Polsko - Krakov. Co ještě navštívit?

jaja01k
13. čer 2023

Zdravím, maminky cestovatelky.
Plánujeme o prázdninách strávit pár dní v Krakově. Určitě si projdeme Staré město, hlavní náměstí, hrad, navštívíme Wieliczku. Máte nějaké další tipy na zajímavé výlety v Krakově a okolí?
Také by mě zajímalo, jaké máte zkušenosti s ubytováním. Nepotřebujeme hotel, spíš apartmán. Zjistila jsem, že se dá sehnat v centru města za slušnou cenu, ale bez možnosti parkování, resp. parkování na placeném veřejném parkovišti. Kdybychom byli někde na předměstí, místo parkování budeme platit veřejnou dopravu. Což vyjde skoro nastejno. Tak přemýšlím, co je lepší 😀
No a nakonec beru jakékoli tipy a postřehy z cestování do Polska, nikdy jsem tam nebyla 🙂

konidana
13. čer 2023

@jaja01k V Krakově neporadím, obecně na jídlo mají levné jídelny. Ne restaurace, ale prostě běžná jídelna (vypadá jak naše školní) a fungují tedy přes obědy většinou jen ve všední dny. K jídlu je nejlevnější pití kompót (prostě šťáva jako z kompotu), často i k jídlu zdarma.

bramarfi
13. čer 2023

Kazimierz (židovská čtvrť, ta je v rámci Starého Města), Muzeum Czartoryskich. A dodnes se v Polsku divím, jak prasácky se tam jezdí - a přesto mají statistiky lepší než my.

konidana
13. čer 2023

@bramarfi to mi nepřijde, že by se tam jezdilo prasacky. Rozhodně se kdekoli jezdí líp a míň prasácky, než u nás v čr. A srovnávám i s jižní itálií - to je fakt itálie 😂 Teda až na kohokoli kdekoli na kole - na to jsou poláci experti 😅

bramarfi
13. čer 2023

@konidana Mně to zase přijde úplně strašný 🙂 Když jsem v Krakově studovala, bylo o strach vstoupit na přechod i na zelenou. A ta kola, svatá pravda 🙂