Autosedačka 9 - 25 kg nebo 9 - 36 kg, prosím, poraďte

pabka
8. únor 2015

Ahoj holky, potřebujeme teď koupit sedačku do auta a rozhodujeme se, zda koupit tu v kategorii 9 - 25kg nebo tu univerzálnější do 36kg. Dceři je 2,5 a má 13kg. Tak ta do 25kg bude asi vhodnější, ale zas už jí tak dlouho nevydrží, ale ta univerzálnější do 36kg možná nebude tak bezpečná, co myslíte? Případně jakou značku a tip byste doporučily? Moc díky.

zlutapampeliska
9. únor 2015

Ja mam cybex 9-36, naprosta spokojenost. Ma pultik, coz je pro dite asi i prijemnejsi nez pasy jenom.

blanka.k
9. únor 2015

@pabka koupila bych Cybex Pallas 2 fix, pokud máte isofix, nebo Kiddy Guardian Pro 2 pro poutání pásama, mají dle testů super hodnocení ochrany dítěte 😉

veruska007
9. únor 2015

Máme Storchenmuhle Starlight SP, pro všechny tři děti, kategorie 9-35 kg. Nedám na ni dopustit, bezpečností ani funkčností. Pracuji v oblasti bezpečnosti dopravy, vybírala jsem svědomitě a i když jsem ji srovnávala s několika dalšími, tato je nej (koupili jsme ji pro nejstaršího, dvě mladší děti ji mají postupně také).

pabka
autor
9. únor 2015

@zlutapampeliska
@blanka.k
my právě v jednom autě máme sedačku bez pultíku, teď chceme sedačku do druhého auta, tak nevím, zda si malá na pultík zvykne.... z toho mám trochu strach, jinak by se mi Cybex moc líbil...

pabka
autor
9. únor 2015

@veruska007 opravdu? Tuto sedačku vůbec neznám, jdu se podívat na net, hlavně také po ceně, moc díky za tip 🙂 první sedačku jsem vybírala také velmi pečlivě, ale tuhle vaší jsem v testech nikde nezaznamenala... možná jsem si jí nevšimla, protože tu značku neznám.. jdu si ji "vygůglovat" 🙂 děkuji

nonnni
9. únor 2015

@veruska007 my ji meli a ve trech letech jsme menili za cybex...sedacka je strasne uzka a nebyla dceri pak uz pohodlna ☹

hojda
9. únor 2015

@pabka Já nevím, ale co jsem koukala tak dost sedaček značky Storchenmuhle mělo problémy v testech a o této píše tady pán v diskuzi, že je tak nějak průměrná.
http://www.emimino.cz/diskuse/storchenmuhle-sta...
Koukla bych na ten Cybex, chce to vyzkoušet jestli nebude vadit ten pultík.

veruska007
9. únor 2015

@pabka Já než jsem tuhle autosedačku koupila, tak jsem si objezdila několik výrobců a nadřízené dealerů autosedaček, viděla jsem spoustu crash-testů... velkou výhodou této autosedačky je variabilita jak na šířku, tak na výšku, má perfektní boční ochranu, je mírně polohovatelná, děti se z ní nevyvlečou a když usnou, hlava se jim opře o ty uši a nepřepadává jim dopředu jako v mnohých jiných autosedačkách.
Nejstarší bude mít za pár dní 6 a do téhle autosedačky určitě vleze min. do deseti let 😉.
V crash testech dopadla okolo roku 2009 - 2010 v Německu jako jedna z nejlepších.
Je i z dobrého materiálu, nejstarší se nám v sedačce jednou brutálně poblil a má voděodpudivý povrch, takže jsme to utřeli kapesníčkem a v pohodě.

pabka
autor
9. únor 2015

Mě totiž vrtá hlavou, jestli tyto univerzální sedačky jsou ok z toho pohledu, že přeci nemohou stejně ochránit malé dítě a velké... nebo třeba mohou, nevím, třeba ty vložky a posouvání to zvládnou... musím to ještě nastudovat 🙂 moc děkuji všem a kdyby měl někdo další osvědčené konkrétní tipy, budu ráda 🙂

pabka
autor
9. únor 2015

@veruska007 prostuduji to na netu, mockrát děkuji, zajedu se na ní asi i podívat, cena je příznivá... ale ještě to projdu i na netu...

hojda
9. únor 2015

@pabka Ty cybex mají ten pultík a tím je to dítě opevněno dost napevno. V čem jezdila malá do teď? Ve vajíčku? Jakou máte skupinu teď?

hojda
9. únor 2015

Tady jsem dala porovnat Cybex a Storchenmuhle a je tam velký rozdíl v hodnocení ve prospěch Cybex.
http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersich...

