Příspěvek. Jaké příjmy se sčítají?

hanka_12345
29. dub 2022

Ahojte, vim ze to jeste neni schvalene ale dumam nad jednou veci
pokud se schvali ten prispevek 5000 kc pro rodiny/domacnosti (nekde pisou tak, jinde tak) s prijmem pod 1 mil....to je mysleno soucet vsech prijmu pod strechou..babicka deda atd..ne jen soucet prijmu rodicu ze?

jitkacv
29. dub 2022

@hanka_12345 hele o tom ještě nerozhodli. Někdo chce prarodiče vyjmout z posuzováných, někdo chce aby se počítali taky a prý chtějí aby se počítal i příjem dospělých dětí které žijí ve společné domácnosti. Jako příjem chtějí počítat všechny dávky, včetně rodičáku, přídavku na dítě příspěvků na bydlení, hmotné nouze....
Ještě to jde do sněmovny kde bude hromada pozměňovacích návrhů.

majena39
29. dub 2022

@hanka_12345 za mě by to bylo docela logické, že by to byly prijmy za domácnost. Protože pokud by rodiče meli sami dva 999.000 za rok a vešli se tam, tak ten příspěvek podle mě nepotřebuji 🤷‍♀️ je to ccca příjem 80 tisíc měsíčně. To nemá řekla bych v mém okolí většina rodičů 🙂 a s 80 tisíci přeci člověk musí vyjít s přehledem. Ale uvidíme co vymysleli. Než to nějak domyslej tak stejně bude akorát další rok 😂

klokanka31
29. dub 2022

@majena39 A proč by to nemohli dostat? Je docela blbý že kdo se snaží a vydělává, tak je vlastně chudák, musí si všechno vydřít sám. Ale flákači dostávají furt nějaké dávky,přídavky na děti,atd. Jednou by tohle byl jednorázový příspěvek pro děti, tak ale pro (skoro) všechny.

mimi1004
29. dub 2022

@majena39 Takže zase budou trestáni ti, co vydělávají více a z jejichž daní se toto bude platit? Posuzovat by se měli rodiče, nevidím důvod brát v potaz další členy domácnosti. Je to pro dítě, ne pro prarodiče.

hanka_12345
autor
29. dub 2022

no prije mi to fakt cim dal vic pravdepodobne uz i skrz to jak je vyse psano, ze milion dva lidi dohromady nedaji..teda vetsinou. To bude opravdu na domacnost :D Ja si tedy myslim ze to je uplne putna protoze ikdyz bydli clovek ve svem a sam tak stejne ty rodice má, kteri je mohou jakoby dotovat, at uz bydli s nimi ci ne...ze bydlim s mymi rodici v jednom dome jeste neznamena ze mi prispivaj abych se mela lepe, kazdy se stara o sebe, že.. Kazdy ma svoji domacnost tak nevim co by se to melo scitat :D :D

hanka_12345
autor
29. dub 2022

@mimi1004 TED JSI TO TEDA TREFILA...TA PRVNI CAST PO OTAZNÍK...TO JSI REKLA BOŽSKY :D to je takova pravda!

emamaira
29. dub 2022

@mimi1004 to není trest, to je solidarita. Náš sociální systém je postavený na principu povinné solidarity. Ne všichni, kdo mají nizky příjem jsou flákači, nenarodili se tolik chytří nebo zdravi nebo nepracují v oboru, kde se platí hodně.
A když se podíváš naopak na zrušení superhrubé mzdy, tak na tom nejvíc vydělali lidí s vysokými přijmy.

hojda
29. dub 2022

@hanka_12345 Má na to dosáhnout 9 z 10 rodin, takže to toho prarodiče motat asi nebudou, pokud to projde, tak jak to myslí teď.

blondynka400
29. dub 2022

@emamaira náš sociální systém je bohužel postavený hodně špatně. Já s holkama souhlasím, ač jsem ta, co od státu nikdy nic nedostane a ani to nechci. Ale prostě mi to z principu vadí. Ač mnohem víc než jednorázová dávka (která celkově nedává smysl, hlavně, že Babiše všichni pomlouvali) mi víc vadí nastavení invalidních důchodů, "dvojplaťáci" placení státem, příspěvky na bydlení a atd.....

majena39
29. dub 2022

@mimi1004

@klokanka31

Neříkám, že to tak bude. Jen co si myslím, tak klid holky 🙂 upřímně pokud si vydělávám 80 tisíc měsíčně, tak lítat po úřadech kvůli jednorázové petitisicovce a dokládat milion papírů k tomu (pze jinak nevím jak by poznali jakej máme příjem) by se mi snad ani nechtělo 😂

klokanka31
30. dub 2022

@majena39 V tom máš pravdu, hlavně že důchodcům to dali automaticky bez žádání. Ale zase proč to státu nechat, to radši malé ty peníze schovám do pokladničky 😊

j.a.n.i
30. dub 2022

@majena39 Nevim jaky milion papiru, proste elektronicky poslu dp, i když uz zas resi, ze to nebude v cistem, ale hrubem, tak se nebudu muset snazit....

mimi1004
30. dub 2022

@klokanka31 Přesně tak, důchodcům to poslali automaticky a dětem budou házet klacky pod nohy. 5 tisíc na zemi nenajdu a když rozdávají, byla bych blbá nebrat.

nat
30. dub 2022

@hanka_12345 jak znám naší vládu, stejně to ještě 20 x změní a nakonec z toho nebude nic,spíš by neměly takhle vyhazovat a spíše dávat peníze tam,kde jsou opravdu potřeba.....

