Měsíční miminko 4 dny v kuse pláče

katolinka
18. lis 2018

Maminky prosím, mám doma měsíční miminko už 4 dny mi pláče, nespí mi a večer to pláče furt usne třeba na hodinku max 2 jinak furt brečí, bříško ho nebolí dělala jsem mu vše masáž, a tak kaka hezky a prdi taky je napapanej a i prebalenej všechno už si nevím rady :( zítra jdu k dr jen máte to taky některá nebo měla

jupiter2013
18. lis 2018

Péče o malé miminko je náročná, ale určitě to zvládneš a časem bude líp. Říká se , že období 3 měsíců po porodu je 4 trimester, kdy se mimi zžívá s okolním světem který je pro něj moc velký a studený a proto chce být pořád s mámou a cítit bezpečí. Maminky hodně doporučují šátek, já jsem ho neměla, nepotřebovala jsem ho. Co nejvíc mimi mazlit, být v posteli,kojit na požádání pokud kojiš. A jestli nekojíš, neměnila si UM? Bílý šum je fajn, pustit vysavač nebo fén. Po 6 nedělí bude líp a po 3 měsících ještě víc 🤗

katolinka
autor
18. lis 2018

@jupiter2013 děkuji moc , právě mě to trápí jak pláče :( dělám vše spinká semnou teď v posteli jal začal plakat, dávám UM :/ a ten bílý šum je prosím co

setba
18. lis 2018

@katolinka
Bílý šum je monotónní zvuk který malá miminka uklidňuje, připomíná jim to dobu v děloze a zvuky co tam slyšeli. Dá se pustí na YouTube, existuje i aplikace do mobilu nebo takoví šumící plyšáci. Miminka to mají moc ráda, za sebe doporučuji.
A s tím UM, jakou má stolici? Neprdi moc? Někdy to může být za po nějaké době přestane UM vyhovovat a je potřeba vyměnit značku...

katolinka
autor
18. lis 2018

@setba stolici má dobrou, prdi dobře a používám Sunar a děkuji

miba10
18. lis 2018

@katolinka nemacha hodně rucickama okolo? To miminka občas dělají a hodně je to i ruší. Na to je dobré pevné zavinovani do velké pleny. Někdo to sice zavrhuje, ale nám se to osvědčilo když už bylo nejhůře. Jinak šátek, nebo nějaké nositko a mít mimi u sebe.

vanea
18. lis 2018

U nás to trvalo asi 2-3 měsíce tento stav :X Zkoušeli jsme všechno možné..pak se to začalo lepšit, byly to koliky podle mně...nicméně doteď není nic moc spáč..do roka jsem spala max 3 hodiny...ale ze začátku hodně zabíraly masáže bříška a cvičení, ale to jako znamenalo, že nespal hodinu, ale hodinu a půl..takže tak. Drž se 😘 bude líp.) třeba přijdete brzy na to z čeho to je a podaří se najít způsob, jak to zlepšit🙂 jestli je to bříškem, tak to zkrátka musí dozrát, z mých zkušeností většina podpůrných pomůcek moc nepomáhá (kapičky, bio gaia a další probiotika a pod..), ale je to dost individuální, tak třeba něco pomůže

pinkyy
18. lis 2018

Kdyby to bylo brisko, tak u nas pomohla jedine rektalni rourka, zavest ji uplne celou pomalu do konecniku a kdyz ji vyndavas, tak s ni tocit dokola. Hodne jsem vozila v kocarku, aby spala a kor v tomto pocasi, venku spala i 3 hodiny v kuse a pak byla docela v poho. Jinak nechci desit, ale furt jsem se modlila, aby uz byla vetsi atd , ale ono prijde zase neco jineho.... vztekani se, kdyz zacne chodit, tak vsude musi byt.... tak to brzy vse prejde 🙂

alesiaps
18. lis 2018

Mám doma 4měsíční dcerku. První měsíc spala furt. Pak se to zlomilo a začla víc plakat. Teď se to začíná pomalu lepšit.
Pokud se ti uklidní, když ho zvedneš, tak asi chce být s tebou. Příjde mi, že v tom měsíci se dcerka začla víc rozkoukávat a zjistila, že máma u ní není.
U nás zabralo nošení na tygříka a nakonec šátek. To byla záchrana. Protože mi přestala přes den spát a v šátku spinkala jak andílek. Kočar sabotuje.
Pokud sebou po usnutí škube, zavinuj. První dceru jsem zavinovala do 5.měsíce. Šíleně házela rukama. A pokud začne plakat jen tak, z ničeho nic, zkusit dát odbrknout.
A neboj, to zvládneš. První dcera řvala celý den do 3 měsíců a skákali jsme na balónu. A vyrostla z toho, jak se začla víc hýbat. 😉
Držím palce a přeji hodně sil a optimismu.

cherris
18. lis 2018

Naši princeznu zase svědila hlava, jakmile se zbavila toho povlaku, tak je klidnější.

lennus
18. lis 2018

Zkuste kraniosakrální terapii, může mít i bloklý krk z porodu třeba. Naše malá hodně křičela první asi tři měsíce, bříško to taky nebylo, pak už dobrý a je to usměvavá holčička! Hodně nám pomohlo nošení v šátku, pak už v pohodě vydržela i v kočárku.