Odpočet daní na děti. Jak si je převést na sebe?

zoniga
15. říj 2019

Ahojky holky, odešla jsem skoro pred rokem od pritele. Pobíral a pobírá daně za 2 děti. Ja jsem ale zacala pracoat a rada bych si to vzala na sebe. S tim on ale nesouhlasi. Co s tim?

sarka256
15. říj 2019

@zoniga co já vím ,tak aby mohl uplatnit slevu na děti musel by být ve společné domácnosti.podle zákona na to nemá nárok , ale ty ano .. v případě že máš děti ve své péči..

zoniga
autor
15. říj 2019

@sarka256 a jak ho donutit, ci co udelat aby se toho vzdal?

sarka256
15. říj 2019

@zoniga no ona by měla hlavně jeho účetní od něj chtít čestné prohlášení od tebe ,že to nepobíráš ty .. asi přes ní nebo se domluvit v práci se svojí účetní jak postupovat, ale on co já vím nárok nemá ,tak nechápu proč by to měl mít on ...

zoniga
autor
15. říj 2019

@sarka256 no asi se podepisuje za mě 🤨

sarka256
15. říj 2019

@zoniga tak v tom případě bych to asi řešila přímo na finančním úřadě, zkuste se ještě rozumně domluvit ,nebo by v tomto případě měl pěkný malér..

zoniga
autor
15. říj 2019

@sarka256 okii, zavolam a zeptam se u nas jak dal postupovat. Díky

sarka256
15. říj 2019

@zoniga jenom , teda ještě jestli máte děti ve střídavé péči máte nárok půl napůl. Jinak má nárok ten kdo s dětmi bydlí v domácnosti..

jatva
15. říj 2019

a ako mate poriesenu starostlivost? Ak je zverene dieta tebe, tak si normalne poziadaj ty, on ich berie neopravnene a ked mu na to FU pride, bude ich vracat.

gabrolo
15. říj 2019

děti jsou v čí péči? většinou má na to nárok matka a v případě že si to uplańuje otec musí mít čestné prohlášení matky že to neuplatňuje

zoniga
autor
16. říj 2019

@gabrolo u nikoho v péči nejsou. Zatim jsme to k soudu nedali. Jen bydlí se mnou