3 dny bez dítěte?

mis_el
25. pro 2017

Ahoj, mám sedmiměsíční dcerku. Dostala jsem k Vánocům od přítelovo bratra voucher na výlet na Moravu na 2 noci. Jedná se o degustaci ve sklípku, takže vzít ji s sebou nepřichází v úvahu. Jenže si nedovedu představit, že bych od ni na 3 dny odjela. Řekla jsem přítelovi, že by bylo nejlepší ten voucher zrušit, jestli to půjde, ale ten se naštval že jsem s dárkem nespokojená a že malé bude už skoro rok až pojedeme. Jenže já se prostě na to necítím od ní odjet a myslím že ani za pár měsíců názor nezměním. Chlap je naštvaný, nedokáže to pochopit, ale odjet nechci i kdyby to prostě mělo propadnout. Jsem divná že bych nejspíš nedokázala bez dcery 3 dny vydržet? Děkuji za názory.

byra
25. pro 2017

@mis_el moje malá bude mít 10 měsíců a určitě bych bez ní na noc nejela

byra
25. pro 2017

Nemůže jet někdo s Vámi, že by malou pohlidal?

pasiba
25. pro 2017

Mě nepřijde divné, že nechceš od svoji malé dcerky odjet. Od švagra to byl hloupý krok. Přijde mi divné se tu ptát na názory jestli jsi kvuli tomu divná 🙂 Omlouvám se 🙂

anetka1701
25. pro 2017

Já mám tak trochu pocit jestli to nebylo í že strany přítele-ze se cejti odstavený a chtěl by si taky užít chvíli s tebou sám... zase jako pár, bez dítěte, v klidu. Pro vztah je strašně důležitý občas někam vyrazit jen ve dvou, zapomenout na strasti všedních dnů a prostě si užívat jeden druhého... u párů co to tam není přichází odcizení, krize a pak je mnohem těžší ž toho vybruslit a nějak se s tím srovnat...

Pokud máš hlídání kterému důvěřujes a víš že se malá bude mít dobře, jed! Pomůže to vztahu, příjdeš na jiný myšlenky a obecně to určitě bude mít pozitivní vliv 🙂 mimco to zvládne, užije si hlídání a vrátí se mu spokojená a odplata máma 😁

Když jsem měla jen jedno malé dítě cítila jsem to podobné jako ty... taky jsem se bála a í hlídání furt vyvolávala jak se dcera má 😁😁😁 teďka čekám třetí a životní zkušenost mně naučila že stejně jako péče a strach o dítě je důležité stále pracovat na vztahu, prohlubovat ho a využít každé příležitosti být spolu... ono se to totiž ve spokojených rodičích malé vrátí 😁😁

ariadna12
25. pro 2017

Zkus voucher presunout nebo jedte vsichni na Moravu. Nebo at pritel jede s bratrem.

normalnimatka
25. pro 2017

tybrďo, já bych si ro neriskla ani s mnohem starším... jako určitě záleží na konkrétním dítěti, jak je zvyklej na babičky třeba, ale i ty 3 dny jsou dost. kór na roční dítě. co když ještě budeš kojit? jestli teda kojíš... na takle dlouho bych to viděla tak ve třech letech nejdřív:D spíš je blbej švagr... a tvůj přítel a jeho reakce na to taky dost nemístná. tak snad máte kojence, tak z toho plynou nějaký důsledky..?

a jinak taky záleží na tvým pocitu. já bych tohle prostě neudělala ani s jednoleťákem, dost možná bych ho nenechala ani s tátou, na kterýho je hodně zvyklej, jsem si téměř jistá, že by po mně volal a nenesl do v pohodě. pak bych i já byla jinde úplně na trní, že to nebyl dobrej nápad odjet a neuměla bych si to užít. a doma my děcko třeba opravdu řvalo. to by mi za to fakt nestálo. nějaký odcizení kvůli tomu, že pár let nebudu s mužem o samotě x dní a nocí, si myslim, že se fakt nekoná.

