Na co mám jako samoživitelka nárok?

20. lis 2020

Ahoj holky, poradite prosím? Momentálně pobírám jen sociální dávky, příspěvek na bydlení a alimenty od otce dítěte. Mám nárok ještě na něco?

sudylichozrout
20. lis 2020

Jak staré máš dítko?

j.a.n.i
20. lis 2020

A co bys ještě chtěla? Co třeba pracovat?

pavlinar
20. lis 2020

Nevim, kolik je malemu.. u nas bys mela jako samozivitelka prednostni narok na umisteni ditete do detske skupiny podporovane EU

amazonkajanik
20. lis 2020

@j.a.n.i třeba nemůže kvůli věku dítěte 😟

j.a.n.i
20. lis 2020

@amazonkajanik Nepise, ze by brala materskou...

amazonkajanik
20. lis 2020

@j.a.n.i no právě,takže nelze zatím z ničeho vycházet 🙄

sus3nka
20. lis 2020

Máš nárok si najít chlapa 🤪

zelenaesmolda
21. lis 2020

Mas narok na to najit si praci 🙂

jakreb
21. lis 2020

@amazonkajanik Vek dieťaťa obmedzuje si najst prácu?

j.a.n.i
21. lis 2020

@amazonkajanik Jelikož vypisuje co bere, tak da, neb kdyby ji brala, tak je tam napsana... Takze ditko jiz uplne male nebude a ani o prispevku na peci tam nic není, tedy muze pracovat.

pavlinar
21. lis 2020

@jakreb Tak u mě třeba jo. Do 1 roka nepřipadá u mě v úvahu, od 1 roka jen kdyby fakt nebyla jiná možnost. Ideálně dřív jak ve 2 letech bych dítě do jeslí nedala.
Ale tak to je jiná debata... Samozřejmě práce by měla být první volba!

j.a.n.i
21. lis 2020

@pavlinar No, kdybys nemela cim zaplatit zakladni nakup, tak to sakra rychle v uvahu pripadat zacne.

pavlinar
21. lis 2020

@j.a.n.i JJ.. nejsem v té situaci. Do 1 roka netušim, co bych dělala. Rodinu tu nemám, soukromý něco bych asi nezaplatila.. Ale já si to zařídila jinak, abych se do téhle situace nedostala

jakreb
21. lis 2020

@pavlinar No neviem. Ak by si nemala za co dieťaťu kupit co treba asi by si zmenila nazor. Ja nikde nepisem, ze ja by som dala dieta skor do jasli alebo tak ale ak by som musela tak bohužiaľ.

pavlinar
21. lis 2020

@jakreb to je pravda. Do 1 roka si to ja neumim predstavit je asi presnejsi formulace.
Vek ditete je pro me stezejni. Pokud ma 4 mesice, tak fakt nevim.. pokud ma 4 roky, prace je jasna

jakreb
21. lis 2020

@pavlinar Ved to ani ja nie a ani som to robiť nemusela. Našťastie. Pri synovi som vsak isla do práce ked mal necelé 2roky. Nakolko partner prišiel o pracu. Tak sme sa vymenili.

78marcela
21. lis 2020

Jít do práce. Jsou práce, co se dají dělat i s dítětem.
Jsem taky samozivitelka, s dvěma dětmi. Kromě mateřské a rodicaku jsem nebrala nikdy nic. U dcery jsem jeden den v týdnu pracovala od jejich tří týdnů a víc dnů od jejích 4 měsíců. U syna jsem šla na půl úvazku do práce když měl 10 měsíců a na cely jsem pracovala od jeho 15 měsíců. Dá se cokoliv. Roznášet letáky můžeš i s kočárem, zkus se domluvit s otcem dítěte nebo s tvými rodiči, jestli by ti třeba jeden den, odpoledne, nebo víkendy nepohlidali a zkus nabídnout úklidy, nebo doučování, pokud něco umíš.

pavlinar
21. lis 2020

@jakreb podle me to neni tak uplne jen o stesti.
Debata je o necem jinem. V davkach se vubec neorientuju, vim jen o tomto typu "jesli", kde ma samozivitelka prednost

jakreb
21. lis 2020

@pavlinar Kde pisem , ze je to o šťastí?! Ano je tu mrte zien co si robia deti s debilmi a potom vyplakavaju. O tom to je.

pavlinar
21. lis 2020

@jakreb pises, ze jsi nemusela robit, nastesti. Z toho jsem si zrejme hloupe vydedukovala, ze pricitas stesti roli.
Zrovna na volbu partnera jsem nenarazela, i kdyz je jiste dulezita a stezejni. I kdyz mam fajn partnera, snazim se nespolehat jen na nej

jakreb
21. lis 2020

@pavlinar Tak iste ani ja nie som typ co caka, ze ma bude partner zivit.😀😉
A urcite aj stastie ma rolu v našich životoch. Ale to uz je ina debata.