Pracák. Musím se jít nahlásit, když mám invalidní důchod?

18. čer 2024

Ahoj,kdyz mam invalidni duchod,musim se jit hlasit na pracak??Diky

marketa1218
18. čer 2024

Nemusíš, ale ruku do ohně za to nedám. Tak ti to třeba ještě někdo potvrdí 🙂

xleni
18. čer 2024

Tak evidence na ÚP je dobrovolná, takže i kdyby jsi neměl/la důchod, tak se hlásit nemusíš.

autor
18. čer 2024

@xleni to jo,ale kdo pak platí sociální- zdravotní?A když mám důchod,kdo to platí?

autor
18. čer 2024

A nebo mohu dělat zaměstnání na směny a na 6,8 a 12h směny?

tulipdona
18. čer 2024

Google používat umíš?

veroniquecz
18. čer 2024

A ty můžeš pracovat když máš invalidní duchod??

autor
18. čer 2024

@tulipdona na to jsem se neptala...

autor
18. čer 2024

To právě nevím.Proto jsem položila dotaz...

autor
18. čer 2024

@marketa1218 děkuju😊

rejalin
18. čer 2024

Beru podle manžela, který má 3. stupeň ID. Jsi-li nezaměstnaná, nic neplatíš, ptz jsi vlastně důchodce, zdravotní za tebe platí stát. Pracovat můžeš (dokonce je to pro zaměstnavatele často výhodné, jsou na to různé úlevy) a potom se ti platí zdravotní a sociální z platu.

autor
19. čer 2024

@rejalin a když mám první stupeň?A děkuju

kristyn86
19. čer 2024

Jestli mas prvni stupen,tak nez najdes praci,zaeviduj se na urade prace,jelikoz jinak se ti nezapocitava jako doba pro starobni duchod. Moje mamka ma prvni stupen cely zivot snad,ted uz druhy a vzdy pracovala nebo ted ke konci byla na urade prace. Treti stupen je neco jineho. Tam uz te snad ani na pracak nevezmou.

linusha
19. čer 2024

Pokud máš první stupeň, tak se zaregistruj na ÚP ať pak nemáš problém kvůli důchodu.

autor
19. čer 2024

@kristyn86 amůže se pracovat na kolik hodinndenně?Když je první stupeň

linusha
19. čer 2024

Kolik hodin můžeš pracovat ti tu nikdo neřekne. Záleží proč máš první stupeň důchodu a zda máš nějaké omezení hodinové. To najdeš v posudku nebo v dokumentech o přiznání důchodu

linusha
19. čer 2024

Někdo může pracovat jen 4 hodiny a někdo může pracovat i 8. V rodině máme při 1. stupni obě varianty. Kdy pri 8 hodinách to nesmí být práce na nohách celý den a tahání břemen.

tulipdona
19. čer 2024

🤣😂

autor
19. čer 2024

@tulipdona nevím,co je na tom k smíchu,když má někdo zdravotní problémy.Opravdu nepochopím,když se někdo někomu vysmívá🥲🥲.Bože,kam ten svět spěje🙏

kristyn86
19. čer 2024

Pracovat muzes bez omezeni,nikde neni stanoven zadny limit,pocet hodin nebo vydelek. Podle svych schopnosti a moznosti. Klidne plnej uvazek,kdyz ho zvladnes. Mamka mivala zkraceny.

autor
19. čer 2024

@kristyn86 a to nevadí,že bych dělala 8h.Nemám jinač žádné omezení,nebo nevím o nich.Já nyslela,že když je důchod,tak je plno omezení právě

kristyn86
19. čer 2024

Nevadi. Zadna omezeni nejsou. Mamka posledni rok delala normalne 8 hodin a to ma invalidni duchod II.stupne.

veroniquecz
19. čer 2024

Promiň, ale ty beres invalidní duchod a přesto můžeš normálně pracovat 8 hodin? Tak k čemu ho pak beres?

hanka_12345
19. čer 2024

@veroniquecz je znevyhodnena na trhu prace. ten duchod je takova jakoby vyrovnavaci financni injekce. Muze delat treba na vratnici nebo v chranene dilne ale tam si moc nevydela tak ten duchod ma jako takove prilepseni-laicky receno

kristyn86
20. čer 2024

@veroniquecz Ano,u invalidniho duchodu neni zadne omezeni hodinove. Clovek ma nejake zdravotni omezeni,tim ma uzsi vyber toho,co muze, zvladne delat. Vetsinou musi hledat lehci prace,mene psychicky narocne apod. Casteji treba marodi...Jinak ty vyse duchodu jsou takove,ze by clovek z invalidniho duchodu nevyzil. Invalidita I. stupne taky neznamena,ze jsi mrzak,nemas nohy apod. Ale tva prac.schopnost pokleskla snad o 30%. Taky ho clovek nemudi mit trvale,muze se chodit na prezkumy. Zdravotni stav se muze zlepsit,zhorsit.

veroniquecz
20. čer 2024

@hanka_12345
@kristyn86
Díky za objasnění holky, možná jsem to napsala moc ostre, ale když člověk napíše, že nemá žádné omezení a chce pracovat na 8 hodin denně, tak je to takové podivné 🤷🏻‍♀️

tulipdona
20. čer 2024

K smíchu je to, že neumíš použit google na vyhledání tak triviálních informací.

missinka87
20. čer 2024

já jsem měla invalidní důchod I. stupně cca 7let, nemohla jsem stát 8h na nohou a tahat těžká břemena, sehnala jsem práci v administrativě. Po 7letech mi důchod vzali s tím, že jsem se adaptovala do pracovního života. Takže "pozor" i na tohle. Můj zdravotní stav se roky nemění, mám pokles pracovní schopnosti o 30%, ale na invaldiní důchod je tuším 35%. Kdybych měla hledat jinou práci tak, aby mě zdravotně neomezovala, tak by to bylo určitě složitější než s inv. důchodem..