Dovolená v těhotenství na Slovensku?

kometkak
24. dub 2016

Přeji hezký den.
Rádi bychom vyrazili na dovolenou. Zavrhli jseme tento rok moře a vzdálenější destinace. Rádi bychom alespoň Slovensko na týden. Kdybychom jeli v červnu, byla bych cca 30-34týden. Myslíte, že by to mohl být problém pro pojišťovnu? Jak by se řešily případné komplikace na místě? Když máme ještě syna 2 roky, musím mu asi vyřídit pas že? Děkuji za informace. 🙂

kami1984
24. dub 2016

Já byla před 5lety taky v 30tt, doplacíme si vždy cestovní pojištění a dítě musí mít pas nebo občanku vyřízenou.

rebe
24. dub 2016

Myslím, že ve 30-34. týdnu s vámi nikdo cestovní pojištění s riziky kolem těhotenství neuzavře. Ale Slovensko je v EU, v rámci EU máte nárok na stejnou zdravotní péči jako pojištěnci daného státu a na Slovensku je, pokud vím, zdravotní péče zdarma, takže byste měla nárok na ošetření na náklady zdravotní pojišťovny.

bajana
25. dub 2016

Som Slovenka poistena v CR a k rodicom som vycestovala tak, aby som sa do 2m pred terminom vratila do CR. Vo VZP mi povedali, ze ich poistenie mi kryje len porod, uz dalsiu starostlvost v porodnici si platim sama, komercne poistuje len jedna poistovna a to prave do toho terminu 2m pred porodom. Ale asi to nebude take zhave, lebo Slovenky chodia vo velkom rodit do Vyskova ci Breclavi a poistovna im to potom preplati, tak neviem...
Pre dieta staci obcanka, je rychlejsia a lacnejsia ako pas.

musique
13. čer 2016

našla jsem pojištuje do 7 měsíce - http://www.ervpojistovna.cz/cs/cestovni-pojiste...