Cesta do Chorvatska s 13měsíčním mimčem

dennj
29. kvě 2016

Ahoj holky, v červnu se chystáme s dětmi 7 let a 13 měsíců na dovolenou k moři - sever Chorvatska. Pojedeme v noci, kvůli dětem. Mám jen trochu obavu o malou, jestli to zvládne ?? V noci spinká celkem dobře, jen se jednou probouzí ještě na mléko - UM. Máte některá zkušenosti a eventuálně nějaké rady jak cestu zvládnout co nejlépe ? Zatím vidím problém v tom, že malá je zvyklá spát většinou noci na bříšku, což se jí v sedačce samozřejmě nepůjde. Budu moc ráda za radu 🙂

lv
29. kvě 2016

my jeli, když Apolence bylo 19 měsíců.. no je to o dost víc, než 13m. Cesta v pořádku, úplně, podepřela jsem jí hlavičku, aby ji neměla nepohodlně, o pauzách se vzbudila, oběhla párkrát auto a spala dál při jízdě.

didinky
29. kvě 2016

Ahoj, my jeli až do Dalmácie pod Makarskou, cesta cca 1200km s 13m synem, také jsme jeli přes noc, důležité je polohování sedačky, my vyráželi po 8 večer a dorazili na místo v 7 ráno, důležité je udělat dcerce pohodlí a co nejvíc jí přes den utahat aby vydržela dlouho spát, syn nám usnul po cca 150km a potom se probudil až na poslední zastávce cca 200km před cílem 😉 Stavěli jsme za noc jen 2x na co nejkratší dobu aby se nevzbudil... My měli v autě jeho oblíbenou deku, novou knížku aby ho zabavila, pak nějakou hračku, jídlo a pití, oblékla bych ho do něčeho pohodlného, já měla bambusové tričko od Bamboolika, je funkční a syn se v něm nezpotil, pokud jedete na sever, tak byste to měli zvládnout v pohodě za pár hodin. Užijte dovolenou 😉

didinky
29. kvě 2016

ještě dávám článek mé kamarádky na tipy na dlouhou cestu autem 😉
http://www.madamecoquette.cz/2015/10/tipy-na-dl...

dennj
autor
29. kvě 2016

@didinky Děkuji, my máme sedačku, která se dá skvěle polohovat, spaní je po dcerku mnohem pohodlnější než v Romer King, kterou máme ve druhém autě. Máme také v plánu vyrazit třeba kolem té desáté hodiny, dcerku bych dala normálně před osmou spinkat a pak jí snad neprobuzenou přeneseme rovnou do auta a pofrčíme 🙂 Odjíždíme ve ČT, tak snad nebude takový blázinec na silnicích jako je před víkendem. Syn s sebou bude mít DVD, máme i dvě obrazovky, tak před ní šoupneme monitor a snad jí to také zabaví. Už se začínám těšit 😀

didinky
29. kvě 2016

@dennj osobně bych jí nedávala spát ale zkusila jí nechat vzhůru co nejdéle a pak vyrazit, bude to tak příjemnější pro ní, pokud se Ti během přesunu vzbudí, bude akorát protivná - vlastní zkušenost 😉

slunickova123
29. kvě 2016

Jeli jsme poprve v 15 mes.do sev.italie, v pohode, ale pro jistotu jsme koupili tablet a nahrali nejake pohadky. Poustela jsem pak na presuny pres den ( nejsme moc schopni s manzelem ridit opravdu do rana, tak jsme to cca ve 4 zapichli, pospali a kolem 8 jeli dal).No a bob a bobek ji zustal jako TOPpohadka dodnes ( 26 mes.) ;)

adeden
29. kvě 2016

Jezdili jsme s dětmi od miminek. Nikdy nebyl problém, hlavně když plánujete noční jízdu. Večer jsem si připravila horkou vodu do termosky a UM do láhve, jakmile se probudily, bylo mličko do půl minuty hotové.. Šťastnou cestu

hapovab
29. kvě 2016

@dennj omlouvam se za odpoved mimo ale muzu vedet jakou mate tu autosedacku?Prave ji resim.Moc dekuju

dennj
autor
29. kvě 2016

@didinky Díky moc, super odkaz, pořádně pročtu 🙂

dennj
autor
30. kvě 2016

@hapovab Máme autosedačku od Ferrari granturismo, 0 - 18 kg, není to kvalita jako od Romeru, ale máme jí ve druhém autě, se kterým jezdíme méně. Nejlepší je na ní to polohování, je opravdu hodně pohodlná na spaní. Proto budeme brát i na dovolenou, jinak primárně jezdíme v Romer King.