Ošetřovné po otevření školek. Jak to bude, když syna nepošlu?

nikol_22
15. kvě 2020

Zdravim Vas, nevite prosim nekdo jak by to bylo v pripade pokud syna neposlu do skolky, protoze byva casto nemocny, a navic ted dostal rymu a v pondeli ma nastoupit do skolky, a s rymou nemame sanci 🥺🙏🏻
Maji se uvadet vazne duvody, myslite ze to budou nejak kontrolovat, nebo jak to vubec bude 🤦‍♀️ Navic tatinek syna ma dost sylne Astma, ale nezijeme spolecne, ale to by ho syn nesmel ani vidat, aby ho nahodou nenakazil. Coz mi prijde uplne volovina. Ale pisou tam ze jen cleny domacnosti. Uz jsem z toho tak zmatena, a to jsem dnes volala na Okresni zpravu zabezpeceni a tam stale nemaji vice info, nevite? 😊 Dekuji

cikitkapb
15. kvě 2020

@nikol_22 holka, když nemáme info my na OSSZ, tak tady to sotva někdo bude vědět.

shaun40
15. kvě 2020

Oni to nebudou hlídat ale změni se formulář na výkaz péče k poslednímu v měsíci. A zaměstnavatel bude muset uvážit jestli je nepřítomnosti zaměstnance opodstatněná.To značí že bude mít možnost výkaz péče nepodepsat a nechat si přinést potvrzeni lékař, škola,školka atd. A když se mu zaměstnanec nepřekáže že je doma opodstatněne tak se zahájí řízení na příslušném úřade v míste bydliště. Hrozí pokuta a výpověď .Jinak OSSZ kontrolu dělat nebude.Na rádio žurnálu je rozhovor s vedením OSSZ. OSSZ nemá na to čas si něco zjišťovat.Jenom na podnět zaměstnavatele. Nyni jse na výkaz píše do okének počet dnu a po novém tam bude i okno na uvedení důvodu proč není díte ve škole /školce.

thalia
16. kvě 2020

@shaun40 jako že až na konci června začnou v práci řešit, proč jsem tam měsíc nebyla? (V květnu je to jasné, školka nám otvírá až v červnu)