kecalka2
25. pro 2017

Tak já dávala syna do kočáru babičce už od narození.Ona si s ním udělala procházku a časem se intervaly prodlužovaly.Na noc u ní byl ve 4 měsících.Pochopila jsem to tak,že ty k nikomu důvěru nemáš.Já tedy byla ráda za chvilky s manželem o samotě.Mám to ráda i teď,ale když jsem doma a nemáme nic naplánováno,tak mě to bez syna nebaví a stýská se mi po něm:( Těžko říct,co poradit....Já bych jela v roce dítěte na noc v pohodě, ale já mám babičku,které věřím a udělala si s ním krásný vztah.Teď je mu 2,5roku a už od 2let chce jezdit k babičce sám.Na nás si u ní ani nevzpomene :D

normalnimatka
25. pro 2017

teda dvouleťákem*

jo a jinak, vůbec nevíte, jak bude za pár měsíců ten život s tím děckem vypadat. může se budit mrtěkrát za noc - s takovou ho asi nedáte hlídat na pár dní ani tý babičce - já bych to teda svojí mámě neudělala:D a můžeš si to plánovat a zvykat dítě jak chceš na babičky. může vyžadovat jen mámu, to v tomhle věku je častý.

blecha94
25. pro 2017

Divná... asi jak pro koho. 🙂
Pro mě "divná" jsi. Já bych jela. Dcera jezdí na víkend k babičce cca od 7-8 měsíců. Nikdy nebyl problém, pláč, nebo cokoliv jinýho. K mamce mám důvěru a dcera jí miluje, takže jsem měla vždycky čistou hlavu a skvěle si za těch pár dní odpočinula. Ale pokud to máš jinak, víš, že bys byla nervózní a dítě je na tebe fixovaný, takže by to nejspíš neproběhlo bez pláče, tak to asi nemá smysl. Stejně by sis to neužila a jen bys myslela na to, že jsi bez dítěte a že to nechceš. V tom případě je nejrozumnější se na to vykašlat a voucher buď někomu darovat, nebo poslat partnera s někým jiným, ať si odfrkne aspoň on.

mis_el
autor
25. pro 2017

Hlídání bych měla od mojí mamky, jenže ta nebude moci celé tři dny a tchýně ještě malou vůbec nehlídala. Přes noc nikdo nehlídal a ani to v dohledné době neplánuji, malá sice spinká ale tak 5x za noc brečí a musím jí dát dudlíka. Na hlídání byla nejdéle 6 hodin, a po 4 hodinách se mi začala hrozně stýskat 🙂
No on mi řekl (než se naštval a šel spát :D), že mu to nadhodil jako nápad on. On by asi dokázal odjet od ní i teď a nedokáže to pochopit. Řekla jsem mu, že než se koupí taková věc, že by se mě měli nejdříve zeptat, když máme dítě. No měl pár piv, tak až se z toho zítra vyspí tak snad s ním bude lepší řeč...

pizule
25. pro 2017

Mé malé budou dva roky a nejela bych ani teď nikam bez ní. Rozhodně divná nejste🙂.
Ať si každý myslí co chce...řídila bych se svým citem🙂

evee24
25. pro 2017

Ono záleží i tim ze možná ještě budeš kojit. Taky na diteti. Naše má 18 mesicu a babičky porad nemusí, takže hlídání nula. Nechce mi tam ani jist. Já bych teda nejela. Bylo by mi smutno.

mis_el
autor
25. pro 2017

@evee24 Kojím už jen jednou denně, mlíčko už ubývá, takže to by problém nebyl. Ale prostě si bez ní nedovedu představit jeden den, natož 3

petrasipkova1
25. pro 2017

Neboj, pro mě divná nejsi, já bych od dcerky dobrovolně neodjela ani ted, je jí 2,5 roku 😀 Do půlky prosince spala s náma v posteli, ted má svůj pokojíček, spinká tam krásně, ale já se první týden vůbec nevyspala, ted už si zvykám 😀 V dubnu mám jít rodit a největší strach mám z toho že nebudu s dcerkou, je to nepředstavitelné, hlídání žádné nemáme, takže jsme pořád jen spolu, nebo maximálně hlídá manžel, klidně celý den, ale to až ted cca od tech necelých 2 let, ale uspávám jen já. Dlouho se dcerka kojila, takže by ani nešlo na noc někam odjet, ani mě to teda neláká, jen mám to štěstí, že manžel je stejně založený, takže už se taky těší, jak s náma zase bude od dubna spinkat druhý prcek 😀 😀 Neřeš co si myslí ostatní, jen ty dítě a manžel se musíte nějak domluvit, s manželem bych to v klídku probrala, jak by si to přestavoval a hlavně vysvětlovala co a jak cítím. A jinak bych jí vzala sebou a udělala si z toho rodinný výlet s malou degustací když bude chrupkat, no 😀

evee24
25. pro 2017

@mis_el Nedivim se. Bez male už si nedovedu představit život. Občas by bylo fajn jít s manželem aspoň na večeři. Ale oboum nám moc chybi. Stejne bychom si to neuzili. Neporadím jak na chlapa.

