Dovolená v Mělníku - sháním tipy na výlety

janey007
9. bře 2017

Ahoj, chystáme se v květnu na dovolenou do Mělníka, a tak sháním tipy na výlety 🙂 Máme rok a půl starou holčičku, takže by měly být schůdné pro kočárek, a navíc nemáme auto, takže se budeme muset dopravovat busem či vlakem. Nejste některá z okolí a neznáte, co stojí za vidění? 🙂 Děkuji!

cajomilka
9. bře 2017

Určitě Kokořín, z Mělníka tam jezdí autobus, pokračovat můžete třeba do Mšena a odtud vlakem, ale to by asi nebylo schůdné s kočárkem, my jsme na výlety brali vždycky Manducu. Moc hezké jsou Litoměřice - z Mělníka tam jede vlak. Určitě stojí za návštěvu Říp a úžasný, tajemný hrad Házmburk, ale v obou v případech nevím, jak by se tam jelo z Mělníka, my jsme z Prahy. Taky nemáme auto 😉

janey007
autor
10. bře 2017

Ahoj @cajomilka, děkuji za tipy! My jsme taky z Prahy, mrknu na to, určitě něco z toho podnikneme 🙂

verape
10. bře 2017

Kousek od Mělníka je Zoopark Zelčín, nějaký autobus tam určitě taky pojede. To by se malé jistě líbilo. Přímo v Mělníce je muzeum, občas tam mají zajímavé expozice. Dá se jít do podzemí, navštívit zámek, kostel s kostnicí - to ale není moc pro malé dítě😉. Rozhodně navštívit informační centrum, tam vám taky poradí. Kokořín určitě - tam něco jistě pojede. Případně Čertovy hlavy v Želízech.
Jinak ten Hazmburk - to už je dost daleko a bylo by to i s přestupy, navíc pro kočár i dost mizerná cesta. Říp už by byl schůdnější, je blíž a něco by tam snad jet mohlo (hledej spojení Mělník - Krabčice). Krpál je to pro kočár ale pořádný.

verape
10. bře 2017

Ještě mě napadlo - Botanicus Ostrá, Miraculum Milovice.Oboje by snad mělo být dostupné vlakem.

verape
10. bře 2017

A pěkná vycházka je v Hoříně u řeky, jsou tam plavební komory, krásné výhledy na kostel a zámek.

janey007
autor
11. bře 2017

@verape, díky za vyčerpávající odpovědi. Na Hořín jsem už taky koukala, s Kokořínem počítáme. Bezva 🙂

lucie_vavi
11. bře 2017

Ahoj já jsem přímo z Mělníka a rodiče mám v Hoříně 🙂 Hořín je hezkej na prochajdu, je tu fajn cukrárna, mrknete se na plavební komory, ale jinak nic. Autobus sem jezdí 3x denně to samé zelčín a nevím jak o víkend. Každopádně Zelčín stojí opravdu za to. V hoříně za základí školou je i nové a všem přístuppné hřiště opravdu moc krásné. Mělník . určitě zámek, cukrárna, taky vyhlídka a gotická věž, kostnici asi vynecháte co 🙂 Nevím jak se moc dětem líbí v pozdemí..na náměstí je také muzeum kočárků. Jídlo doporučuji na náměstí piráta nebo mimo centrum Autokemp Mělník. Litoměřice taky stojí za zmínku - vlakem za pár korun. Kokořín - úžasná procházka + najdi si info jak jezdí elektrovláček až nahoru 🙂 Cinibulkova naučná stezka kolem čertových hlav, měla by být s kočárem ok. A kde budete bydlet ? 🙂

zuzaaaaa
11. bře 2017

@lucie_vavi ahoj, muzu vedet jak jste spokojeni Melniku? Vybrali jsme si tam baracek a uvazujem, ze se tam prestehujem 🙂

janey007
autor
11. bře 2017

@lucie_vavi Díky 🙂 Budeme bydlet v apartmánech V Podzámčí, mají super recenze, snad se nám tam bude líbit 🙂

lucie_vavi
11. bře 2017

@janey007 jé tak to se Vám bude líbit, mají to nově udělané a na super místě, to jste vybrali moc dobře !!! 🙂
@zuzaaaaa jé a kde se Vám líbí ? my chceme do budoucna taky barák a určitě u Mělníka 🙂 Ted bydlíme v centru a jsme tu moc spokojení..jsou tu kutlruní akce, vyžití pro děti, relativně klid, najdeš tu dobré kavárny i restaurace, je tu super základní škola (J. Seiferta) v Praze jsi hned, stejně tak super výlety v okolí (LTM, říp, roudnice, kokořínsko, mšeno....) Mělnická nemocnice je taky fajn, bohužel chybí dětská a zubní pohotovost. Ale je to fajn místo pro život 🙂 taky je tu vlastně pod starým mostem napojení na cyklostezku jw vhodná i na inline takže taky parááda já tam ted jsem skoro pořád s kočárem 🙂

zuzaaaaa
11. bře 2017

@lucie_vavi jeee dekuju za odpoved. Ted tam stavi kousek u te vinice, temer konec Melnika. Moc se nam to libi😀 A naky zapory?

lucie_vavi
12. bře 2017

@zuzaaaaa jé takže Hoření vinice ? Kelské vinice ? tam se nám to taky moc líbí !!!! jedinej zápor, že jak vede z Mělníka jediná cesta mimo dálnice do Prahy, gtak tam je docela provoz a blbě se vyjíždí, ale to asi není zas tak něco hroznýho 🙂 Zápor no nevím možná když je vinobraní je tu bordel :D ale koukám, že máš termín v červenci, takže i pro malé děti spousta aktivit, ve měste joga pro maminky s miminky pak na Chlomku je rodinné centrum, mrkni na to, spousta programu, aktivit, fitmami. já akorát jako zápor vnímám hlučné sousedy, ale to je všude něco a v baráku budete mít klid 🙂

zuzaaaaa
12. bře 2017

@lucie_vavi asi??? 😀 je to u toho zámku Neuberk, víno máme rádi, takže vinobraní uvítáme 😀. Mockrát děkuju za reference 🙂