Plavací kruh nebo pás s rukávky

ewusssa
30. čer 2019

Maminky jaké máte zkušenosti s dětským plavacim pásem s rukavky ...nebo doporucujete spíše takový ten menší plavecký kruh....dcera bude mít 2 roky na velký bazén máme kruh s takovým tím sedátkem ale do brouzdaliště sháníte neco

jaja01k
30. čer 2019

Zkoušeli jsme všechno možné a nejvíc se nám osvědčil právě pás s rukávky.

babanci
30. čer 2019

My koupili včera a je to bezvadné.

novamamina
30. čer 2019

@babanci a na jak staré dítko? Opravdu si v tom nemůže potopit hlavu?

babanci
30. čer 2019

@novamamina Malá jsou tři roky a dva měsíce. Včera se celý den testovalo na koupališti v Tlučné a opravdu bezva. Hlavu potopit nelze.

alcar
30. čer 2019

Kruh neeee, je nebezpecny! Bud tenhle sevylor, pasek s penovyma kostkama a k tomu penova kolecka na ruce nebo nafukovaci rukavky. A seznamovat dite s vodou, vzit ho i do hloubky, kopat nozkama, foukat do vody, nebat se namocit oblicej a vlasy... Nenechavat jen v broudalisti, pokud mas moznost.

makronka222
30. čer 2019

Pas s rukavky je top, kdyz dite zakopne i v tom brouzdalisti spadne na vodu, tak se neutopi. Kruh je kravina.

tervi
30. čer 2019

@ewusssa Máme pás s rukávky u rodičů. Domů jsem teď pořídila pouze rukávky. Dcera (téměř 2,5) pás nechce, měla ho jednou. Ale ty rukávky z toho setu jsou fakt moc příjemné. Řádí v nich ukrutně.🤣

sudylichozrout
30. čer 2019

@alcar mame pro triletou obyc kruh a jevi se nam zatim jako nejlepsi reseni. Ale samozrejme, ze se musi dite trochu vic hlidat 🙂

alcar
30. čer 2019

@sudylichozrout to kazdopadne, ale stejne neni kruh podle odborniku na plavani vubec vhodny. Dcera chodi do plaveckych kurzu uz pet let a fakt to tam vubec nedoporucujou. Jednak z toho duvodu, protoze je nebezpecny a take se v nem plavat vubec nenauci. Nema v nem spravne plavací pohyby, visi v nem za ramena atd. Ale hlavne ta nebezpecnost. Dcera ho taky jednu dobu mela a malem se v nem utopila, byt v te dobe uz umela plavat. Vyjela z nej smerem dopredu a kruh ji drzel za nohy a hlavu zaborenou ve vode...uz polykala andelicky. Pozor na to...

hanulkaha
30. čer 2019

Náš syn 2 roky (26 měsíců), plave sam, pouze s paskem kolem hrudnicku, co ma ty pěnové odnimatelne části a super 👍

hanulkaha
30. čer 2019

A ony ani ty rukavky nejsou uplne dobra volba 🤔 jako do brouzdaliště budiz, ale do bazenu, kde se ma dite naucit plavat nic moc...jednak se nenauci pouzivat spravne ruce, protoze pres nafukovaci rukavky ma omezeny pohyb a pak ma teziste uplne mimo a jen visi za ruce kolmo ve vode, coz je spatne

marketa11112
30. čer 2019

@hanulkaha
@hanulkaha odkud prosim mate pas? Chci koupit pro deti. Uz jsem po nich pokukovala na netu. Dekuji.

hanulkaha
30. čer 2019

@marketa11112 Ja ho koupila tam, kam jsme chodili s malym do kurzu, ale viděla jsem ho bezne na internetu, je to znacka Dena a opravdu ho mohu vrele doporučit 👍 maly s nim plave uplne sam, zahani nas od sebe, ze "Davca saaam pafat" 😂
Jen si pohlidejte cenu, videla jsem jeden a ten samy s rozdilem i 150,- 😮

sudylichozrout
30. čer 2019

@alcar no, dik za info, to, co rikas, ma hlavu a patu. No jo, jenze ona ten kruh hrozne miluje 🙂) Nemuzu ji ho sebrat 🙂 Rukavky se mi moc neosvedcily, dcerka je nejak nemela moc rada, myslim, ze ten kruh ji dava vetsi jistotu zatim. Sousedka je instruktorka plavani pro deti, tak s ni na to nekdy hodim rec a uvidime, co z ni vypadne 🙂

puhelin
30. čer 2019
alcar
30. čer 2019

@hanulkaha nemel by to mit na brise pod pupkem? Takhle to dcera v plavani teda nemivala...v podpazi.