Dala jsem tedy Cybex bez isofixu, pokud by vám šel do auta, tak ještě lepší hodnocení.

pabka
autor
9. únor 2015

@hojda měli jsme vajíčko a teď máme Maxi Cosi Opal. A chceme sedačku do druhého auta, potřebujeme si malou s manželem předávat a neprendavat obden sedacku, to je na hlavu 🙂 ale malý je přes 2,5, doteď bez pultu, zlehka svehlava, tak aby ten pultik najednou dala.... ještě když bude v tom jednom autě dál sedačka bez pultu...

hojda
9. únor 2015

@pabka Problém je v tom, že nemá těch 15 kg, aby mohla do té větší skupiny, v té skupině 9 až 36 zase takový výběr není. Tady najdeš všechny testované, tak koukni do té tvojí váhové kategorie.

http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersich...

pabka
autor
9. únor 2015

@hojda no právě....
asi budem koukat po té kategorii 9 - 25kg...
za odkaz díky, podívám se večer, až hádě usne 🙂

hojda
9. únor 2015

@pabka Nevím, ale 9 až 25 mi přijde úplně k ničemu, pak vás bude čekat koupě ještě další sedačky, buď počkat až na tu 15 až 36 nebo koupit 9 až 36.

blanka.k
9. únor 2015

@pabka pokud je dítě malé,má ten pultík .... v té kategorii 9-36 jsou nejbezpečnější s pultíkem. Jak psala @hojda 9-25 bych vůbec nekupovala, stejně byste pak kupovali novou. My měli vajíčko, od 10měs. do 4let a 8měs. (17kg) 9-18 Kiddy a pultíkem a teď jsme koupili 15-36 Eomer Kid plus Sict... vždycky jsem koukala na ADAC/Dtest. Syna v ní nechám dokud nebude splňovat podmínky aby jezdil bez, klidně do 15let 😀 😀

heduska82
9. únor 2015

@pabka Teď jsme i pro mladšího koupili Römer Safefix plus TT (9-18) a spokojenost. Původně jsme tedy plánovali, že by ji mohl mladší zdědit, ovšem starší moc neroste. Na staršího byla nová, pro mladšího máme bazarovou, ale velmi krátce používanou, koupili jsme nový potah, tak máme zebru a žirafu a nemůžu proti nim říct ani slovo.

pabka
autor
9. únor 2015

@blanka.k to chápu, já vybírala tu naší Maxi Cosi Opal podle testů a hlavně podle toho, že jako jedna z mála byla docela na dlouho použitelná pro jízdu proti směru, což je bezpečnější... Takže dcera byla proti směru ještě nedávno... A taky bych nejradši, aby v sedačce jezdila ideálně celý život 🙂 🙂
ted vybíráme sedačku do druhého auta, tak přemýšlím, jak to udělat... díky za tipy.

pabka
autor
10. únor 2015

Holky a znáte, případně co říkáte, na sedačky
Romer Advansafix 9 - 36kg
Recaro Young sport
Díky moc

@heduska82
@blanka.k
@hojda
@veruska007
@nonnni

nonnni
11. únor 2015

@pabka Romer je klasika, s tou se neseknes nikdy...a byvaji pohodlene.

Recaro je v podstate to same co ten Storchenmuhle, levnejsi verze sedacky, blby nebude, ale me opravdu prisel desne uzky a ve trech letech sla pryc, ac dite nemam nijak nadmerne vysoke, ci siroke...

