Peníze za neschopenku. Co mohu dělat?

adela1399
16. kvě 2020

Ahoj holky,chci se zeptat,jestli jste se v posledních měsících setkali s tím,že Vám nepřišli peníze za neschopenku. Od března čekám na peníze,a stále mi nepřišla ani koruna...jsem na rizikovém těhotenství. V pondělí to jdu řešit na PSSZ,byla jsem tenhle týden ve středu,ale díky koronaviru měli pouze podatelnu,ale paní si mě vyhledává a tvrdila mi,že mi peníze byly odeslány k 30.4,což je blbost,protože mi nic nepřišlo...co mohu dělat?
Děkuju,nemůžu být přeci bez peněz...

katkagabinka
16. kvě 2020

@adela1399 Možná bych zkusila ještě poštu, zda to tam mají, jestli teda čekáš peníze přes složenku. Jestli přes účet, tak bych asi vzala výpis, že na něm nic nemáš. Ostatní údaje můžeš začernit.

knuffel
16. kvě 2020

@adela1399 Špatně zadané číslo konta?

jjasmina
16. kvě 2020

@adela1399 Zkusila bych opětovně zavolat na socku. Někdy jsem kolem 25. vždycky volala jestli maj všechny potřebné podklady a jak píše
@knuffel , špatné číslo účtu by mohla bejt taky jedna z možností.

amazonkajanik
16. kvě 2020

@adela1399 pokud na účet,mám zkušenost,že do 8.dne od podání lístku na peníze jsem je měla na účtu. Se složenkou nevím. Jak už padlo, zkontrolovat č.ú. nebo zkontaktovat poštu

elinkav
16. kvě 2020

Jsem na nemocenské od poloviny února a peníze mi přišly až teď... všechny najednou...

amazonkajanik
16. kvě 2020

@elinkav kdysi mi bylo řečeno,že na výplatu mají až 3měsíce. Ale tazatelce tvrdila paní na podatelně,že byly k 30.4.odeslány,takže někde jsou,jen dohledat 🙄

lachtanice86
16. kvě 2020

Zavolala bych na jaký účet byly poslany, pokud tedy na účet.

lagadir
17. kvě 2020

Mě peníze chodí pravidelně každý měsíc. Asi opravdu špatně zadané číslo účtu. Zeptám se, byla na někom z Vas kontrola?

misaa91
17. kvě 2020

@adela1399 mě penize taky chodí každý měsíc...

jjasmina
17. kvě 2020

@lagadir na mě ne, ale na jedné známé dokonce 4x

amazonkajanik
17. kvě 2020

@lagadir na mě jednou a to když jsme se přestěhovali.

adela1399
autor
17. kvě 2020

Holky,mám tam číslo účtu zadané dobře,protože jsem byla od půlky února a to mi do konce února přišlo asi za 2dny od socialky zbytek mi přišlo od zaměstnavatele protože hradí prvních 14dní. Takže si myslím,že chybné č.ú. mít nemohou...spis si vymýšlejí...člověk když se s jakoukoliv platbou zpozdí,tak hned první den sankce,a my lidé se proti úřadům vzepřít nemůžeme..nebo můžeme,ale zbytečně.

jjasmina
17. kvě 2020

@adela1399 Musíte stejně pořešit se sockou teda, někde to bude váznout

amazonkajanik
17. kvě 2020

@adela1399 tak to je hodně blbé. Já měla se socialkou dobré zkušenosti, dost mi i poradily,abych nezůstala bez peněz,když mi nevznikl nárok na PPM. Sice tam byly nějaké prodlevy, ale to bylo jen kvůli tomu,že se musely dodržovat lhůty a postupy,plus něco pozdržel lékař

adela1399
autor
17. kvě 2020

Tak to máte super,já se tam snažila 14dní dovolat a vůbec mi to nikdo nebral..jediná hodná paní,která mi pomohla byla na podatelně a řekla,ať počkám do pondělí,že budou otevírat klientské centrum(bylo zavřené kvůli koronaviru)...tak zítra tam pojedu a budu to řešit,kde peníze váznou.