verusky
25. pro 2017

@mis_el ahoj, ja bych jela, pokud uz nebudes kojit. ja odjela na dva dny v roce dcery a ona uz pak nechtela mlicko (byla jsem ale v patem mesici tehotenstvi, tak mi to nevadilo). v 15 mesicich druhe dcery jsme byli v laznich tri dny, kojila jsem jeste a mliko- des, ale myslim, ze dcera u babicky vubec netrpela. tenkrat jsem byla stastna za odpocinek od deti...
podivej, na prvnim miste ma byt vztah Vas dvou a pod Vami deti. prvni rok zivota je pro mimi stezejni, tehdy bych plnila vse. ale po roce... ja bych to mozna riskla. a dej si do zalohy, ze pripadne tam mesic pred tim zavolas, ze mas male dite, myslela sis, ze to zvladnete, ale ne a potrebujes to o tri mesice posunout... myslim, ze budou vstricni.
nekaz ted radost partnerovi....... a jako kyvni. muzes tam zavolat i za mesic, ze to nejde...

geilinka
25. pro 2017

Ja mam za par tydnu termin a taky se desim jak to zvladnu bez maleho bude mu rok a pul je spolecenskej, ale jak tu zaznelo nemam duveru v nikoho (ani sebe,ale to je vedlejsi) mam stavy kdy si preju dat ho aspon na noc babicce a byt sama s muzem, ale jak to udelat, kdyz mam vycitky ikdyz od nej odejdu na dve hodky k doktoru to nevim. Zatim byl jednou na dvanact hodin pryc a dvakrat po asi trech hodinach a ja mela strasny vycitky, ze je sam a urcite se boji (pritom byl v pohode a po me nevzdechl) mela jsem se prospat protoze jsem fakt padala na drzku, ale nedokazala jsem usnout. Ted se dva mesice odhodlavam davat ho na hlidani do ,,predskolky,, zatim planuji hodinu, ale proste mam blby pocit ikdyz vim, ze by byl spokojeny. Mama se me furt pta kdy ho pujcim na noc a ja bych jrozne rada, ale proste nedokazu zabalit par veci a jednu noc zkusit. Prepadaji me vycitky, ze ho opustim a z toho duvodu se bojim i porodu. On bude doma a nepochopi proc tam nejsem (ikdyz vim, ze bude s tatou ma ho rad a po me sotva vzdechne, ma problem jen kdyz me bidi odchazet,kdyz se zahraje je to ok.
Vidim, ale ze nedostatek volneho casu se projevuje na vztahu s manzelem. Pokud se rozhodnete jet dobre pokud ne taky dobre. Muzi to zkuste vysvetlit, ze zatim se na odlouceni od ditka necitite. Mluvte spolu, muj muz je nemluva a vsechno se hromadi a pak je to horsi kdy ja se ze situace sesypu a jak to bere on nevim protoze furt mlci

modrapa
25. pro 2017

Podle mě je rozhodnutí jen na tobě. A jak se tak na to koukám, z tvých pocitů je jasné, že nikam jet nechceš. A kdyby jsi jela, tak by jsi byla stejně vystreslá. Tak se na to vykašli.

