Plavky pro děti k moři. Jsou nutné "dlouhé"?

terezaluciekrista
10. dub 2023

Dobrý den,
chystáme se letos o letních prázdninách s dětmi poprvé k moři, destinace Turecko. Děti jsou ve věku kluci 9, 6, holčička 3. Původně jsem myslela, že vezmu normální obyčejné plavky, které běžně nosí, tzn. kluci jen nějaký spodní díl, holčička klasika jednodílné na ramínka. Teď přemýšlím, jestli není pro děti vzhledem k síle slunce vhodnější koupit něco víc "zakrývacího". Tedy u kluků i nějaký plavkový vršek (triko krátký/dlouhý rukáv), u holčičky třeba plavky s dlouhým rukávem.
Kdo s tím máte prosím zkušenosti, je to potřeba, vhodnější? Nebo stačí i klasické plavky a opalovací krém? A případně jsou i ty plavky o více materiálu dětem v tom horku pohodlné?
Moc děkuji za rady.

amazienka
10. dub 2023

@terezaluciekrista My chodíme i na nuda a vůbec se nemažem. Opálení se nám všem zastaví na mírném bronzu. Je ale pravda, že chodíváme dopol a pak až kolem 16h.

lenickakl
10. dub 2023

Ja synovi k mori koupila uv tricko s dlouhym rukavem. Blbe se opaluje.

zuzanka_13
10. dub 2023

Ja byla s holkama u moře loni poprvé (tehdy 2r a 4r) a měly klasické plavky

gdpr
10. dub 2023

Ja 3r urcite by som dala s UV, starsim obycajne

g_m
10. dub 2023

Byli jsme s malymi detmi 2r a 4r a ani jeden ty dlouhé nemeli. Oba jen spodek od plavek. Mazali jsme kremem a nic se jim nestalo a to jsme zustavali na plazi cely den i pres poledne. Ja bych v tom oblecku sama byt nechtela, tak ho nebudu davat detem.

clairexr
10. dub 2023

@terezaluciekrista Syn byl loni (2 roky) uplne bez plavek a jen jsme ho mazali, nespalil se vubec.

swan42
10. dub 2023

@terezaluciekrista vidim tu same rady ohledne opaleni a spaleni... Ja bych teda tohle neresila a resila spis celkovou škodlivost UV záření.
Za mne bych male deti slunicku nevystavovala vubec. Kuze jim musi vydržet zdravá cely zivot 🤷 takze dlouhe rukavy s UV filtrem nejlepe a zbytek namazat kvalitnim netoxickym kremem s mineralnimi filtry 👍

dyechampion
10. dub 2023

ty uv tricka nebo bodyna jsou super, ale kdyz se v tom pak dite koupe tak je to muze na vetru venku z vody studit a jako mokry se to nesikovne sundava. my dali uv tricko s dlouhyma rukavama a uv kratasky a kloboucek, kdyz si u more hral v pisku no a kdyz sme se pak s nim sli koupat tak jsem ho namazala a dala jen plavky(kratasy) a klobouk.

konidana
10. dub 2023

Stačí obyc plavky a pripadne obyc svetle tricko. Nevidim rozdil mezi uv trikem za litr a obycejnym bavlnenym za pade z pepca. Teda krom mody mit vsecko uv a platit za to.
A mit kdyztak ty trika dve... jedno mokre do vody a druhé suche na plaz.

ellyem
10. dub 2023

Na Mallorce jsem synovi (tenkrat 10M) davala klasicke plavky, pripadne nejake svetlejsi tricko. Vubec se nespalil. Overalek proti slunci jsem koupila az na dovolenou do Thajska, ale tam je slunicko trosku vic agresivnejsi nez v Evrope.

izz76
10. dub 2023

K moři cestujeme s detma od malá o nikdy se nedpalily. Plavky normalni, mazu 50 a přes poledne nejsme na slunci.

antoinet
10. dub 2023

Já tohle u moře teda hrotím, viděla jsem tam spousty spálených dětí a bylo mi jich líto.
Všechny tři děti měly dvoje plavky (obyčejné jednodílné, holčička jakoby jen kalhotky a kluci střihu boxerky) a po dvou UV tričkách z Decathlonu. Vždycky když šli z vody, sundali si to a šli do druhé soupravy, ta mezitím uschnula na sluníčku. Ušetřilo mi to spoustu mazání a hlavně mají zdravou kůži, na opalování u dětí nehraju.

antoinet
10. dub 2023

@konidana to, že ty nevidíš rozdíl mezi normálním tričkem a UV ještě neznamená, že tam není 😀😀😀
https://www.decathlon.cz/p/detske-tricko-s-uv-o...
119 Kč, na bazarech to bude za půlku

nazka
10. dub 2023

@terezaluciekrista my máme klasické a opalovací krémy. Ale je fakt že všichni jsme dobrý fototipy a jen tak se nespaline.

budouci_maminka
10. dub 2023

Nam se ty nase bledulky spali i pri 13C jarnim slunicku, takze k mori jsou trika s uv a dlouhym rukavem nutnost a to v kombinaci s 50tkou kremem...

