Dávky v nezaměstnanosti. Poradíte, prosím?

morwisek
4. říj 2022

Tak jsem k 30.9. Skončila jak v práci tak mi skončil rodičák. V pondělí jsem hned šla na Úřad práce a žádala o podporu v nezaměstnanosti jenže jsem ve výboru SVJ našeho paneláku a pobírám tam měsíčně 1500kč takže mi řekli že pravděpodobně nebudu mít nárok na podporu 🙈 nó takže všichni co přemýšlíte zda jít do výboru SVJ tak je tady tady tahle prekérka 😅 já teda chodím po pohovorech a věřím že budu brzo zaměstnaná ale tohle je prča 😂

bara88
4. říj 2022

@morwisek no jo ,ty to prostě máš jako zaměstnání a když chceš podporu tak si prostě nemůžeš nic vydělat

bara88
4. říj 2022

Pak jedině jestli dosahnes na nějaké dávky

marcicek84
4. říj 2022

@morwisek proc jsi to nechtela napsat od 1.7. na manzela,kdyz vis,ze nemuzes nic vydelat,abys mela.podporu musis byt opravdu nezamestnana

leymea
4. říj 2022

@marcicek84 protoze ji to nenapadlo.

kristyn86
4. říj 2022

Podivej se sem,skoro az na konec. Mozna to urednice popletla...
https://www.podnikatel.cz/aktuality/je-evidovan...

morwisek
autor
4. říj 2022

@marcicek84 no tak nevěděla jsem ale na manžela ani to svj přepsat nelze musela by být schůze a musela bych ho připsat jako vlastníka. Hlavně jsem věřila že si v září najdu práci a na pracák vůbec nepůjdu

morwisek
autor
4. říj 2022

@kristyn86 vidíš to zní zajímavě. No ona říkala že se na to musí ještě kouknout, rozhodně to nevěděla přesně šla se ptát kolegyně. U článku by bylo fajn aby dali oporu v zákoně číslo zákonu a tak... no jdu tam až 25. Tak snad najdu práci/brigádu dřív

kristyn86
4. říj 2022

@morwisek Tak jsem to dohledala v zakone o podpore v nezamestanosti a je to paragraf 25, odst.1, pism.f) Mrkni na to. Podle me bys narok na podporu mela. Ono by to stejne asi po rodicaku byla smesna castka,ale lepsi nez dratem do oka 😀

morwisek
autor
2. lis 2022

@kristyn86 tak mi to nakonec dali 😉

kristyn86
2. lis 2022

@morwisek Super! Tak si to pak pani dohledala 😀