První botičky - jaké vybrat?

anonymka789
19. únor 2019

Ahoj holky, řeším věčné téma s názvem botičky. Malej už se snaží postavit a já řeším jaké botičky vybrat, aby si byl jistější. Jaké máte vy? Poradíte prosím? Měla jsem jedny vyhlidnuté (viz. první foto), ale přišla starostlivá babička a koupila mu tyhle bačkůrky (viz. druhé foto) jsou certifikované, ale mě se vůbec nelíbí. Vím, že nejde o to jak vypadají, ale o funkčnost. Děkuji za radu 🙂🙂

berenika39
19. únor 2019

Ahoj, pokud budeš chtít, můžeš vyzkoušet naší MK Poradnu odborníků - posílám link:
https://www.modrykonik.cz/forum/topics/poradny/

wxkatuska
19. únor 2019

@anonymka789 pokud se teprve pokouší postavit, tak mu obuví jistotu nedáte. Počínající chodec potřebuje nohou ,,zkoumat", takže ideálne bos na trávě či koberci. S ohledem na roční období mu dát ponožky s protiskluzem, max. kožené capáčky. 😉

anonymka789
autor
19. únor 2019

@wxkatuska jenže i s ponozkami s protiskluzem mu to klouže a nemůže se pořádně zvednout. Capáčky máme, ale neosvedcili se

wxkatuska
19. únor 2019

@anonymka789 jakou máte podlahu?

anonymka789
autor
19. únor 2019

@wxkatuska vinyl

kejt29
19. únor 2019

@anonymka789 on se nauci. Mame dlazbu a nejdriv se naucil s protiskluzem, casem i bez. Aspon se nozky vic posili.

no_title
19. únor 2019

My jsme koupily jako první kožené capáčky z išátky a byly super 🙂 ty druhé papučky opravdu vhodné nejsou. Ty první jsou složité, některým dětem vadí ten užší kotník.

wxkatuska
19. únor 2019

@anonymka789 kupte radši dětský koberec než boty a dejte mu čas 😉 dítěti trvá i několik měsíců, než začne chodit, poté co se postavilo.

anonymka789
autor
19. únor 2019

@no_title jak je ale možné, že vhodné nejsou, když jsou certifikované? Potřebuji argument jak oduvodnit, že je prostě malymu dávat nebudu. Ani, někomu to přijde divné, že musím obhajovat co syn bude nosit a nebude, ale babička je neoblomna a dělá si co chce

anonymka789
autor
19. únor 2019

@wxkatuska koberec máme a na ten jsem se neptala

kejt29
19. únor 2019

@anonymka789 certifikat je na material, ale zkuste chlapci obkreslit nozku, vystrihnout a dat na stelku druhych papucek. Navic kdyz poleze po ctyrech budou mu oboje dost zavazet a dost mozna zbytecne potit nozicky. Nozka ma posilovat sama a to jsem nejlip naboso... Navicbych to babicce vysvetlila razantne aby uz botky zbytecne v budoucnu nekupovala...

wxkatuska
19. únor 2019

@anonymka789 ty druhé boty nejsou vhodné pro dětskou nohu, jenž se vyvíjí a ještě ani nechodí. Potřebuje být stimulována a moci zkoumat okolí, což tvrdá, pevná podrážka neumožňuje, stejně jako není vhodná tvrdá, rovná podlaha. Na noze je mnoho nervových zakončení a pro děti má noha podobný význam jako ruka (je chápavá atd.), tuto funci dospělí ztrácí či upozaďují právě kvůli životnímu stylu (botám atd.). Vyvíjí se i klenba a tam je nutné posilovat svaly, což předpokládá volný pohyb nohy (prstů).

no_title
19. únor 2019

@anonymka789 Problém je ta zvýšená pata. To není vhodné pro batole. Hlavně se v tom i špatně sedí, aby si mohlo pohdlně sednout, musí ty nohy vykroutit, aby se sedělo pohodlně a neklečel na těch botách (takže si pak často sedávají do W, což je problém) bota pro zdravé dítě (začínajícího chodce) by měly jít dobře ohnout. A obecně, stejně je nejlepší to zkusit. Když se v tom nebude chtít postavit, tak nejsou pro něj dobré.

miba10
19. únor 2019

My máme ty první-Attipasky. Za nás super. Sice jsme měli jako první ty kožený capáčky, ale hrozně se jí klouzaly. Klouzaly se jí to i v ponožka h s protiskluzem. Máme všude plovoucku a koberce mít nemůžeme ani náhodou. K vánocům jsme dostaly ty Atippasky a paráda. Má v nic dost místa a krásně se v nich rozchodila. Teď už v nich i doma běhá. Určitě koupím teď větší. Na ty bačkory bych se vyprdla. Chodidlo potřebuje dostatek místa aby se mohla nozicka formovat

anonymka789
autor
19. únor 2019

Děkuji za vše holky, no na rozhovor s babičkou, co všechno ví a zná se moc "těším" ještě se sem vrátím, s jiným dotazem, který už patří k diskuzi děti v autě.

no_title
19. únor 2019

@anonymka789 člověk se trochu musí obrnit trpělivostí. My jsme dostali plno věcí, které byly pro dítě krajně nevhodné. Nosítko typu dvě ztlučené překližky potěžené látkou (pro nošence "strašně příjemné" 😃) to šlo rovnou do koše. Nechtěla jsem, aby si i jiné dítě na tom ničilo páteř. A botky tak tvrdé, že by si člověk zlomil ruku než by je ohnul. Ty se taky někam záhadně ztratily 😃 Já už neříkám nic, ale moje rodina už ví, že obouvání, nošení mají nechat na mě, že jestli chcou udělat radost, tak pěkným bodýčkem nebo přesnídávkou se 100% ovoce 🙂 nebo hračkou (ty jsou nejvděčnější)

anonymka789
autor
19. únor 2019

@no_title souhlasím v plném rozsahu 🙂