měsících,žejo? Nemám ani příspěvky pač jsme stále v rozvodovém řízení a soud nám již dvakrát odložili 😡

autor
13. led 2022

@lenka2702 To je teda pekne na prd!!😭 ale pokud nemáš příjem, musí ti dát příspěvek.. alespoň tak to mám já..
3 měsíce zpětně, takže to dones poraď se s paní a v dubnu ti prijdou peníze za všechny 3 měsíce zpetne, důležité je mít vše zaplacené a doložené.. pak už ti bude chodit příspěvek každý měsíc,pokud mas nízký příjem, dostanes i přídavky na děti 😘

lenka2702
16. led 2022

Moc děkuji ..do práce chodím,ale s mým platem to nedáme..

autor
16. led 2022

@lenka2702 Oni se podívají kolik máte nájem - energie + plat a pokud to bude opravdu málo tak ti daji 😘