Cestování s novorozencem do Chorvatska. Máte zkušenosti?

pepcour
1. srp 2024

Dobrý den chtěla bych se zeptat máte někdo zkušenosti cestování do Chorvatska autem s miminkem nyní máme 14 dní ale za tři týdny bych chtěla jet do zahraničí jaký máte názor a zkušenosti jakékoliv rady děkuji moc 🙂

barmil
1. srp 2024

@pepcour jsme tu a je fakt vedro. 36 ve stínu. S novorozencem si to nedokážu představit. To je tak jít ven dopo, pak být na hotelu a vylézt zas navečer.
My jdeme v 9 na pláž a to je už kolem 30st, kolem 14 si skočíme do restaurace na oběd, v 16 jdeme na hotel a pak jdem ven až kolem 19hod, ochlazuje se až po západu slunce, kolem pul 9 a je zas kolem 30. Navíc nám tu teď hoří a i bez mimina z toho mám stažený půlky.

pepcour
autor
1. srp 2024

@barmil takze nic moc jo ?

barmil
1. srp 2024

@pepcour no jsme dospělí a 4letak a za nás pohoda, jsme dole u Makarska, ale tyhle vedra bych s miminem neriskovala. Zkusila bych Slovinsko, nějaký hory, jezera, ale Chorvatsko tak v září, ne v srpnu.

cherie24
1. srp 2024

Já bych nejela. Za prvé u takhle malého miminka člověk nikdy neví, jak to bude - prdíky, spánek, nemoci. Obě děti mi nespaly první 3 měsíce a z Chorvatska jsme se vrátili minulý týden a je tam na chcípnutí. Jo a taky pro zajímavost, několika hodinové setrvání malých miminek ve vajíčku není doporučováno. Píše se to u všech výrobců vajíček. Je to kvůli nevhodné poloze páteře a termoregulaci, kterou miminka nemají vyvinutou. Ve vajíčku je hrozné teplo a hrozí přehřátí a kolaps organismu.

kristyn86
1. srp 2024

Nejela bych. Miminko jeste nema zadnou termoregulaci,snadno se muze prehrat. XY hodin v aute,ve vajicku. A co u more? To si vezmes novose na plaz? A co ty a ocistky,uz nemas? Za me zbytecna cesta. Odlozila bych to o rok.

monaluza
1. srp 2024

za mě je otázka, zda jet v šestinedělí tisíc kilometrů daleko, z kategorie troll...

martina8084
1. srp 2024

není to moc rozumné jet s čerstvým miminkem do tramtárie

dandaa
1. srp 2024

Jela bych až v září a aspoň si v klidu vyřídíte cestovní doklady. Letos jsou fakt úmorná vedra . Ráno v sedm je už kolem 28 stupňů. Sousedka Chorvatka má miminko a jsou pořád na zahradě ve stínu. My byli u moře s dětmi když každému byly asi tři měsíce...

lennus
1. srp 2024

@pepcour Nechala bych to na podzim. Šestinedělí je fajn dodržet, my museli jet jen 250km k rodině s mladší v jejích 14 dnech a byla protivná, dala bych si čas. Jinak s námi obě děti cestovaly, ale asi bych počkala, až se lehce ochladí.

krisstina93
1. srp 2024

Za mě moc brzo, já třeba po prvním porodu krvacela 2 měsíce, nedovedu si představit někam jet a miminko tuplem, nevydrzi byt tak dlouho ve vajicku, nemá termoregulaci, muze se cokoli stát a novose bych tam nechtěla tahat po nemocnicích, navíc já třeba tou dobou neměla zdaleka ustalenou laktaci, dostala sem zánět do prsa, to taky nechceš úplně řešit v zahraničí.

linusha
1. srp 2024

@pepcour podle profilu se vám dítko narodilo dřív. Rozhodně bych nejela ať už kvůli vedrum a dokud nebude mít povinné očkování na černý kašel a taky nevíte zda jej budou trápit prdíky či jaký bude jeho spánek atd.
Nehledě na to že mnoho hodin ve vajíčku není pro novorozence vůbec vhodné.

