Autosedačka Kiddy Phoenixfix pro 2 x Cybex JUNO 2 Fix?

kakousek
20. led 2015

Maminky, potrebovala bych poradit s vyberem autosedacky 9-18kg? Mate nektera tyto autosedacky doma? Potrebuji vedet klady x zapory. Dekuji. Pripadne doporuceni nejake jine sedacky? A jeste jedna otazka? Je lepsi koupit sedacku 9-18 kg nebo 9-36kg? Dekuji za nazory 🙂

jaja01k
20. led 2015

@kakousek Máme Cybex Juno 2 Fix a je super. Nejdřív jsem si nedokázala představit, jak to bude fungovat s tím pultíkem, ale jak jsem tam syna poprvé posadila a viděla to, pochopila jsem, že to je opravdu bezpečnější, než když jsou jen pásy. A malý je v ní taky spokojený 🙂 Máme ji dva měsíce a zatím jsem žádné zápory neobjevila 🙂

evab.
20. led 2015

Nemam teda ani jednu, ale je lepší mìt vždy pro danou váhovou kategorii. Ty univerzální maj vždy jednu kategorii lehce ošizenou. Buď bude na 9kg mimčo velká nebo na 30 kg třeba už malá

monasek84
20. led 2015

Jak pise @evab. ty sedacky s vetsim vahovym rozpetim jsou univerzalni, takze nesedi az tak dobre jak by mely, dle me je lepsi kupovat je postupne dle vahy. A my mame juno 2 fix a u nas taky spokojenost, maly se lip nandava i vyndava, kdyz spi, tak se mi od tam lip vytahuje, na pultiku si hraje nebo spi. U nas spokojenost

xvink
18. únor 2015

Tak já jsem nakonec koupila Cybex JUNO 2FIX 2015. Když jsem porovnávala parametry, každá měla něco malinko lepší než druhá, ale více méně jsou stejné. Cybex je teda o poznání levnější a v testech dopadl lépe. Zatím spokojenost. Jediné, co my vadí, je, že zabere v autě hodně místa.

cacenka_d
18. únor 2015

@kakousek Cybex je masivnejsi nez kiddy, nasi vic vyhovovala kiddy, ale obe jsou podle me dobre neslapnete vedle ani u jedny 🙂 My mame teda Kiddy comfort pro a sousedi maji tusim pallas, me vic vyhovuje kiddy tedy i ted bez pasu kdyz je davam oba do auta se sousedem, ale je to asi u kazdeho jine, ja mam drobne holky 🙂

agne
9. bře 2015

Koukám, že máme stejné favority 😎 . Vybíráme nakonec z kategorie 9-18 - je propracovanější a dá se případně využít na další dítě. Na živo jsme zatím zkusili bohužel zatím jen Kiddy, Cybex tam neměli. Takže ještě dítě posadíme do té druhé a buď nám jedna přijde o hodně lepší (ale mají si být velmi podobné) anebo zkusíme ještě měsíc dva počkat a sledovat ceny 😅 😀 ... Jinak auto máme spíš menší a jezdíme méně často 🙂 .
@kakousek Ke které se přikláníš 😉 ?

cacenka_d
9. bře 2015

@agne Za me typove podobne ano, ale kazda jina cybex je takovy masivnejsi pult a vsechno pro me az obr hur se v nem pohybuje, kiddy je jemnejsi 🙂

lenjii
9. bře 2015

Zdravím, máme Cybex Juno 2 Fix od jejího 10. měsíce. Vím i od jedné maminky, která měla s touto sedačkou autonehodu, že se v ní dítě ani nehlo a bylo v pořádku. Nad jinou sedačkou jsem nikdy ani moc neuvažovala. Pozor na pomluvy Cybexu a pultíkových sedaček, tj. pouze výmysl firem s kšírovýma sedačkama 🙂

michma5
11. čer 2015

Zdravím, našla jsem na YouTube tohle video:

https://www.youtube.com/watch?v=GEnqE475mlg

, může mi prosím někdo, kdo má sedačku Cybex Juno 2 Fix napsat svůj názor na to, zda je opravdu možné aby takto snadno dítě vyvlékalo pás? Sedačka Cybex Juno 2 Fix se mi moc líbila, ale teď váhám, zda zaději nekoupit Phoenixfix od Kiddy, tam je to poutání pásu, zdá se, lépe řešené. Děkuji.

steffi23
11. čer 2015

@michma5 dívala jsem se na to video a myslím, že ty pásy jsou blbě daný, kdyby byly zapasovaný přesně do toho úchytu, tak to tak snadno nejde. My máme pro obě děti Kiddy 9-36 - je to nejlepší sedačka, kterou jsme si mohli vybrat, spokojenost na max. Jediné, co je "problém", že i když máme v autě tři plnohodnotná sedadla, tak dozadu nedáme tři sedačky, ale to řeší i kamarádky s Römerem. Za mě vede Kiddy, ale brácha má Cybex a princip je velmi podobný. Pravdou je, že naši kluci by z pásu takhle snadno pultík nevyvlékli, když je dáš, tak jak máš.