Cestování s miminkem a vajíčko. Doporučení, tipy, zkušenosti?

martinatd
15. čer 2021

Ahojte maminy, za chvíli nás čeká dlouhá cesta autem 1000 km s malým 3 M a pořád nad vším přemýšlím aby to proběhlo co nejklidneji. Porad se mi ale honí hlavou otázka jak je to s vajíčkem a spánkem. Máme v plánu vyjíždět kolem 3 ráno, je to doba kdy maly spinká a doufám že půlku cesty prospi. V autě to docela zvládá a většinou se mu chce spinkat. Každopádně všude čtu že mimco má být ve vajíčku max 2 h s tím že se má dělat pauza aby se mimco protáhlo. My máme i autosedačku, ale neumím si představit jak ho rozespaleho přenáším v náručí venkem a cpu do autosedačky. Pohodlnější mi přijde ho doma zachumlat do vajicka a co nejsetrneji ho přenést at dospi, ale může se klido stát, že zabere na dyl než na 2 hodky a přijde mi blbe ho budit protože se podle rad a doporučení musi mimco protáhnout.. takže co se může stát když bude ve vajíčku třeba 3-4 hodiny. Jestli máte i nějaké tipy a rady jak s mimcem vydržet na twk dlouhé cestě v autě sem s nimi 🙏😊

martinatd
autor
15. čer 2021

@martinatd ještě doplním že je léto takže nějaké rady na co si dát pozor když budou horka a co je třeba mít po ruce, uz toho mám hodně sepsaneho ale třeba mi něco uniklo 😁🙈

surikata131
15. čer 2021

@martinatd 3m mimčo do pokračovací sedačky v žádném případě, tam patří aź sedící děti, čím by sis tím pomohla? Vždyť by tam byl akorát zalomený když by spal. Takhle jednorázově to nebude vadit ničemu. Je to myšleno spíš tak, že někdo jezdí autem, pak tŕeba běžně vajíčko používá místo korbičky na kočár, pak doma dá mimčo do nějakého lehátka a ono je pořád v té stejné skrčené poloze celý den. Tak to není dobré, když je to denně. Já bych ho nebudila, stejně se vzbudí sám na krmení atd, určitě vám neprospí celou 1000km cestu. Už si nepamatuju jak to bylo ve 3m, ale jeli jsme s dcerou v 10m a vyjela bych teda radši večer, ať se jede co nejvíc přes noc a co nejvíc spí, pak jsme měli míň zastávek a cesta byla celkově kratší a lepší.

martinatd
autor
15. čer 2021

@surikata131 máme sedačku od 0 měsíců je polohovací a dá se zaklonit takže miminko v ní nesedí. Nevim jestli zvládnu takhle fungovat , v autě bohužel jen tak neusnu , přes noc se maly budi na kojení takže moc toho nenaspim a představa že nespím pak celou noc a pak budu muset ještě fungovat s malým, to mě trošku straší. Takže bych raději trošku pospala než vyrazime. Přes den šanci ke spánku skoro nemám. Je mi jasné že neprospi celou cestu, to by bylo úžasné miminko 😅

carameels
15. čer 2021

@martinatd Hlavně se toho nebát a nestresovat se 🙂 Já mám rodiče 400 km daleko a jeli jsme poprvé hned po šestinedělí. Malý okamžitě vytuhnul a probudil se na kojení až po třech hodinách. Na radu fyzioterapeutky, se kterou jsem to konzultovala, jsme prostě jeli, když malý spal. Žádné vytahování po hodině, aby se srovnal. Až když se pak sám přihlásil o kojení. My to vajíčko používáme opravdu jen na cestování. Jinak je pořád v postýlce, v kočárku, na zemi… Takže takové jednorázové cesty by měly být v pohodě. A když vám tam hezky spinká, tím líp. Prostě jeďte, dokud nebude chtít jíst 🙂

martinatd
autor
15. čer 2021

@carameels no právě nestresovat se, to je pro mě asi to nejtěžší. Včera jsme jeli k doktorovi a cesta trvala i s pauzou 3 hodiny, máme vše trošku dál a maly začal plakat a nebylo kde zastavit byla strašné horko pokazila se nám.klima to bylo hrozne pro me a ted představa 12-13 hodin v autě sice už s klimou, ale i tak.. nevim jak se hodím do pohody 🙈😅

lucy1204
15. čer 2021

@martinatd My jazdíme 600 km pravidelne. S dcérou sme prvý krát išli keď nemala ani mesiac a bolo to ešte začiatkom srpna vonku 35 stupňov. Zastavili sme vždy keď vstavala nakojila, prebalila a na chvíľu položila na zadné sedačky aby sa ponatahovala. Klíma sme mali zapnutu tak aby dozadu veľmi nefukala. Cesta trvala cca 10 hodín. Stalo sa, že sa zabudila a my sme boli v kolone a nedalo sa zastaviť. Tak som ju kojila v autosedacke doslova za jazdy kým sme nezastavili. A potom som ju vybrala.

