Pracák/nedostudovala. Mám na něco nárok na ÚP?

sabima13
22. dub 2020

Dobrý den, mam dotaz byla jsem s malou doma do jejich 2,5 let kdy mi skončil rodičovský příspěvek poté jsem se přihlásila na pojišťovnu a byla s malou doma.. měla jsem jednu dohodu o pracovní činnosti ale pobírala minimum .. Teď mi jde mala od září do školky chtěla bych se tento měsíc přihlásit na úřad práce.. ale před otěhotněním jsem musela ukončit studium... a nepracovala jsem nikde na smlouvu,.,,. tím pádem nevím jaké mám nároky na peníze z úřadu. Děkuji

mzacikova
22. dub 2020

@sabima13 já byla na pracáku 5 měsíců před porodem (rizikovka). Studium jsem přerušila na poslední 3 měsíce šk. roku a nedostala teda nic 🤷‍♀️ řekli mi že nárok není

tasimia
22. dub 2020

@sabima13 ahoj, podle mě od Úřadu práce nic nedostaneš. Spíše z hmotné nouze 🙂.

leniczka23
Autor odpověď smazal
Zobraz
marthac
22. dub 2020

Jojo, maximálně hmotná nouze, ale to na tom musíš být fakt finančně zle, málokdo na to dosáhne.

jjasmina
23. dub 2020

@sabima13 sestra od myho teď končí školu, zjistila, že je těhotná a z pracaku nedostane nic. Mě to překvapilo, protože když jsem končila tehdy školu já, tak za těch pár dní na pracaku jsem něco dostala.njn jiný časy, nemáš odpracovano, nic nedostanes asi.Jako upřímně to té švagrové nezávidím, žádné prachy z pracaku, žádná mateřská..

meronym
23. dub 2020

Mne to pride OK, nikdy jste nepracovala, na nic nárok nevzniká. Doporučuji zapojit se do pracovního procesu, když už dítě bude ve školce.

jjasmina
23. dub 2020

@meronym Tak logiku to určitě má 🙂

tasimia
23. dub 2020

@jjasmina já když jsem skončila školu, tak jsem taky nic nedostala, protože jsem neměla nic odpracovaného, že. Ono taky záleží či zadavatelka myslí hmotku nebo přímo pracák kde se dává podpora v nezaměstnanosti, rekvalifikaci atd.

zelenaesmolda
23. dub 2020

@jjasmina tak si svagrova nemela delat dite

jjasmina
23. dub 2020

@zelenaesmolda Tak podle mě to celé trochu nedomyslela..

zelenaesmolda
24. dub 2020

@jjasmina trosku hodne

jjasmina
24. dub 2020

@zelenaesmolda ale tak at si dělají aj aj..

monca98
Odpověď byla odstraněná
Zobraz