Kdy jste poprvé s miminkem jeli na delší cestu?

hann83
22. pro 2014

Ahoj, ráda bych znala pár zkušeností od ostatních. V červnu čekáme třetí přírůstek a v létě bychom rádi někam na pár dní odjeli. Pár dnů dovči, aby si to užili ti dva starší, za prarodiči na východ Slovenska (hrozně ráda bych, aby své třetí pravnouče viděli, v jejich věku není jistota, že to vyjde napřesrok). Třeba úplně na konci srpna. Vím, že je dost rodičů, kteří cestují s úplně malými miminky, když mají rodiny někde daleko. Pere se to ve mně, ale říkám si, že pokud bude všechno v pořádku a prcek bude pohodář, což samozřejmě být nemusí 🙂 , mohlo by to vyjít. Díky za názory

barinkas
22. pro 2014

na Slovensko bych v poho jela 🙂 malá byla tedy na delší cestě a to v chorvatsku až měla rok, ale každoročně tam vidím iks mimin v kočárku, co mají nějaký ten měsíc...my nejeli z důvodu, že se malá narodila v srpnu, což v 6 nedělí fakt nejde...Zato jsem tam byla v 8 měsíci 😀 S malou se jelo až další rok... kamarádka jela s malou na hory v zimě, měla nějak 3-4 měsíce, nevím přesně a v poho... Určitě je dobré od narození zvykat na auto, často jezdit někam... aby si zvyklo na chod auta, ale co budu radit, když 2 děti máš 🙂
Naše princezna bere auto jako samozřejmost, vydrží vcelku dlouho sedět, ví že to tak prostě je.. žádné řvaní...

wenduliks
22. pro 2014

My jeli ve 3mesicich za tchyni - 170km na 3 dny a v 5.mesicich do Rakouska. Ale je to nase prvni dite to je trochu jine… 😉 Kazdopadne,kazdemu,jak to vyhovuje. Kamaradka jela s 5.tydennim miminem pres celou republiku. Ja bych to nedala,ikdyz je maly hodny. 🙂

blondynka400
22. pro 2014

@hann83 s obouma ve 4 dnech přes 100km z porodnice. S prvni cca v 5 týdnech 1500km. Ale měla jsem sleeper, žádné nepohodlné vajicko, takže mela pohodli jako doma. Cesta idealni, jela jsem na noc, jednou za 3 hodiny jsem stavěla, nakojit, přebalit, chvíli jsem ji pak slyšela že je vzhůru a pak zase ticho...

mamkamarketa
22. pro 2014

Tak to bych neresila! My leteli ani ne s 2 mesicnim, cesta pres 9000km, 26h na ceste . A uplne v pohode

majvik
22. pro 2014

až se narodí tak uvidíš jak snáší cestu autem a pokud nebude nějak vyloženě bojkotovat jízdu, tak bych jela...

ange_de_la_morte
22. pro 2014

Ze zkušenosti můžu říct, že čím je dítě menší, čím je cestování jednodušší 😉 Malé dítko cestu víceméně prospí, je možné že pak budete mít třeba den nebo dva problém s rozhozeným režimem a horším usínáním, ale cesta samotná bude myslím úplně vpohodě

frami
22. pro 2014

Já osobně bych to taky řešila podle toho, jak malé bude snášet cestování. Ale věřím, že to bude míň náročný než pak s dětma staršíma. Přeci jen to miminko ještě hodně spí, pak když už děti lezou, staví se, chodí, tak i ta cesta je jim dlouhá, když musí sedět x hodin přikurtovaný v sedačce.

leniczka23
22. pro 2014

Malej jezdí od narození dálky a naprosto v pohodě..na 9 měsících jsme jeli do Chorvatska..Jela bych v pohodě,stejně bude chrupkat určitě..🙂

irena1111
22. pro 2014

naše malá měla necelé 2 měsíce když jsme s ní jeli 300km a bylo to v pohodě

saurian
22. pro 2014

@hann83 my sme sli ked mal st.4mesiace do svajciarka, mala som aj obavy, ale v pohode - myslim ze takto male dieta najviac vnima pritomnost mamicky, ostatne celkom zvladne, a ak je zdrave a kojene, tak tam nie je najmensi problem 😉