areh
15. čer 2021

@martinatd k tomu spánku - takhle jsem cestou na dovolenou spala asi 3 hodiny a fungovala jsem normálně (až mě to překvapilo). Nějak tělo bylo zvyklé z nočního vstávání. Takže to ve finále nemusí být tak hrozné. Nemůžete se ve spaní vystřídat s partnerem, jestli cestuje s vámi?
Jinak my se chystáme taky na cca 1000 km s 10 ti měsíčním. No radši bych jela s tím 3 měsíčním 🙈 snad přežijeme ve zdraví 😁

klokanka31
15. čer 2021

@martinatd Když bylo malé 2-3 měsíce, jeli jsme na jeden zátah asi 600-700 km. Úplně v pohodě, skoro celou cestu spala, jen se vzbudila na jídlo. Užívej cestování dokud je mimi takhle malé. Naší malé je 13 měsíců a už to není taková pohoda 🤔

martinatd
autor
15. čer 2021

@klokanka31 a neměla pak problém najet na režim svůj? Maly ted vydrží max 1 h vzhůru pak většinou min 1hodinu spí. Bojím se že když díky auto prospi víc nebude chtit pak v noci normálně spat 🙈

klokanka31
15. čer 2021

@martinatd Vůbec, fungovala normálně ☺

martinatd
autor
15. čer 2021

@klokanka31 tak to jste mě uklidnila trošku. 🙏😊

zelenaesmolda
15. čer 2021

@martinatd nesedici dite do pokracovaci sedacky nepatri!

surikata131
15. čer 2021

@martinatd no jedna noc špatného spánku těm fakt nezabije, takových jestě s dítětem bude :D já bych fakt silně doporučovala, řídit se podle malého, nakonec to bude výhodnější i pro vás. Naše cesta přes den byla tak o 1/3 delší než ta v noci, víc zastávek, delších...byla to otrava. Navíc v noci teď nebude horko, slunko, menší doprava...

janina228
15. čer 2021

@martinatd jestli plně kojíš,tak máš velikou výhodu 😉.. nestresuj se, bude to v klidu! Máte ještě malý mimčo.. vemte nějakou piknikovou deku, připrav nějakou sváču.. koukněte kudy jedete a vytipuj pár míst,kde by se ti líbilo strávit třeba trošku času.. jestli nejedete nějaký závod,tak si myslím že se cesta dá vzít jako příjemný výlet.. zatím ti od malého nehrozí věty typu "kdy už tam budem", "mě se chce čůrat", nebo "to jinou dobrůtku nemáš?!" takže takhle - užijte si to,bude hůř 😄😄😄

martinatd
autor
15. čer 2021

@janina228 potřebovala bych tvou pozitivitu 🙈😅mas pravdu, budu se muset hodit do klidu a brát to jako výlet, přesně nespěcháme nikam takže snad to bude v pohodě 🙏😊

janina228
15. čer 2021

@martinatd to je zkušenost 😄..poprvé když jsme jeli štreku k moři s dětmi,tak jsme to vzali tak jako když jsme s manželem byli ještě bezdětní a jeli jsme prostě co to šlo.. a ono to s těma dětma nešlo. I když si člověk myslí,že něco "urve" a bude tam dřív,tak je ve finále tak vyřízený,že stejně si ten čas co nahnal neužije.. příště jsem tak nějak vymyslela kde by se dalo hezky zastavit (byla tam i silná improvizace) a bylo to úplně v pohodě.. jinak co s sebou - my už tak historicky používáme plínu na okno.. a k vajíčku - nejlepší záležitost.. jestli máte možnost nacvaknout na podvozek kočárku,tak si mimčo uspíte tak, pak ho jen dáte do auta a tradáá zas můžete kus jet😉

martinatd
autor
23. čer 2021

Ještě bych měla takový dotaz, cesta se blíží a tak mi vrtá hlavou každá kravina, takže možná úplně debilní dotaz. Rozhodli jsme se jet přes noc s tím že malému uděláme večer rituál jako vždy a ted nevím, zda ho prvně uspat a pak se pokusit ho nerušeně naložit, což se bojím že nevyjde a vzbudí se ,nebo ho neuspavat a doufat že to zalomi v autě?co se vám osvědčilo jako lepší 🙈😅vim je to asi stupidní dotaz, ale nedokážu si to celé nijak představit, proto hrotim i takové kraviny🙈😔🤦‍♀️😅

michaela666
23. čer 2021

@martinatd Usíná v autě i když jedete na krátkou vzdálenost? Pokud ano, tak bych dala rovnou do sedačky a vyjela. Jestli máš strach, že neusne, tak vajíčko nacvaknout na podvozek a uspat v něm.
Všechno sbalit do auta předem a potom už jenom naložit sebe a miminko. Třeba budeš příjemně překvapená, jak to malý dobře zvládne. ☺️

janina228
23. čer 2021

@martinatd vždycky když jsem si myslela,že nerušeně děti přesunu z postýlky do sedačky tak to byl omyl😄..

martinatd
autor
23. čer 2021

@michaela666 usne , někdy to trvá dele jednou to bylo s pláčem ale to bylo tím horkem co bylo posledních pár dní. Škoda že se nemůžou brát při kojeni tabletky, myslím že neurol by pomohl 😅děkuji 😊🙏

martinatd
autor
23. čer 2021

@janina228 no právě. Budu pracně uspavat a pak mi to bude k ničemu, uz do postýlky to je pracné 🤦‍♀️😅takže je asi rozhodnuto 😅

kevi1
23. čer 2021

@martinatd ja som maleho vzdy okupala, prebalila, nachystala, nakrmila a v polospanku ulozila do autosedacky. Vytuhol hned za Prahou

janinasm
23. čer 2021

@martinatd Mam jedinou radu a to nikam, nebo aspoň ne tak daleko, s tak malým dítětem nejezdit. Ve vajíčku miminko nemá být denně déle jak dvě hodiny.

martinatd
autor
24. čer 2021

@janinasm tak to bych pak rodinu asi dlouho neviděla. Máme autosedačku od 0 do 36 kilo ale prý tam tak male miminko taky nepatří. Tak to je pak těžko.