Slovensko s osmiměsíčním dítětem, jeli byste?

svetlanap
24. bře 2015

Manžel má tetu na Slovensku u Banskej Bystrice, bavili jsme se, že bychom se za ní zase jeli podívat (jezdíme tak každý druhý rok, když nepřijedou oni) Máme ale prcka, v létě mu bude 8-9 měsíců a jednak je řada na nás a s tetou už je doprava složitější, zázemí samozřejmě máme, vlastní pokoj a tak, ale nevím ta cesta autem a tak, bylo by to tak na 5 dní, týden. Co vy na to?

michvlkova
24. bře 2015

@svetlanap my jezdime do vesnice vysne remety coz je skoro u ukrajinskych hranic.. a pristi rok v cervenci jedeme na svatbu tety pritele 🙂 pojedeme 100%, ale premyslela jsem spis, ze by jsme to vzali nekde i s ubytovanim, a nebo jestli to dame naraz nevim zatim 🙂
miminko cekame v zari, takze cervenec to bude take cca 10 mesicu 🙂

jitavrtule
24. bře 2015

@svetlanap a proč byste neměli jet? holt počitejte s tím, že cestu uzpůsobíte prckovi, ale zas tak strašně problematické mi to nepřijde. Buď jeďte na noc, s tím, že malý bude spát a holt každé 2-3 hodinky uděláte pauzičku spojenou s protažením mimo sedačku, s krmením atd...... nebo jeďte přes den a pojměte i tu cestu jako "výlet" s častějšíma a delšíma pauzama. Je to čistě na vás, jak se na to cítíte, jak váš malý snáší jízdu autem.
Určitě se najdou rodiče, kteří preferují sedět doma a malé dítě je dobrý argument, proč vlastně "musí", stejně tak bude spousta rodičů, kteří cestují rádi a dítě jede na stejné notě. Netvrdím, že by člověk měl s takhle malým dítětem dlouhé cesty podnikat ob týden, ale jednou za čas...proč ne.

vrabcak0007
24. bře 2015

bydlíme na praze-západ.-.manžel má rodiče a zbytek rodiny ve svidníku - to je až vzadu na východě u polska a skoro u ukrajiny 😀 - dukelský průsmyk...jeli jsme poprvé, když malému byly 3,5 měsíce...stejnou vzdálenost jela i moje sestra na mojí svatbu tam, když její mladší měla 4 měsíce..znovu jsme měli jet na Vánoce, ale naštěstí nám vyplivlo auto...ale za týden nás to čeká znovu..děsím se toho víc, než když byl malé miminko, kdy dost času prospal...počítejte s delšími pauzami nejen kvůli jídlu, ale i pohybu, aby vydržel pak v sedačce..i když každé dítko je jiné...náš teď už moc nespí a tak zvažujeme, že pojedeme přes noc...

lauramyn
24. bře 2015

asi to závisí na dítěti a na tom jaké už máte za sebou zkušenosti s miminkem v autě. já mám děti s kinetózou a vždycky si dobře rozmýšlím, zda mi to stojí za to přetrpět ty cesty. Pokud vím, že jedu po dálnici, nebo můžu zastavovat, tak do toho jdu. jinak to spíše nepokouším.

martinahost
24. bře 2015

My sme šli na Slovensko až uplne na východ hned po šestinedelí, každé 3-4 hodiny sme zastavovali na kojenie, prebalovanie a aby sa mala trochu ponatahovala a cesta bola v pohoide, ostala som tam s dcérkou skoro dve mesiace a od vtedy jezdíme pravidelne, ale tak my tam máme rodinu ( rodičov) a zbytok rodiny, všetci chceli vidiet miminko ( bola prvé mimčo v rodine), tak sme šli vlastne domov a ked sa narodí mimčo, tak sa tiež chystáme ked bude mat tak 8 týždnov, ale asi pojdeme cez Bratislavu, ostaneme jeden den u ségry a tak budeme pokračovat dalej...
@vrabcak0007 Manžel je tiež zo Svidníka 😉

hojda
24. bře 2015

Počkej do léta a uvidíš, jak bude mimčo zvládat cestování, pokud vám většinu cest probrečí, tak bych nejela, je to fakt o nervy 😔 .

renatka16
24. bře 2015

my jeli na SK když měl Honzík půl roku, kamarádka co jela snáma tak její prcek měl 5m (zvládli to vpohodě). a začátkem července jedem autem do Itálie a to bude mít čerstvě rok a taky myslím, že to bude Ok

kachnanek
24. bře 2015

My s malým jezdíme pravidelně na návštěvy k naším 500 km od té doby co mu byl měsíc. Cestu zvládá docela bez problémů, většinu času prospí. Musí teda samozřejmě někdo sedět vedle něho vzadu a je potřeba mít dostatek jídla a pití, protože když zrova nespí, tak se něčím krmí 😀

lenysek1988
16. čer 2015

Já se chystám kolem listopadu do Žiliny s malou. Mám tam půlku rodiny a ten kdo má obavy, je spíš manžel 😀 On jako malej nejezdil nikam,ale naši tuhle cestu se mnou a s bráchou absolvovaly asi každý druhý víkend. Nevidím v tom problém a malá by měla mít 3měsíce. Jen jsem říkala, že se asi cestou jednou nebo dvakrát zastaví skrz kojení a přebalování. 🙂

scruffy
16. čer 2015

Taky v tom nevidím problém, asi víš, jak vaše dítě na cestu autem reaguje, myslím, že 5 hodin v kuse snad neprobrečí🙂 Taky se chystáme v létě s 8 měsíčním na dovolenou a spíš se děsím toho, že jak bude v neznámém prostředí, těžko se jí bude usínat, což by mi u příbuzných nevadilo, ale v penzionu by mi vadilo, že tam hostům řve.

zuzineckah
16. čer 2015

Jezdila jsem uz s mesicnim a nekolikrat i sama ;) proč vahas? Banská neni tak daleko...

manelle2
16. čer 2015

@svetlanap Klidně jeďte,my jsme byly s malým na Slovensku,když mu byly 3 měsíce,měly sme tam křtiny.Jely jsme na noc(máme ještě 2,5 letýho),je to lepší,hlavně,když je horko.Udělejte pár přestávek,aby s v klidu nabaštil,klidně bych ho i vytáhla z auta(když bude vzhůru).Ničeho se neboj,děti toho snesou hodně 😉

nika_sp
16. čer 2015

No jasně. Byli jsme s dvouměsíčním v Rakousku a úplně bez problémů. Osmi měsíční už je "velké" děcko🙂