denisq
10. dub 2023

@terezaluciekrista No a já bych rozhodně dala tričko. Každý říká, že jim se dítě nespálilo, ale co ty víš jak bude reagovat kůže tvého dítěte? Co pak ? Budeš mít zkaženou dovolenou s plakajicim spáleným dítětem. To chceš. Jo a mluvím ze své zkušenosti. Když jsem byla malá, v Itálii jsem se spálila tak, že jsem měla mokvající puchýře. To fakt nechceš

ivetka7686
11. dub 2023

@terezaluciekrista ahojky my byli ve Španělsku když měl malý 3 roky a měl na koupání kraťasy (plavky) hodně jsem ho mazala a držela ve stínu ☺️on se bál vln tak do moře moc nechtěl 😅na pláži jsme měli lehátka se slunečníky takže byl co nejvíc ve stínu ☺️

terezaluciekrista
autor
11. dub 2023

Ahoj maminky, moc děkuji za všechny reakce. Opravdu mi to moc pomohlo. Už jsem chtěla kupovat plavky s dlouhými rukávy... Teď mě z toho vychází, že vezmu plavky, co máme + pořídím trika s UV + samozřejmě opalovák (kvalitní, 50), v triku můžou být na sluníčku, eventuálně pak ve stínu či ve vodě i bez nich, podle toho, jak to vyhodnotím. Navíc tričko s uv užiju asi i jinde než na pláži, což plavky s vrškem a rukávem už těžko. To, že je to pak mokré a může v tom být mimo vodu i zima, to je vlastně pravda. A je pravdou, že kamarádčin exmanžel bere dceru každý rok k moři už poněkolikáté, a pokaždé si mi kámoška pak stěžuje, že se malá vrátila spálená. Takže určitě něco opatřím. Fototypy jsme všichni světlí, takže není nad čím přemýšlet! Moc děkuji!

dendy88
11. dub 2023

@terezaluciekrista my zrovna u moře jsme starší dcery mají normální plavky a pak si občas brali tričko když hodně prazilo sluníčko (10 a 12 let skoro) ,syn 2 roky měl celou dobu na hlavě čepici s tím lemem okolo krku ,UV tričko s krátkým rukávem a pak samozřejmě plavky.

jaja01k
11. dub 2023

@antoinet A jaký je ten rozdíl mezi normálním a UV tričkem? Loni jsme jeli k moři, tak jsem řešila, jestli mám dětem koupit UV trička, ale nikde jsem se nedopátrala vysvětlení, v čem je to lepší než obyčejné 😀

antoinet
11. dub 2023

@jaja01k obyčejné tričko propouští škodlivé UV záření, UV tričko ne. UV ochrana odpovídá krému s SPF faktorem 50.

martinka0209
12. dub 2023

Měli jsme normální plavky a děti jsem mazala opalovacím krémem a mladší měla jenom kšiltovku s UV filtrem a starší obyč kšiltovku,u vody jsme byli od půl deváté maximálně do 13:00,ten čas nám tak utekl,že jsme si nevšimli kolik je hodin a po obědě mi obě děti spali( i ta starší, ktera po obědě nespí) a ve tři jsme zase vyrazily k vodě a byli jsme tam až do večeře,měli jsme tenhle sprej https://www.bal.cz/astrid-sun-of50-wet-skin-kid... a ten jsme používali jenom u vody

veronikav31
12. dub 2023

@terezaluciekrista byli jsme loni, dcera 6,5 má čtvery klasické plavky(vršek+spodek), syn 4,5 má klasické kraťasy na plavání,asi 4-5 kousků.kdybych měla kupovat vše s UV,tak se nedoplatim.pres poledne jsme na sluníčku nebyli,mazali jsme je kvalitním opal.kremem,na hlavě měli kšiltovku nebo klobouk.byli jsme v srpnu v Tunisku

apacheee
AMBASADORKA
12. dub 2023

Já na UV plavky nedám dopustit

dyechampion
12. dub 2023

@terezaluciekrista jo to vidim kazde leto..porad strasne moc lidi nechape proc se pred UV ma chranit...vsichni s dobrym fototypem si mysli, jak to maji bez problemu, jenze problemy s kuzi, rakovina kuze a vrasky se projevi az casem...je treba na to dbat a nezanedbavat..

alpakovo
12. dub 2023

@terezaluciekrista měli jsme všichni v Turecku klasiku, mazali jsme se jak doma a nespálil se nikdo 🤔

dejvitka
12. dub 2023

@terezaluciekrista obe deti u more nosi UV tricka s dlouhym rukavem, kratasy a UV klobouk. Velmi dobre jim sedely z Decathlonu.

hasara33
12. dub 2023

@swan42 máš prosím tip na nějaký takový opalovací krém? Díky 😊

swan42
12. dub 2023

@hasara33 eco by sonya 😉

hasara33
12. dub 2023

@swan42 díky 👍