CHORVATSKO s dětmi. Máte zkušenost?

dagmaris
22. dub 2022

Krásný večer,
chystáme se v létě na dovolenou do Chorvatska (možná Itálie). Máme 2 děti 8 let a skoro 2 roky.
Máte někdo prosím zkušenosti, kde je to pro děti fajn? Nejsme vůbec nároční. Chceme jet autem tak by to bylo super někam na sever. Termín přelom červenec srpen.
Děkuji za jakoukoliv zkušenost, radu, pomoc 🙂

liberol
22. dub 2022

@dagmaris krásný večer, byli jsme loni v září na severu Chorvatska kousek od města Poreč v Plava Laguna, hotel se jmenoval Delfin Plava Laguna a spokojenost, 2 děti (kluk - 8 let a holka - 3 měsíce), v září už bylo moře studené, takže jsme využívali bazény u hotelu, kde je pro děti velké vyžití (skluzavky, tobogány i vodní svět pro malé děti s protiskluzovou podlahou), byli jsme na výletě v nedalekém Dinoparku+ZOO a potom lodí do krásného města Poreč. Za mě krásná dovolená 😉

dagmaris
autor
23. dub 2022

@liberol moc moc děkuju, to je krásná recenze, jdu na to hned mrknout 🙂 navnadila jste mě🙂

g_m
23. dub 2022

@liberol My jsme jezdivali do apartmanu v Biogradu na Moru. Je to vetsi mesto, takze vecer krasna promenada a hodne atrakci pro deti. Na hlavni plazi byva dost lidi, ale my jsme to meli bliz na jednu mensi, kde je ale krasny bar, zmrzka, hriste apod. Takze ideal. Na vylety se da do Zadaru, na Murter nebo my jsme jeli di jeden den projit Paklenici, kde se natacel Vinnetou 🙂 Ja uplne nechapu potrebu bazenu, kdyz jsem u more, ale to je dost individualni 😉

zuzineckah
23. dub 2022

@g_m žejo, já bazény u moře úplně nesnáším, navíc ho máme doma, ale chápu no...😂
@dagmaris Biograd není špatný, mě se tam ale nelíbily pláže, jinak vyžití hezké. My lítáme až za Split, letos jedeme na Brač (ostrov), jinak máme oblíbenou Podstranu. Kousek od ní je Makarska, kde to žije, je tam vše možné, ale pro nás jedině na výlet, nemáme rádi tato exponované místa. Autem je to ale už dál no, Split cca 10 hodin cesty (proto lítáme, je to 1h10m). Jezdíme dolů hlavně kvůli počasí, je stálejší, méně srážek.. Krásný je i Zadar nebo Trogir, Primošten, Pakoštane.... Itálie taky super, ale Jadran je Jadran no 😉

novamamina
23. dub 2022

Super diskuze, taky se chystáme se čtyřletou. Já chci ale písečnou plaz. Potadite kam jet? A ještě dotaz. Dcera u moře ještě nebyla. Myslíte že jet na 15 dní je napoprvé moc?

zuzineckah
23. dub 2022

@novamamina u moře není 15 dní nikdy moc 😉 my jezdíme na 6 týdnů.... Písečná pláž je třeba v Omiši, ale tam bych s dítkem nejela, protože je tam brutálně studená voda (vlévá se tam do moře horská řeka)... Možná ještě níž kolem Makarské to je už v pohodě. Písčitých pláží v CRO více, ovšem počítej, že budou narvané k prasknutí. Naše děcka se krásně vyhrály i malými kamínky, vůbec nevadily a dalo se z nich hezky stavět👍

novamamina
23. dub 2022

@zuzineckah tak šest týdnů bych si nechala líbit!
Já ten písek chci pro sebe 🤣. Ale že budou narvany je pravda no 🙄.

g_m
23. dub 2022

@novamamina To je těžko říct, někdo tam vydrží měsíc, na mě je i týden moc 😀 Jednou jsme byli s dětmi (2 a 4roky) na 12dnů a už nás to nebavilo nikoho a to jsme jezdili po výletech a byli jsme tam ještě se známýma a jejich dětma. Loni jsme byli na 6 dnů a bylo to akorát 😀 Ale máme raději hory, jeli jsme pak ještě do Dolomit, kde bych já vydržela klidně měsíc 😀

zuzineckah
23. dub 2022

@novamamina hele, někomu to nevadí... Moje máma vždycky říkala, když se vejdou ostatní, vejdeme se taky😂 Nicméně, my s mužem to rádi nemáme, dáváme přednost méně obsazeným oblastem. Obrovskou výhodou je v tomto směru loď, s ní obrazíme pobřeží a máme možnost užít si nádherných zákoutí, kde doslova nikdo není 👍

novamamina
24. dub 2022

@zuzineckah tak mačkat se na pláži určitě nechci. Nesnasim to 😁. Loď je dobrý nápad!

novamamina
24. dub 2022

@g_m tak mě by to zase nebavilo na horách 😁.

zuzineckah
24. dub 2022

@novamamina jj, udělali jsme si kvůli tomu i kapitánské zkoušky 👍😂