Ale asi bych se opravdu zamyslela nad faktem, ze sedacka ma bezpecnou zivotnost nejakych 5 let (ted strilim od boku, ale zarucene to neni az do treba deviti u baculatejsich deti a treba dvanacti u hubenejsich) a jeste zalezi na tom, jak je auto se sedackami garazovane (lepsi), nebo ne (horsi, protoze je plast vystaven vedru a primemu slunci) ...plast starne, takze jestli neni lepsi koupit do 18kg a pak vetsi...ale celkove spicka mezi sedackami je stabilne Cybex spolu s Romerem a Maxi Cosi...

veruska007
11. únor 2015

@pabka Tak kamarádka má Maxi Cosi, my Storchenmuhle, Recaro je takrka stejna autosedacka, jen nevim, je-li polohovatelna. Zkousely jsme je obe v obou nasich autech a Storchenmuhle vysla lepe. Ma lepsi bocni ochranu, z Maxi Cosi se nam deti po upevneni vyvlekly, ze Storchenmuhle ne a kdyz kamaradce usne syn v MaxiCosi, tak mu prepadne hlava dopredu, naopak kdyz usnul v nasi, tak ji mel pekne oprenou o podhlavnik.

Cybex jsme taky srovnavali, ale mozna jsme meli vadny kousek, ale zespodu pultiku tam trcel plast, manzel se o nej skrabl do ruky a rovnou jsme ji z vyberu vyradili.

Nejstarsi syn ma Storchenmuhle uz pres 5 let, porad vypada jako nova, ma 120 cm, 19 kg, porad pouzivame vnitrni pasy (jsou bezpecnejsi), ma dostatek vule na vysku i na sirku, do tech 10 let ji urcite bude pouzivat. Znami ji maji take a vozi v ni dceru, 11 let, 145 cm.

pabka
autor
11. únor 2015

Holky, moc díky, nakonec jsme vybrali Romer Advansafix. Děkuju všem.

petravesl
12. únor 2015

Máte prosím někdo zkušenosti s autosedačkou Newbaddy Snug 9-36kg? Děkuji moc za rady.

lenkadobby
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jonatanka85
19. čer 2015

@pabka Ahoj, prave zvazujeme kupu Advansafixu, mohla by si mi prosim ta napisat nejake tvoje postrehy a skusenosti s touto autosedackou? nas maly ma 2,5 roka a 15kg a pacia sa mi tam hlavne tie 5bodove pasy a moznost polohovania. Ty mas z nej aky pocit? Dakujem

pabka
autor
21. čer 2015

@jonatanka85 ahoj, jsme na dovolené, tak jen stručně - laické dojmy, bezpečnost jsme zatím bohudík nezkouseli 🙂 v autě sedí jak prikovana, ten bezpečnostní prvek - pás do kufru - se mi líbí, sedačka se opravdu nehne. Vzhledové pěkná, malá je v ní spokojená. Jen co mi přijde divné - Mala ma 15kg a tři roky, na šířku mi přijde pro ni teď ideální... moc si ale nedovedu představit, ze se do ni vejde ještě ve 36kg. Přijde mi dost úzká. Už teď v bundě je to tak akorát, bez bundy ještě trochu místa má, ale ještě 20kg nevím nevím....
omlouvám se za diakritiku atd, píšu z mobilu.

jonatanka85
23. čer 2015

@pabka Dakujem Ti velmi pekne za odpoved a postrehy, tiez sme ju nakoniec kupili, lebo sa nam zdala najbezpecnejsia aj co sa tyka materialov a spracovania. tej sirky sa tiez obavam trochu ale verim, ze bude sluzit dobre. prijemnu dovolenku prajem a este raz vdaka 🙂

kasparek_baby
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marmonka
9. črc 2018

Zdravím všechny, prosím o radu 🙂
Máme malého synáčka 11kg a od narození ho máme v autosedačce Recaro Privia, která je do 13kg. Pojedeme na dovču a zvažujeme, zda mu na cestu už pořídit větší s pultíkem (po skvělé zkušenosti bychom asi zase šli do značky Recaro). Máte prosím někdo zkušenost jak prťata cestu snáší pozpátku a nebo naopak s pultíkem? Díky moc za rady ;)