Neschopenka a vyplacení peněz. Kdy přijdou?

24. led 2020

Ahojda, od 2.1.2020 jsem na neschopence, nikdy jsem na neschopence nebyla, takže vůbec nevím jak to chodí, a už vůbec ne, teď jak jsou ty elektronické neschopenky.. Nevíte jak je to s penězi, kdy mi přijdou? Těch prvních 14. Platí zaměstnavatel, takže by to mělo přijít v období, kdy mi chodila výplata? A zbytek? Děkuji

amazonkajanik
24. led 2020

Zbytek je na ossz a záleží na tom,kdy obdrží a zpracuji lístek na peníze. Ale mají na to 30dní

autor
24. led 2020

@amazonkajanik tak teď se to dělá elektronicky, tak dle mě by to tam měli mít hned ne?

suromana
24. led 2020

Já čekám na peníze z listopadu 🙂 Příští týden tam budu muset zavolat, teď jsem v nemocnici, tak se mi to nechce řešit.

autor
24. led 2020

@suromana ty jo tak to jsem zvědavá, zda mi vůbec něco přijde....

cikitkapb
24. led 2020

I když jsou teď neschopenky elektronicky, pořád to zprácovávají lidi a pořád to jede v pořadí, v jakém byly doručeny veškeré podklady na příslušnou OSSZ.

autor
24. led 2020

@cikitkapb tak to jsem na to zvědavá 🤣🤷‍♀️

amazonkajanik
24. led 2020

A vzhledem k tomu,jakej je s těma eneschopenkama bordel, tak bych se modlila,aby vůbec něco proběhlo

autor
24. led 2020

@amazonkajanik díky, hned jsem klidnější 🤷‍♀️🤣

amazonkajanik
24. led 2020

Já vím, je to na hlavu, ale dneska aby člověk počítal s nejhorším. Před lety kolegyně čekala na výplatu nemocenské 3 měsíce,jelikož v uctarne něco podelali. Mě pro změnu odhlasili platbu zdr.pojištění,jako kdybych končila, přitom jsem měla jen změnu smlouvy z určito na neurčito 😣 5 měsíců jsem neměla stravenky,i když na ně nárok byl a propadlo mi záhadně 6dní dovolené (ať žije práce pro ČP 😂🤦)

daaniieelaa
24. led 2020

Taky jsem byla na svoji první neschopence od 12.9. 15.9. mi normálně ve vyplatnim termínu přišla klasická výplata za dopracovaný srpen a pak 15.10 za část září + za neschopenku a i za par dni z OSSZ. Pak 24.11., 10.12. A teď jsem od 3.1. na mateřský a taky jsem zvědavá kdy něco přijde 😬🤭

lenoulinkaa
24. led 2020

@amazonkajanik lístek na peníze mají hned od lékaře v systému a zaměstnavatel musí po 14 dnech poslat přílohu. Takže bych řekla, že to může být teď o malinko rychlejší..., než jak to bylo doposud.

jjasmina
24. led 2020

Mě chodili peníze ze socky většinou bud po 20. nebo koncem měsíce. Za prosinec mi třeba ještě nepřišly

amazonkajanik
24. led 2020

@lenoulinkaa snad jo a bude jim to tentokrát fungovat. A ne jako když se spouštěly e-recepty ,nebo registr vozidel 😁

cikitkapb
24. led 2020

@daaniieelaa mateřský se zpracovávaj hned první dny v měsíci... pokud je na ossz všechno potřebný.