pepcour
autor
1. srp 2024

@linusha no moje dítě moc nebrečí je spokojeny ale jezdíme po Česku už od propuštění z nemocnice v autě se jíibi , hromadnou dopravou by jsme nejeli máme klimatizace

pepcour
autor
1. srp 2024

@krisstina93 no nejeli by jsme to na jeden zátah asi by jsme se zastavili na noc někde

linusha
1. srp 2024

@pepcour já neříkám že by jste jeli busem/vlakem to mě ani nenapadlo. Ale psala jsem o tom že dlouhodobý pobyt (což cesta do Chorvatska prostě je) ve vajíčku není vhodny kvůli páteři. Doporučuji si to nastudovat a je úplně jedno jestli se dítěti v autě líbí či zda je plačtivé.
Ptala jste se na názor, já bych prostě s takovým prckem nejela.
Dítě se vám může změnit v podstatě ze dne na den.
Moře tam bude i na podzim nebo příští rok.

pilzzee
1. srp 2024

@pepcour To je fakt tak nutny s novorozencem hned cestovat? To to fakt jeden rok nevydrzite? O_o

elesse
1. srp 2024

Taky bych nejela. Uprimne s dnesnima zkusenostma bych nejela ani po cr, v sestinedeli bych lezela, mazlila, kojila, odpocivala. Tim spis, kdyz mimco zatim zadny problem nema… z realnych problemu uz bylo napsano dost, jen dodam, ze klimatizovat minimalne na kratkych cestach a ke konci dlouhe mas na kolik, tri stupne pod okolni teplotu? Takze na 30? Ve vajicku je vedro i bez 40 ve stihu… a doklady uz mate? A pres den budete zavreny nebo na plazi?

kristyn86
1. srp 2024

@elesse No vidis,doklady 🙂

pavca1982
1. srp 2024

Nesmysl s novorozencem do Chorvatska určitě ne.🤯

terss
1. srp 2024

Já si to vůbec neumím predstavit. Za mě je to nesmysl. Hlavně třeba moje malá první 2/3 týdny vlastně jen papala a spinkala, stihala jsem úplně všechno, dokonce si i odpočinout a pak najednou přišel zlom, začalo ji zlobit brisko, začala být více plačtivá. S miminkem je to každý týden jinak. Zvlášť ty první týdny miminko potřebuje být vklidu doma a zvyknout si na nové prostředí. A pak vše co zmínily již holky. Netroufla bych si.

lutu11
1. srp 2024

@pepcour ja myslim, ze to jedno leto tomu diteti, ktere opravdu netouzi videt chorvatsko lze obetovat. Takze urcite takhle male dite nikam netahat. Max na zahradu...

lucie7411
2. srp 2024

@pepcour Ty jo, je to nutne? Mam 4 deti a v zivote by me tohle teda nenapadlo a to jezdime kazdy rok, ale tohle fakt ne. Dobre to promysli🙏🏾

l_
2. srp 2024

A me by zajimalo, co tam s ocistkama.v sestinedeli a s mimousem chces delat v 36stupnich 🤨

lucie7411
2. srp 2024

@l_ take to nechapu, s ocistkama, v sestinedeli s miminkem🤦‍♀️😔 uz jen ta cesta a pak v tom vedru co? 🤔🤷‍♀️

l_
2. srp 2024

@lucie7411 my ted meli cestou zpet 38 a muzu ti rict ze peklo... A s miminem.si to neumim predstavit ani rocnim, natoz mesicnim..

pepcour
autor
2. srp 2024

@l_ neříkám že bych jela teď hned ale až na konci měsíci a navíc už dávno nekrvacim a na konci by to bylo 5-6 neděle už na konci šestinedělí

pepcour
autor
2. srp 2024

@elesse nene my nejsme rozhodnutí nějak

l_
2. srp 2024

@pepcour znovu.. co tam.budes delat s novorozencem?

michelle_01
2. srp 2024

Hele jeď a užij si to. Myslím, že přesně na takovou odpověď čekáš. Aby ti to aspoň někdo schválil. Jeď, ale potom nebreč.

linusha
2. srp 2024

@michelle_01 to si přesně myslím už od začátku diskuze že autorka čeká až ji někdo napíše ať jedou a posvětí jí takové rozhodnutí.

cherie24
2. srp 2024

@pepcour a ono vám něco uteče to jedno léto? Do konce šestinedělí se nesmí koupat a je jedno, jestli krvácíš nebo ne. Děloha se zavinuje a je náchylná k zánětům. Tak jeďte někde v republice na dovolenou. Je tu spousta krásných míst, spousta resortů je uzpůsobená přímo dětem a miminkům. Zároveň když něco, můžete snadno vyhledat lékaře nebo jet domů. Fakt nechápu, proč musíte nutně zrovna k moři? Co vás k tomu vede?