Jsem v invalidním důchodu, jak je to s rodičovským příspěvkem po porodu?

milacbublina
14. kvě 2019

Dobrý den , mám pár dotazů ...
Zjistili nám s partnerem , že otěhotnění je možné jen přes IVF . Partner dělá stavební práce platí se mu zdravotní pojištění . Sociální ani nemocenská ne , já jsem na invalidním důchodu 1 stupně takže mi stát platí zdravotní , taky ale nemám placené sociální atd . Poslední dny přemýšlím jak to budu mít s rodičovským příspěvkem po porodu .

milacbublina
autor
14. kvě 2019

Je mi jasné že mateřskou mít nebudu ale rodičovský příspěvek můžu mít normálně na tři roky rozpočítáno těch 220 ? Nebo automaticky budu mít variantu 4 let kdy se po několika měsících pobírá jen částka 3 tisíc ? Máme ještě čas tak bych ráda nějak ještě zařídila aby jsem si to mohla zvolit ale nevím co je k tomu potřeba :( děkuji za rady 🙂

terry1512
14. kvě 2019

Na rodičovský příspěvek má nárok každá žena. I ta ci třeba nikdy nepracovala.
Nejvyšší částka bude pro vás 7600,- měsíčně.
A teď je ve hře to navyseni na celkově 300 000,-

milacbublina
autor
14. kvě 2019

@terry1512 děkuji , já právě někde slyšela , že ten co nemá odpracováno atd dostává automaticky na 4 roky a po nějakých měsících pobírá něco přes 3 tisíce do 4 let dítěte a to bych vážně nerada a vybrala si ty 3 roky .

elwe
14. kvě 2019

@milacbublina tak to bylo dřív, teď můžeš pobírat až 7600, i když nemáš ty ani partner odpracováno.

kolibricek36
14. kvě 2019

@milacbublina ja mam PID. Na materskou sel manzel a bude i na rodicaku. Ale kolik tedy bude mit tu rodicovskou to jeste nevim - mala ma 4mesice