Dovolená Turecko. Jaké jsou vaše postřehy?

nazka
5. led 2023

Ahojky, byli jste na dovolené v Turecku? Jaké jsou vaše postřehy? Zvažujeme, zda tam nejet. Jsme zvyklí jezdit do Řecka, kde to máme rádi. Půjčit si auto a cestovat. Je mi jasné, že to v Turecku úplně nejde. Jaké jsou tam pláže, příroda, lidé, jídlo, atd..? Mám dvě děti 3 a 6 let. Prý je Turecko vhodné pro děti. Na druhou stranu mě děsí, že bychom museli být víceméně u hotelu, krom fakultativních výletů.. Moc děkuji

barborka09
6. led 2023

@nazka Byli jsme v Turecku 2x. A pokaždé spokojenost. Poprvé bylo dceři 5 let, podruhé 10. A určitě se ráda ještě vrátím. Oba hotely kde jsme byli, byly sice starší, ale čisté, pravidelný úklid. Personál milý a úslužný, cítila jsem se tam příjemně. Jídlo za mě na podstatně vyšší úrovni než v Řecku. Co se pláží týče, tak je třeba si dát pozor co člověk chce. Když jsme byli podruhé v oblasti Konakli, tak byl vstup do vody obtížnější - celé pobřeží tvoří skála, takže každý hotel má většinou svoje molo pro vstup do vody. Třeba tam by byl problém se vstupem malých dětí. Není to pro ně ideální. Jinak jsme tedy absolvovali nějaké ty fakultativní výlety a sami jsme si zajeli místní dopravou do Alanye. Myslím že půjčit si tam auto není problém, ale to my nevyužíváme. Nám pobyt v resortu celkem vyhovuje. Já Turecko určitě můžu doporučit!

veronicka89
6. led 2023

@nazka a na jakou dovcu jezdite do recka ? S all incl ? A velkym resortem ?

nazka
autor
6. led 2023

@veronicka89 vybíráme menší hotely, někdy allin někdy ne. Nejsme úplně nároční. Jde mi hlavně o cestování po zemi, nedokážu si představit nás na jednom místě celoi dobu.

nazka
autor
6. led 2023

@barborka09 moc díky ☺️

zuzineckah
6. led 2023

@nazka byli jsme tady a pokud hledáš něco s max vyžitím pro děti, tak určitě doporučuji. Služby top, jídlo taky, a ačkoliv těmhle dovoleným vůbec neholdujeme, tak tahle neměla chybu. Jen to nebylo zrovna levné, myslím, že to vyšlo něco kolem 100k (i s letenkami pro 4).
https://www.booking.com/hotel/tr/limak-limra.cs...

pospis
6. led 2023

My jsme s dětmi jezdili vždy do Chorvatska na dovolenou. Výlety, projíždění okolí auteml, vařili jsme nebo jsme chodili do restauraci. Loni jsme byli poprvé na týden v Turecku allinc, jako dárek k našim kulatinám. Musím říct, že si to děti maximálně užili. Neuvěřitelné využití pro děti, dětský klub, skluzavky, tobogany, večerní programy, animační programy přes den. Jídlo bylo úžasné. Na druhou strany i my jsem si dovolenou moc užili. Nemuseli se o nic starat, děti běhali od bazénu k bazénu nebo jsme šli k moři. Kluci si kdykoliv zašli na pití, zmrzlinu, jídlo... Byli jsme na jednom výletu. Letos ještě není rozhodnuto, které dovolené dáme přednost i když děti i manžel se přiklání k Turecku 🙂 Kluci 10 8 a 6

blka
6. led 2023

@pospis a kde jste byli prosím? Ta cena pro rodinu se 3 detmi je šílená 😔

pospis
6. led 2023

byli jsme hotel Mukarnas spa hotel. Kupovali jsme to v lednu jako first minute a stálo to kolem 85tis i s pojištěním. Je to jeden z těch levnějších hotelů, ale my jsem byli max spokojeni. Chorvatsko na 11nocí nás většinou vyšlo kolem 55-60tis se vším. Je pravda, že jakákoliv dovolená se se třetím dítětem navýší o 30% ne jen v zahraničí.... Ale zase ubytování bylo fakt krásné. Rodinný pokoj se dvěma ložnicemi, takže kluci měli svůj pokoj a my taky.