jjasmina
17. kvě 2020

@adela1399 Zavolejte si na infolinku, nějaký čas si počkáte, ale třeba po min jsem se dovolala

jjasmina
17. kvě 2020

@adela1399 po 15 min*

amazonkajanik
17. kvě 2020

@adela1399 to je na pytel.mám kontakt přímo na paní,co nemocenské dávky vyřizuje a když nebyla v práci,vzala si mě pod křídlo přímo šéfová. Nedám na OSSZ Klatovy dopustit. Dokonce se rozčilovala,že Strakonická něco pozdržela (trvalým bydlištěm spadam pod jinou,než přes zaměstnavatele)poradily vzdát se odvolací lhůty,aby se vše urychlilo a pak samy volaly,aby se ujistily,že došlo vše,jak mělo

adela1399
autor
17. kvě 2020

@amazonkajanik Tak to máš dobrou zkušenost,kéžby takový byly i u nás v Praze.

nikolasek16
18. kvě 2020

Ahojda, me take jeste nedorazila neschopenka za Duben. Jsem na rizikovem od prosince a zatim chodila pravidelne 12.-13.
v mesici a ted nic. Nechapu... dovolat se jim je boj! Kontroluji ucet a zatim nic. Takze opet budu volat, kde jsou me penize.
Jak tady zaznelo, kdyz penize mame poslat my, tak musime vzdy do druheho dne, aby nebylo penale a kdesi cosi, ale urady maji vzdy plno casu!! To me pekelne stve!

dendy26
18. kvě 2020

@nikolasek16 za duben mají ještě čas. Zkuste taky vzít v úvahu, že i úředníci nepracují nyní všichni a těch žádostí jsou velká kvanta oproti normálu. Taky tam jsou matky,co jsou s dítětem doma apod, tudíž chybí právě na tyhle vyřizování.

nikolasek16
18. kvě 2020

@dendy26 ja to chapu, ale zas clovek ma nejake placeni a kdyz na ne spoleha... pritel je doma kvuli covidu, maji omezeni. Takze mensi plat a nikdo za nas nic nezaplati.. je to tezke na obe strany 🙁

majovka80
18. kvě 2020

Za duben mají ještě čas, také čekám chodí mi kolem 24 tého.

nikolasek16
18. kvě 2020

@majovka80 dobre, tak mi ale prosim vysvetlete, proc od ledna chodi pravidelne 12.-13. v tom mesici a najednou ne?? To mi je divny.
Dobre, muzou byt oslabeni kvuli covidu 19, ale tak stejne..
Chapu, ze kazdy okres taky vyplaci jinak. Ale clovek se na neschopenku musi spolehat, protoze mu nahradi jeho plat. A ted, kdyz penize nejdou je z toho clovek otraveny, nastvany a nevi co bude.

majovka80
18. kvě 2020

@nikolasek16 tak to vám bohužel nevysvětlim jen píši, že za duben mají ještě čas.

jjasmina
18. kvě 2020

@nikolasek16 Mě většinou za předchozí měsíc chodili kolem 28. Brali sme tudíž z finanční rezervy.

nikolasek16
21. kvě 2020

@adela1399 Dobry den, uz Vam penize prisli? Nebo jak to vypada?? Me vyplaci Usti nad Labem a do dneska, take penize nikde. Za brezen mi prisli v poradku, ale Duben uz vazne.

nikolasek16
21. kvě 2020

@jjasmina Me zatim od prosince co jsem na rizikovem chodili vzdy 12.-13. a do dnesniho dne stale nic. A dovolat se nekam je hrozny problem.

lachtanice86
21. kvě 2020

A já poskytnu pohled z druhé strany, tedy z ossz. Těch dávek jsou tisíce, zalezi tedy na správě a kolik pod ní spadá zaměstnavatelů, některé úřednice jsou na očr, některé v karanténě, všechny oddělení dělají jen dávky, ostatní práce stojí, jak se to potom dožene, nikdo ani netuší, k tomu stovky telefonátů denně, kdy přijdou peníze, dotazy na ppm, na smlouvy, na přihlášky zaměstnanců, nebo jen prostě někdo volá aby si schladil svůj vztek, navíc a to je nejčastější problém jsou podklady špatně vyplněné, nebo něco chybí, tak se čeká až to účetní opraví nebo pošle, k tomu ještě úpravy výše očr. Ne, fakt to nikdo z těch úřadů nedělá úmyslně, jen je toho tolik že jsou rádi, že to alespoň nějak jde, není to ideální, priznavam, můžou se stát chyby.

jjasmina
21. kvě 2020

@nikolasek16 mě chodili kolem 28. Dříve jsem to ani neřešila, určitě toho mají víc než dost, buďte trpělivá