alcar
30. čer 2019

@marketa11112 jj, urcite pasek od firmy Dena, jine nebrat. Jdou brzy do haje. Od Deny mame nekolik let a porad jako novy.

iulia
1. črc 2019

V plavání doporučují plavecký pás, ale moje děti ho nechtějí - starší měl rukávky, potom destičku, kterou používá dodnes a jinak v 5letech uplave sám 20 m (troufne si jen ve vodě, kde dosáhne na zem). A mladší 2 roky je spokojená s rukávkami, ony ji pěkně nadnášejí a plavat se zatim moc nesnaží.

ewusssa
autor
1. črc 2019

Ok takze ten nafukovaci viz foto neni moc dobrej, lepsi teda ten dena a rukavky? Nejaky tip? Taky ty penove z te deny?

hanulkaha
1. črc 2019

@alcar ja vam nevim 🤔 ale co jsem videla tak to deti mivaji takhle a i v plavani je maji kolem hrudnicku...

alcar
1. črc 2019

@hanulkaha ja fakt nechci kecat, mozna to takhle nekde funguje, ale dcera uz plavala postupne ve 3 plaveckych skolickach a vsude jim to davaji do pasu nebo pod ten pupek. Ono je to i logicke, kdyz to ma ditko pod pazema, tak za to v podstate visi a neuci se spravne plavecke pohyby. Kdyz to ma v pase, tak ho to nadnasi a je v te spravne plavecke poloze. Takze ja za sebe doporucuji davat spis fakt do pasu. Ale je to samozrejme na tobe.
Jeste pridavam par fotek deti z dcerineho plavaciho krouzku, jak to davaji tam.

hanulkaha
1. črc 2019

@alcar dekuju, zkusim to malemu dat niz 😉 ale kdyz jsem mu pasek kolem hrudniku malo utahla a sjizdel mu k brisku, tak jednali prislo ze ho to pres ten pupek potom ve vode divne tahlo a hlavne jak porad leze ven a skace zpet, tak mu ten pasek sjizdel uplne dolu, tim jak ma jeste ten miminovsky vypoukly pupek, pasek sjel niz a spadl mu ke kotnikum 🙊😮

lucie_j
1. črc 2019

@hanulkaha Taky jsem před dovolenou koupila tyto značky Dena. Mám děti téměř 4 roky a 16 měsíců a mám trochu problém s hmotností staršího dítěte, je moc hubený a tak jsem musela koupit nejmenší velikost a ta ho neunese nad vodou, budu muset dokoupit ty dílky, jenže ty 3, co se mu tam vejdou to asi nevyřeší. Jinak je super, dá se krásně učit plavání a dítě z něj nevypadne když zvedne ruce.

alcar
1. črc 2019

@hanulkaha tak to musis utahnout, v plavani nas ucili, ze musi byt misto na dva prsty a pokud je miminkovsky pupek, tak davat az pod ten pupek a pak utahnout.

alcar
1. črc 2019

@hanulkaha a nejakou dobu se ti asi ted bude zdat, ze plave divne, to je normalni...zmeni se mu teziste (nyni spravne) a musi zapojovat vice svalu.

puhelin
1. črc 2019

@hanulkaha Urcite to dejte niz, maji to zapinani mit v urovni pupiku. Jak pise @alcar , pod zapinani dat dva prsty, aby to nedrelo.

alcar
1. črc 2019

@lucie_j pozor na to, ono to nema fungovat jako treba nafukovaci rukavky. Je to je na nadlehceni. dite kdyz to ma na sobe, tak musi zapojovat svaly a aby mohlo plavat samo s paskem, tak uz nejakou dovednost ve vode musi umet (udrzet stabilitu, kopat nohama, polozit se na vodu s ponorenou bradou). Jako zachranny prvek to tak uplne neslouzi. Pokud ho nenadnese pasek, tak k tomu prikup jeste penova kolecka na paze.

alcar
1. črc 2019
lucie_j
1. črc 2019

@alcar jasně, já to tak beru. Přidržuji ho a učím ho kopat nohama a držet rovnováhu, ale manžel to chtěl vyzkoušet a potopil ho. Rukávky jsem nekupovala, ale jedna holčička je na koupališti měla a rozhodně se s nimi dá pohybovat lépe než s nafukovacími. Tyhle pásy mělo hodně dětí.

lucie_j
1. črc 2019

@alcar jo a ještě máme takovou destičku ve tvaru 🐻