takyjedna
6. led 2023

Proč byste měli být v Turecku v resortu?? Turecko je bezpečná a krásná země plná turistických cílů. Když se nebudete chtít procházet zrovna kolem hranic se Sýrii, tak není důvod dřepět v hotelu jako někde v Egyptě. Máme hodně nacestováno, byli jsme na spoustě dovolených v Evropě i v exotice a Turecko patří mezi naše top dovolené ever. Cena versus služby je naprosto bezkonkurenční. A mají rádi děti a spousta hotelů se na ně zaměřuje. Přidej se na Facebooku do skupiny Turecko rady a porady.
Řecko je krásné, ale hotely a služby jsou oproti Turecku obvykle jenom předražená, naleštěná bída.

nazka
autor
6. led 2023

@takyjedna dekuju, tohle přesně jsem potřebovala slyšet 🙂

veronicka89
6. led 2023

@nazka v tom pripadebych nejela

blka
6. led 2023

@pospis děkuji, jdu to omrknout. No právě. My jezdivame do mobilhomu do Itálie, ale letos mi to vychází 40-50 tisíc. A to je bez jídla a dopravy😕

ninive211
6. led 2023

@blka Na jak dlouho? já se dívala na mobilhomy v It loni a na týden jsme se nedostala pro 18 tisíc, většinou za 30 tisíc. To mi přišlo naprosto šílené, za de facto chatku bez stravy, bez klimatizace...takže ač Itálii mám ráda, tak jsme dali přednost Chorvatsku a za 10 dní tam jsme měli dovolenou všeho všudy včetně dopravy, se stravou (vlastní), pojištěním, prostě vším něco málo přes 30 000 pro všechny.
Nebo mě láká to Řecko, ale už pár let zpátky týdenní dovolená letecky all in pro všechny i při first minute, kdy jsou děti zdarma, se nedostala pod 50 000, loni jsem se koukala znovu a ceny to na mě valilo 75-80 000 (i víc, samozřejmě). Za týden!!! Něco šíleného prostě, to je čistý měsíční plat nás obou a dát to za jeden týden někde u moře....

blka
6. led 2023

@ninive211 na týden. Taky mi to přijde silenost. Já mám právě radši Itálii než Chorvatsko kvůli písku a moře mi tam přijde teplejsi. Kde jste byli v tom Chorvatsku? Zase má hezčí moře no. My jsme za Řecko v roce 2017 dali myslím 45000. To jsme měli děti 2 a ten mladší byl infant. Mně to všechno vychází 80 a víc, klidně i 100😤. Fakt je to silenost dát tohle za týden. Muž chce letos k moři, já bych raději letěla. All inclusive by se hodil kvůli zravemu pubertakovi, ale nevím nevím.

takyjedna
6. led 2023

@ninive211
@blka
Nejlíp vyjdou německé a polské cestovky s odletem z D, PL nebo Vídeň... Němci a Poláci mají v hotelech lepší ceny a odlet z Prahy taky pobyt vždycky prodraží. Naposledy jsme tak ušetřili 30 tis. Turecko, dva dospělí a dvě malé děti - úplně stejný hotel, termín a stejné služby od Eximu z Prahy 75 tisíc, německá ck s odletem z Berlína 44 tisíc 🙈 Akorát tam nemáte za zadkem českého delegáta no 🤷

wendie
6. led 2023

@pospis také se zeptám, kde jste byli přesně? A v jakém termínu? Díky 🙂

ninive211
6. led 2023

@blka Byli jsme ve Vodici v apartmánu, ale nebyl teda hned u moře, ale asi 600 m od pláže (300m od přístavu). Apartmány hned u pláže byly všechny zas o dost dražší jen kvůli "výhledu na moře" nebo zahradě s bazénem. Letos na moře kašlem a pojedeme zas po Čechách,vydyndali jsme se z peněz s autem a vybavením pokojíčku a příště k moři bych chtěla teda spíš letecky a aspoň polopenze. Doteď to nemělo moc smysl dětem platit stravu,snídají ideálně každý den kuličky s mlíkem či nějaký jogurt a k večeři rohlík se šunkou a vajíčko a takto klidně každý den,to se nàm nějaké Allin vůbec nevyplatí😃

blka
6. led 2023

@takyjedna Berlín je pro nás daleko, tak leda ta Vídeň. I když delegát se taky občas hodí...

blka
6. led 2023

@ninive211 to jo, pro ty malý je all in zbytečný 😀.

ninive211
6. led 2023

@takyjedna A jak to hledáte, přes booking?

takyjedna
6. led 2023

@ninive211 Třeba i naše Invie přeprodává německé a polské ck, ale nejlepší je Airstop 👍 Mají pobočku v Praze, takže se domluvíte na podmínkách dovolené v češtině, i pokyny k odletu jsou v češtině... A dál se to dá zvládnout i s úplným základem aj nebo nj, neni se čeho obávat...