lenkaluk
23. pro 2014

My byli v necelých 3M v Itálii na horách a v pohodě.... stavělo se co 2 - 3 hodiny na kojení.. malá spinkala, pohoda. Na Slovensko bych se určitě nebála. To spíš zabavit ty starší bude oříšek, ne? 🙂 🙂 šťastnou cestu

vykladzkaret
23. pro 2014

není se čeho bát, je to horší s ročním, co začal právě chodit 🙂

annaluciapetrzel
23. pro 2014

4mes. letadlem do svedska, a to jeste jsme se museli dostat do Phy z Br, tj. vlakem. Pohoda. 🙂

buldrik
23. pro 2014

ve dvou mesicich letela 3hod do Rumunska, o mesic pozdeji 800km do Cech autem ... atd ... jestli ji nebude jizda autem vyslovene protivna, ja bych jela

libara
23. pro 2014

V létě jsme byli s naší malou na Slovensku na svatbě. Byli jí 3 měsíce. Jsme ze západních čech...takže přejet celou republiku. Zvládla to skvěle. Cestou jsme měli dvě delší zastávky na protažení. Většinou v nákupáku. Tam jsme ji střídavě nosili a nebo ležela v kočárku. Byla spokojená a já vlastně taky. Ještě jsem stihla pokoupit pár věcí. 😀

ija1
23. pro 2014

do Madarska v 4,5m cesta 9h a v pohode, vetsinu prospala... 520 km....
pauzovali jsme na mlicko a bylo to uplne v pohode....

hann83
autor
23. pro 2014

@lenkaluk My cestujeme hodně, máme právě rodinu dost rozstrkanou 🙂 Takže ti starší jsou zvyklí odmala a cestování naštěstí zvládají skvěle 🙂

kuratkol
23. pro 2014

My jeli ve 3 tydnech 300 km

hann83
autor
23. pro 2014

Moc vám všem děkuju 🙂 Je mi jasné, že je to ještě za dlouho a třeba to nepůjde, ale jsem ráda, že je vás tu víc, které jste s prcky jezdily. Moře jsme měli v plánu taky, dokud jsem teda nevěděla, že jsem těhotná 😉 ale to ještě hodně zvažujeme. I když jsme na dovolených často vídali lidi s miminky, které mohly být čerstvě po šestinedělí, a bylo to třeba v Řecku na Zakynthosu, kam museli s tím prckem letět. Nejspíš to odložíme, se staršími dětmi jsme se už domlouvali, že kdyby moře nevyšlo, vynahradíme jim to jinak. Tak díky moc a krásné Vánoce!

whitelilith
24. pro 2014

@hann83 já jela s malým v 5ti tydnech 400km na moravu a druhy den zpátky a v pohodě. K mori bych si to neriskla. Jsem špatný fototyp, malej po mně. Slunce sice miluju, ale po 15ti minutach na něm rudnu. Kamarádce se spálil kluk i pod slunečníkem, namazany a v Čechách. Ale na hory klidně. Malé děti v autě 90%času prospí. ;)

calabasa
24. pro 2014

S dvouměsíční k svagrum do Hamburku.... Takymyslim, ze cím menší, tím snazší cestování. Prostě zastávky, nakojis a jede se dal. Dali jsme jednu delší zastavku s procházkou, ale to kvůli te starší dvouleté. Dojížděli jsme v noci, aby spaly.... Jela bych ale jen tam, kde mám zázemí.

sandrabriksova
14. zář 2019

Ahooj, my jsme s malým jezdili už fakt od miminka. Dokud ještě nechodí, je to paráda. a když se jede někam dál a vyrazíš na noc, tak je to nejlepší. Našla jsem spoustu užitečných rad na cesty tady http://bit.ly/cestyautem , jsou tam i různé tipy na zábavu a podobně, tak třeba to pomůže 😉

xantista
14. zář 2019

S týdenním jsme jeli na severní moravu 4hodiny, denně jezdíme autem po Praze od začátku, každej víkend někam pryč...počítám s rezervou na půlhodinový pauzy krmení a protažení z tý sedačky a jinak v tom nevidim problém. Jaký si to člověk udělá, takový to má 🙂 takže se nenechte ‘zotročit’ a jeďte :D 🙂

jipe
14. zář 2019

300km v rámci čr za rodinou ve 2 měsících (obě děti)