Dovolená v 5. měsíci těhotenství, pojistí mě pojišťovna?

janinka92
24. bře 2015

Milé ženy, ptám se, protože jsem slyšela, že když budu chtít jet na dovolenou za hranice této republiky tak mě pojišťovna nepojisti. Jen sem se bavila s pár známýma a řekli mi, že ať zůstanu raději v ČR, že mě žádná pojišťovna jako těhotnou nepojistí. Je tomu opravdu tak?
Přeji hezký zbytek dne 🙂

eldrag
24. bře 2015

zahraniční pojištění je na úrazy atd... takže nevidím důvod proč by nepojistily.

kresi
24. bře 2015

Ano pojistí. Zadala jsem do googlu a našla například tohle: http://www.ervpojistovna.cz/cs/cestovni-pojiste...

eldrag
24. bře 2015

ja byla ve 3m v rakousku a žádný problem s pojištěním nebyl. 😉

bajana
24. bře 2015

@eldrag s poistenim je problem, tehotenstvo znamena pre poistovne riziko...cestovne poistenie nie je len na urazy ale na akukolvek zdr.starostlivost v zahranici
@janinka92 je jedna poistovna - tusim evropska? ktora poistuje tehotne do 2 mesiacov pred porodom, potom uz ani ona nie...takze v 5.mesiaci by si nemala mat problem

bajana
24. bře 2015

@eldrag a vedeli, ze si tehotna? pretoze ak by sa nedajboze nieco stalo a musela si byt v suvislosti s tehotenstvom hospitalizovana, poistovna by ti to podla mna nic nepreplatila....

simonceli
24. bře 2015

V 8.mesici jsem byla v nemecku a pojistena.

janinka92
autor
24. bře 2015

Holky spadl mi kámen ze srdce 🙂
Jste moc hodné a každé z Vás děkuji za odpověď :-*

eldrag
24. bře 2015

@bajana nikde nechtěli vyplnit, že jsem těhotná 😀 ja měla pojištění na úrazy, nemoce a zdravoní nesnáze způsobené třetí osobou... cestování v těhotenství je vždy rizikové, takže si to každá musí dobře rozmyslet.

bajana
24. bře 2015

@eldrag no ved prave....rizika spojene s tehotenstvom nepoisti kazda poistovna automaticky

77moona
24. bře 2015

S tím pojištěním se to má tak, že matku samozřejmě bez problémů pojistí, ale nepojistí plod. Takže pokud by se stalo, že bys začala předčasně rodit (od 24. tt), tak náklady na záchranu dítěte budeš hradit Ty, tudíž od uvedeného 24. tt se nedoporučuje jezdit za hranice z tohoto důvodu.

eldrag
24. bře 2015

@bajana no však a tazatelka se ptala na pojištění jako takové, ne na komplikace s těhotenstvím... :D
standardní pojištění by udělat měli všude. Co se týká plodu je to nejspíš jak píše @77moona 😉

tetta
24. bře 2015

@janinka92 Náklady související s těhotenstvím a případným předčasným porodem a péčí o dítě ti pojistí jen ta evropská pojišťovna (ERV nebo EVR se myslím jmenuje) a to jen do 7.měsíce- Nesmíš ale být na neschopence nebo mít rizikové těhotenství.

alboo
24. bře 2015

pojistí, ale v podmínkách je evedeno, něco jak píšou nade mnou, že komplikace těhotenství, porod a tak nehradí... já byly někdy ve 7měsíci v Německu a pojištěná 🙂