20190418
30. dub 2022

Ted je článek na Seznamu že ta hranice bude milion v hrubém. Za me max. pul milionu. Naše kasa na takové rozhazovani nemá a moc ani neuznavam řeči, že na zemi to nenajdu a konečně dostanou neco i ti, co pracuji atd. Kdy už si vetsina uvedomi, že stát tady není od toho, aby rozdával peníze. A že se nerozdávají nějaké anonymní peníze. Stát má nastavit pravidla hry, zarucit jejich dodržování a pomoci tem opravdu znevyhodnenym. Pokud ma rodina příjem 80 cisteho nebo i hrubého, tak by se mela o sebe postarat sama. Tady se už zase tresete na nejaky prispevek 5.000,- v srpnu a pritom máte X moznosti si do te doby vydelat mnohem vic. Ale natahovat ruku a stezovat si je snadnější.

mimi1004
30. dub 2022

@20190418 Tak teď jsi nám to vysvětlila 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

nat
30. dub 2022

@20190418 naprostý souhlas ,každý se musí postarat sám o sebe a ne spoléhat na ostatní,děti nemáme proto by aby nám je stát živil.....Jsou naše a my jsme je chtěly a s tím plyne i povinnost..

klokanka31
30. dub 2022

@nat Vyhazuje se mnohem víc peněz za kraviny, pro děti mi to přijde smysluplné.

klokanka31
30. dub 2022

@nat
@20190418 A když dostali důchodci, to vám nevadilo?

20190418
30. dub 2022

@klokanka31 😂 to je otázka jak z mateřské školky. Ano, všechny populistické a nekoncepční výdaje ze státního rozpočtu mi vadí. Ne, nepotřebuji rozpočet zdimat ještě vic, abych taky něco dostala.

20190418
30. dub 2022

@mimi1004 není zač 😘

klokanka31
30. dub 2022

@20190418 Tak předpokládám že jsi nikdy nepobírala ani rodičák abys neždímala stát 😊

20190418
30. dub 2022

@klokanka31 docela mimo dotaz, ale chápu, že nejakou diskuzi na urovni tezko čekat. Pobirala jsem ho, ale byla jsem proti jeho navýšení a obesla bych se i bez nej. Pro me bylo dulezitejsi, aby stát zjednodusil zenam navrat do práce než pripadnych par desitek tisic navic. Nicméně v případě RP se bavíme o tradiční, plošné davce a ne nejakem mimořádném prispevku, v dobe kdy nase kasa nemá nazbyt. Melo by se prispev tem, na které krize dopadá nejvíc a ne stredostavovskym rodinám, jejichž členky jsoi zaslepene závisti 😘

klokanka31
30. dub 2022

@20190418 Proč zaslepený závistí? Jen znám spoustu chlapů co se flákají a pořádně nezabezpečí svoje rodiny. A ti můžou dostávat prachy od státu? Že já mám chlapa co umí peníze vydělat tak na tom mám být bita? Když peníze tak pro všechny. Kdysi taky bylo porodný a přídavky pro děti pro každýho. Spousta těch "potřebných" dnes nejsou ve skutečnosti chudáci ale jen vychcánci.

marta_kovar
30. dub 2022

Tohle je hrozně nevděčné a upřímně, 5 000 Kč jako někoho spasí? To ať si fakt ty peníze radši nechají a zastropují cenu energií protože to je momentálně asi největší problém, který se týká rodin, starých lidí, firem..Než obíhat úřady, vyplňovat papíry a být pak nesmírně vděčná, že mi dali 5000 Kč, to radši nechci, dík!

j.a.n.i
30. dub 2022

@20190418 Aha, všechny populistické a nekoncepční kroky ti vadí, ale rozdávat jednorázový příspěvek těm s příjmem do půl milionu je děsně koncepční.

klokanka31
30. dub 2022

@marta_kovar Tak bys měla aspoň na doplatek energií když jsou tak drahé 😄

majena39
30. dub 2022

@20190418 přesně tak. Já sice pobírám rodicak, ale mám ho akorát do 14 měsíců dítěte a pak můžu jit pracovat a budu mít peněz víc a do státní kasy něco odvedu. Narozdil od tech co Budou doma tři - čtyři roky a jen natahovat ruku. Ráda se o sebe starám sama. Matek "samozivitelek" je jak šafránu. Většina si za svou situaci může sama. At už tím, že ma tři děti každé s jiným nemakacenkem ze kterého nevytriska alimenty nebo protože nemá nárok na mateřskou, pze otěhotněla nezodpovědne ještě ve škole nebo těsně po ní a nepracovala a nedala státu nikdy nic. Možná to zní tvrde, ale mít dítě je zodpovědnost, ne wabank jestli to nějak zvládneme.... a v první řadě JÁ jsem povinná se o něj postarat. 🤷‍♀️ Nemám absolutně nic proti maminkám, kde došlo třeba v rodině k tragické události nebo tak. Ale podle diskuzi spíš 90% samozivitelek dojelo na svou naivitu nebo hloupost. Tak ať se starají....

marta_kovar
30. dub 2022

@klokanka31 Skvělý😀 když platím zálohy 2x takové tak fakt 5 000 Kč je výsměch. To radši budu víc pracovat, než být někomu vděčná.

klokanka31
30. dub 2022

@marta_kovar Tak bys měla dětem na školní potřeby,nebo na Ježíška... Peníze se vždycky hodí...