kecalka2
25. pro 2017

@evee24 Tak to já si večeři bez dítěte užiji s manželem parádně.Miluji večery,kdy máme pro sebe program.Syn se k babičce těší,už od 2let řve že chce k babice:D S manželem v dny hlídání jako první provozujeme sex v manželské posteli během dne:D Jindy na gauči,v obýváku,dítě spí s námi.Pak jdeme na večeři a potom do kina.Máme si i po letech co říct,umíme se bavit i bez dítěte.Lhala bych,kdybych řekla,že nám syn nechybí v době hlídání.Ty večery jsou nejhorší,nebo když program nemáme a já se sama zabavit neumím.Tak to bych vždycky nejraději pro něj jela :D Ale já mám k babičce důvěru,malej tam jezdí opravdu od malinka.Babi je na něj zvyklá,on také.Nikomu jinému bych ho na spaní nedala.Jinak nejsem máma,která má dítě každý víkend na hlídání,aby si někdo nemyslel.Jednou za měsíc tam ale na vyžádání babi jde,on by ale nejraději pořád :D

jaaaninda
25. pro 2017

Malému je 18m a v létě spal poprvé celou noc jinde.. Člověk se potřebuje trochu odreagovat, ale 3 dny jsou na mě moc.. Ale znám lidi, kteří odleteli na asi 14 dní a nechali tehdy 10m kluka doma s tím že se u něj vystřídali babičky.. Ne, to nechápu, a i kdyz to jsou jinak normální a inteligentní lidi,tak v tomhle se nase nazory hodně odlišují... Jinak jsme byli v září ve sklípku na degustaci a samozřejmě byl malý s námi.. Při degustaci spal v kočárku a pak prostě na rukách (bylo nas vic a vesmes rodina, tak koloval z ruky do ruky🙂), být jen s přítelem, tak mám malého v nositku... A pak pri sezení u vinka uz byl malej na pokoji ve své cestovní postýlce samozřejmě na chuvičce, v případě potřeby do 15sekund u něj... Jako když se chce, jde to nějak vymyslet a tomu dítěti to přizpůsobit.. V dnešní době možnosti už neplatí, že se s malým dítětem musí sedět doma.. Každopádně to udělej tak jak to ty cítíš 🙂

rousse
25. pro 2017

už to tu zaznělo - to bylo první, co mě napadlo: jestlí náhodou švagr nedostal tajný tip od přítele....🙂 každý to má holt nastavené jinak - znám děti, které ve 4 letech nebyly na prázdninách nikdy, nikde....já od narození malé věděla, že takové dítě já nechci a dávala jsem ji na prázdniny od narození.... zpočátku jen na celé odpoledne s odstříkaným mlíkem ve flašce a první s noclehem měla v 10 měsících. Chodí k babičce často a už se i sama ptá, jestli u babi zůstane na "pázdniny"🙂 podle mě je tohle strašně důležité jak pro prcka (nevisí na mamince, nebojí se, užije si babičku a dědu, změna prostředí), tak i pro rodiče....protože prostě být 24h 7 dní v týdnu s děckem je totál zabiják jakéhokoliv partnerského života. Takže za mě - já už byc chystala seznam věcí, co si sbalím🙂

evee24
25. pro 2017

@kecalka2 Tak mala jezdí každý víkend s nama k babičkám. Ale od mala u nich jecela. Moje mamka se na ni nesmela jednu dobu ani divat aby nervala 😀 rehabilitace tomu nepřidali. Nikdo na ni nesmel sáhnout. Kocar nesnesla 😀 trosku exot no. Az ted pomalu se necha chovat. Holt máme ji uzkostlivejsi tak jsme to nelamali. Snad dojdem do fáze kdy tam bude chtít sama 🙂

kecalka2
25. pro 2017

@jaaaninda Tak jet na dovolenou je už extrém.To bych nikdy neudělala.Malej jezdí k babi v létě na chalupu na celý víkend už od roka.Ani po nás nezdechne,hajzlík :D Teď je třeba v takové fázi,že se mu nechce ani domů a chce u babí ještě zůstat.Jsem na jednu stránku ráda.My s manželem jeli na prodloužený víkend v létě a bylo to úžasný.I když jsme na syna často mysleli.Ale na víc dní bych nikdy nejela...

