Podsedák do auta, je nějaký menší, užší?

p_avlina
13. led 2015

Maminky, potřebuju do auta umístit třetí sedačku. Myslela jsem, že do prostřed dám podsedák, ale je vcelku robustní a je to docela problem ☹ Nemáte někdo zkušenost, zda mají všechny podsedáky stejné rozměry, nějaký třeba bez područek je menší, užší?

lenkavd
13. led 2015

@p_avlina podesedáky máš různé, stejně tak jako jsou různě široké sedačky. Záleží i jaké máš auto, jak je široké, někdy je potřeba krajní sedačky vyndat z isofixu, aby se daly dát více do kraje.

evulina77
13. led 2015

@p_avlina no my máme třetí mimčo a auto stále stejné, taky nemáme v zadu plnohodnotné prostřední sedadlo. Děláme to tak, že dáme jednu sedačku na sedadlo spolujezdce. Já jezdím vzadu se dvěma sedačkama. Takhle se vejdeme a neodporuje to vyhlášce...

p_avlina
autor
13. led 2015

Já právě jednu sedačku vyndala z Isofixu, takže bude poutána taky jen pásem, ale už se i blbě zavřou dveře ☹ O zapínání pásu nemluvě ... Je to jen jednou týdně na kousek cesty, tak asi se poptám a vyzkouším, zda by menší šel lépe ... Já se mezi sedačky vejdu, tak snad něco seženu 🙂

p_avlina
autor
13. led 2015

@evulina77 taky jsem tu bloudila, zda je to proti předpisům, sedačka čelem ke měru jízdy v předu a asi teda není ?? Ale já to nerada, nějak se takto necítím ☹

lenkavd
13. led 2015

@p_avlina tak zkus menší, podle mne najdeš. Já takhle vozím občas neteř. Mně by se sice vešla i klasiká třetí sedačka, ale jak není. Je to jenom výjimečně, ale ona sedačku nemá (důvod radši komentovat nebudu) a já třetí nemám a nová se mi kvůli ní kupovat nechce. Takže pro ní vyfasuji vždy podsedák, teď už mají asi třetí a jsou mezi nimi dost rozdíly.
Jo jinak mne takto policie stavěla a nikdy nic neřekli.

p_avlina
autor
13. led 2015

@lenkavd stavěli z podsedákem? To by asi vadit nemělo, hlavně když je ten tříbodový pás, ne?
A děkuju., takže rozdíli ve velikostech jsou ... omrknu 🙂

evulina77
13. led 2015

@p_avlina poradil nám to známý a manžel to ověřoval a opravdu to není proti předpisům. Někdo tam vozí třeba vajíčka s mimčama. Ono, když není jiný řešení, tak i takhle. My budeme kupovat jiný auto, ale dokud ho nemáme tak musíme jezdit takhle. A můžu říct, že naše nejstarší je vždycky nadšená...

lenkavd
13. led 2015

@p_avlina jojo, ale ne kvůli podsedáku, jednou to byla silniční kontrola a podruhé rychlost. Ale vždy se dozadu na holky koukali... Já bych osobně dítě dopředu nedala, nějak v tom nemám vůbec důvěru 🤐 Kdysi platilo, že tam mohlo být dítě v zádržném systému do 3 let věku, jak je to teď nevím.

orchidis
13. led 2015

@p_avlina Vepředu být mimi může, myslím že ve vajíčku, proti směru jízdy a musíš vypnout air back. Ale fakt bych nikdy dítě dopředu na sedadlo smrti nedala, natož to nejmenší...
Máme tu jednu rodinu, co mají tři děti a vehementně jezděj ve staré feldě (sedan) a dost je nechápu, jsou i dost aktivní rodinka, spravujou domek a do bezpečnýho auta pro rodinu neinvestujou 😝.
Jestli dáte dohromady aspoň nějaká penízky, radši kupte větší a bezpečnější auto...🙂

anetka1701
13. led 2015

Máme SUV, je to auto velký jak kráva, ale vevnitř mrnavý a třetí sedačka se dozadu nevejde - ani podsedák... Ostatně, ani se tam nevejdu já :D :D Muž zjišťoval a zjistil, že když je opravdu nouze, tak se smí jezdit tak, že se nejstaršímu dítěti dá pod zadek polštář, zapne se a hotovo - funguje to skoro stejně jako podsedák. Mám to potvrzený od dvou policajtů... Tak když už "musíme" tak jedeme takto (ale tedy s polštářem pod zadkem jezdí dítě na kraji a ne uprostřed). Nicméně jestli bude někdy třetí dítě, koupíme jiný auto... SUV je sice prima, ale vnitřek je mrňavej a nepraktickej :(

p_avlina
autor
13. led 2015

@orchidis Já potřebuju převést tři děti jen jednou týdně kvůli kroužkům, ani nejsou všechny moje 🙂

Do předu se mi ta sedajda taky příčí ☹ Bojím se. Ani jsem holky nevozila takto jako miminka, nestojí mi to za to, to ať si vzadu řvou 🙂

p_avlina
autor
13. led 2015

@anetka1701 Anetko, taky si myslím, že by účel splnilo i něco jiného, jen aby to dítě bylo výš a pás vedl kudy má,ne? Akorát já teda bych dala určitě do prostřed, protože ty další dvě sedačky jsou víc chráněné na boční náraz.

anetka1701
13. led 2015

@p_avlina já osobně nedávám doprostřed jenom z mého subjektivního pocitu, že když by se nabouralo, tak dítě nemá nic před sebou a může proletět předním oknem... ale asi to taky není úplně pravda... Nicméně polštář je opravdu OK 🙂

orchidis
13. led 2015

@p_avlina Aha, tak to jo, to jsem přehlídla 🙂. Tak dopředu dej to cizí 😀. Promiň, trocha nevhodné černoty 🙂.
Tohla bych si nikdy nevzala na zodpovědnost, ať se staraj rodiče 🙂.

eisy
19. led 2016

Od kdy může mít dítě podsedak.

servisbabyrenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dominika_rs
3. únor 2016

Zdravím pravda je, že podsedáky jsou na trhu k dostání různé, Švagrová má tuhle značku http://www.hptonery.eu/cz-detail-901837743-auto... a zdá se mi dost úzký, chce to ale asi nejspíš změřit s prostorem v autě.. No však mrkni nebo zkus i někde jinde...