Autosedačka. Doporučíte, prosím?

annonnym22
23. lis 2022

Dobrý den maminky potřebuju radu . Už dva týdny hledám vhodnou autosedačku . Chci nějakou bezpečnou ale taky cenově rozumnou . Malá 15kg 90cm bez isofixu v autě nemáme 😐. Našla by se nějaká do těch 5tis? Byla mi vymluvená Zopa právě kvůli tomu že od 18 kil by musela být připoutaná pouze s pásy z auta a to se mi moc nezamlouvá. Malá v protisměru zvrací, vím že to je bezpečnější, ale jezdíme jen jednou za čas krátkou vzdálenost . Předem děkuji za odpovědi 🤔

michaela666
23. lis 2022

Joie Stages nebo Graco Enhance??
Určitě sedačku vyzkoušejte na prodejně jak sedí dítku a hlavně zjistit jak sedí v autě. Ne každá sedačka si poradí se sklonem sedaček v autě.

ellyem
23. lis 2022

My koupili minulý týden Joie Stages 👍.

annonnym22
autor
24. lis 2022

@michaela666 já právě chtěla tu Graco uvažuji nad ní.

Joie byla druhá možnost . Hlavně kvůli tomu že ona je prý ještě malá aby jezdila posměru. Protisměru je to u nás špatné kvůli nevolnosti (častěji mi pak zvrací ) tak sem chtěla nějakou bezpečnější aby mohla tu krátkou vzdálenost posměru.

michaela666
24. lis 2022

@annonnym22 Já bych ten protisměr ještě zkusila. Nějaké léky na nevolnost, vhodné oblečení, netopit, před jízdou auto hodně vyvětrat? Jezdit v době spánku?
Na posměr je opravdu hodně malá.

Sebelepší sekačka takhle malé dítě po směru dostatečně neochrání. Celkově páteř není ještě dost zpevněná a i prudké zabrždění může způsobit zranění - nejčastěji krční páteře.

jolana24
25. lis 2022

Tak všechny sedačky mají 5-ti bod jen do 18kg a cca 105cm.

michaela666
25. lis 2022

@jolana24 To není úplně pravda Konkrétně Stages má 5ti bod až do 25kg a takových sedaček je víc.

jolana24
25. lis 2022

@michaela666 Stages je do 25kg, ale od 18kg se musí 5-ti bod vyndat a dítě se poutá jen tříbodovým pásem z auta. Navíc paní píše, že v autě nemá isofix a žádná sedačka, co je na 5-ti bod do 25kg, nejde připevnit do auta bez isofixu.

michaela666
25. lis 2022

@jolana24 Ta kráso...právě jsem zjistila, že švagrová vozí v pásové Stages syna 22kg ještě v 5 bodu. 😮 Hledala jsme v návodu a máš pravdu. 👍

azby
25. lis 2022

@jolana24 joie bold má myslím petibod do 25 kg

jolana24
25. lis 2022

@michaela666 Proto je dobrý číst návody. Plno lidí si takhle myslí, že když má třeba sedačku 9-36, tak 5-ti bod je až do 36kg 🤷🏻‍♀️

@azby Bez isofixu a toptetheru nelze použít

annonnym22
autor
26. lis 2022

@jolana24 no právě proto sem nechtěla, včera jsem koukala na Graco ta se nám líbila a sestra malého v ní vozila dost dlouho na pětibod a to že on byl tlouštík 🤔 chválila si ji i co se týče nárazu sice to nebylo nějak strašný ale malému nic nebylo naštěstí. Hlavně bych chtěla aby měla pětibod co nejdéle pásům nevěřím a koukala sem a my nemáme v autě ani ten top tether 😐

jolana24
26. lis 2022

@annonnym22 Pak je fakt možnej 5-ti bod jen do 18kg. Nebo pak protisměrku do víc kg 🤷🏻‍♀️

sedouana
28. led 2023

Obnovuj diskuzi. Musím koupit synovi novou sedacku...manžel si myslí, že by byl lepší podsedak. Přemýšlíme nad tím. Potřebuji jen na krátké cesty, tak nevím jestli pořizovat podsedak, nebo prostě tahat sedačku když budu potřebovat z jednoho auta do druhého anebo prostě ty peníze investovat a koupit další sedačku?

zelenaesmolda
28. led 2023

@sedouana
podsedak v zadnem pripade

krtikkrtovaty
28. led 2023

@sedouana Byly by fajn nějaké údaje - věk, váha, výška dítěte. Co máte v autě - Isofix, top tether, nebo jen na pás...

jolana24
28. led 2023

@sedouana Dokud se dítě vejde, tak jedině sedačka.

sedouana
28. led 2023

@krtikkrtovaty máme Isofix a 5 bodový pás. Klukovi je 5,5 roku a má kolem 20 kg.

sedouana
28. led 2023

@jolana24 máme takovou menší sedačku od Joie. Přijde mi že už mu to je těsné. Mě jde hlavně o to že máme druhé auto nově a nechce se mi tu sedačku tahat, je dost těžká a chlap si myslí že by byl lepší podsedak

zelenaesmolda
28. led 2023

@sedouana
chlap vi ocividne o bezpecnosti prd protoze jinak by tohle nevypustil z pusy

jolana24
28. led 2023

@sedouana Jakej přesně typ sedačky Joie máte?

sedouana
28. led 2023

@jolana24 ty hele to teď nevím, je to na ty pásy zvlášť pro dítě a s pultikem když má kolem 15 kg, na Isofix

michaela666
29. led 2023

😱 Do teď jsem si myslela, že pultikovku vyrábí jenom Cybex. Podle netu je do 36 kg, takže malá by mu být určitě neměla. Musí jít vytáhnout nějaké vložky, ale v rámci bezpečnosti je správně, když je v sedačce na těsno.
Podsedák bych určitě nekupovala, jestli druhou sedačku a chceš ušetřit, tak klidně z druhé ruky, ale pohlídej si datum výroby a její stav.

jolana24
29. led 2023

@sedouana No jako asi jsem blbá, ale Joie s pultem je snad jen Joie trillo shield 9-36 a ta žádný vnitřní pásy nemá.

jolana24
29. led 2023

@michaela666 Bohužel ne. Pultík vyráběla i značka Kiddy. 🙈

michaela666
29. led 2023

@jolana24 Achjo od nich to bych fakt nečekala.

zelenaesmolda
29. led 2023

@sedouana
pultik v zadnem pripade,to je to nejhorsi co muzes udelat

krtikkrtovaty
30. led 2023

@sedouana Tak 5,5 r a 20 kilo rozhodně sedačku, to je ještě prcek.