jujatko
25. pro 2017

To záleží jen a jen na Vás. Vy musíte vědět, zda to zvládnete Vy a Vaše dcerka. My byli s manželem 10 dní na dovolené, když bylo malé dva a čtvrt roku. A báječně jsme si to užili my i dcerka, která byla doma (tedy ve svém prostředí) s babičkou. S dcerkou máme užasný vztah. Věnuji se ji prakticky pořád. Dcerka nezná mobil, tablet atd. Hlídání prakticky nemáme. Nyní je malé 3,5 a jednou za dva měsíce je na víkend u babičky. Ale beru to tak, že i já chci mít někdy relax, kdy si fakt hodím nohy nahoru a nemusím být pořád ve střehu. Měla jsem strach, že se dcerka ke mne nebude po návratu mít, že ke mne nebude chtít jít. A ona to brala, jak kdybych byla pryč hodinu. Ale je fakt, že nyní už bych nejela. Ale kolem toho roka v pohodě, pokud dítě dobře snáší odloučení a je v pohodě s tím, kdo by hlídal. Každý to má jinak, ale jednou za čas je dobré nebýt jen máma, ale i partnerka, žena, atd.

petrasipkova1
25. pro 2017

@rousse 😀 úsměvné, vždyt tohle se nedá zobecňovat. Zabiják vztahu ? Ale prosím tě, záleží prostě na prioritách a chování celé rodiny. A "pázdniny" u babičky samozřejmě dítě určitě obohatí, pokud je tam rádo, ale myslím, že tak polovina dětí takový luxus babiček v dnešní době nemá. Ale myslim, že svět se nezboří a změnu prostředí a nové zážitky zvládáme vytvářet několikrát ročně s manželem při rodinnných dovolených. Je to všechno tak strašně individuální, vždyt každý žije jinak.

mis_el
autor
25. pro 2017

Mě taky trochu štve, že to byl dárek spíše pro přítele a ne pro mě, protože já na tohle moc nejsem, když někam jedeme pečlivě vše vybírám a chci si takové věci zařídit sama. Vím, že by si od malé rád odpočinul, že je to s ní taky někdy náročný, ale o to víc ji nechci nechat na krku babičkám...

petrasipkova1
25. pro 2017

@jujatko
každý to má jinak, my byli letos s dcerkou v létě 2letou na dovče 10 dní a doted o tom pořád mluví, vzpomíná si na vše, a pro nás nejlepší dovolená v cizině, úplně jiný rozměr než když jsme jezdívali jen spolu s mužem.

kecalka2
25. pro 2017

@evee24 Tak samozřejmě,každé dítě je jiné,některé daleko více úzkostlivé,to se nedá nic dělat,nemá smysl to lámat přes koleno a nutit dítě násilím...Já spíš psala hodně obecně,že znám plno maminek,které porodí a pak nepůjčí pyšné babičce ani na hodinku kočár,aby se sama projela.I ta babička si musí najít vztah k tomu dítěti.Pak dítko roste,je náročnější a babi je zvyklá.Znám takové případy,kdy by pak dávaly maminky dítě na noc až ve 4 letech a diví se,že se o něj babičky neperou...Jedna dokonce řekla,že dítě dávat na hlídání nebude,protože jen ona ho umí ohlídat na 100%,nikdo jiný.Přitom mám zkušenost,že cizí dítě se hlídá o hodně opatrněji,nespustí se z očí,než to vlastní.Vlastně cizí ne:D Babička je přeci taky rodina,víte jak to myslím...Já,že je fajn,když je možnost a je důvěra,tak je hrozně fajn se někdy věnovat jen partnerovi navzájem.Často se stává,že se partneři odcizují,pomalu si nemají co říct mimo dětí.

evee24
25. pro 2017

@kecalka2 Rozumim 🙂. Já mám zase zkušenost bohužel tuhle. Ono je rozdíl i v maminkach. Kamarádka od narození malého dala na pul dne pryc a pochvalovala jak se vyspi a ze ji nechybí. A Já sem divna ze mi mala chybela už v porodnici na sviceni kvůli zloutence. A ze jsem to o brečela 😀 . Ale to jsme odbočili. Stejne si musí zakladatelka dohodnout s patrtnerem.

odula
25. pro 2017

a neslo by udelat kompromis a jet jenom na jednu noc? vy byste se s přítelem užili a jednu noc přežije babička í dítě í kdyby to naaaahodou nebylo úplně dokonalý ;) hele,máme tři děti a mě zase zkušenost naučila, že je sice skvělý bejt neustále pro mimino ale taky že vasisfíl dasiscufíl, a člověk potřebuje odpočinout. a děcko zvládne překvapivě mnohem víc než by člověk čekal. takže spíš je to o tom srovnat si to v hlavě, zkusit důvěřovat a dovolit si vysadit a uvolnit se 🙂