Autosedačka 15-36 kg bez isofixu. S čím jste spokojeni?

pexi
13. říj 2020

Zdravím. Prave vybírám novou autosedačku. Dceři jsou 4 roky, ale docela drobek. Do teď jezdila v sedačce Britax Romer King. Ale na výšku už je na knop. Nemůžu se rozhodnout, jakou další. Nejvíc se přikláním opět k Britax Romer, konkrétně se mi libi Kid II. Máte nějaké zkusenosti nebo tipy s čím jste spokojení? A ještě jedna otázka. Je rozhodující výška nebo váha? Na výšku už je to jasně na knop, ale vahou si nejsem jistá, musím ji prevážit 🤔

mdch91
13. říj 2020

Pokud je drobek, pak sedacku rostouci i do sirky jako axkid grow nebo klippan wego. Idealne vyzkouset v kamenne prodejne. V pokracovaci sedacce muze hlava presahovat az po usi. Vaha nesmi byt ani nizsi ani vyssi nez uvedeny limit.

pexi
autor
13. říj 2020

@mdch91 diky za odpověď. Je drobek spíš co do šířky, tzn i váhy. Axkid jsem nějak úplně přešla jdu ji omrknout.

jolana24
17. říj 2020

Doporučuju Klippan wego, axkid grow nebo Cybex z-fix. Jsou rostoucí i do šířky a líp se dítěti přizpůsobí. A konkrétně wego má super boční ochranu. Dítě tam z boku prakticky není vidět. Navíc je to fakt kvalitní sedačka

pexi
autor
19. říj 2020

@mdch91
@jolana24
Dívala jsem se na doporučené autosedačky rostoucí i do šířky. Vypadají dobře a zdají se byt i bezpečné, ale obávám se, že hlavně při použití s isofixem. Bez něj je vhodné mimo jiné i to, aby byla sedačka lehká, nebo se mýlím? S isofixovou základnou asi moc lehké nebudou, ne?

jolana24
19. říj 2020

@pexi Třeba Axkid grow není o tolik těžší než Kid II

jolana24
19. říj 2020

@pexi Ono celkově je u sedaček 15-36 isofix výhodou hlavně díky tomu, že se nemusí poutat pásem, když dítě nejede

pexi
autor
19. říj 2020

@jolana24 o tom žádná, isofix je nepochybně skvělý zlepšovák, ale nové auto si jen tak pořídit nemůžu, tak alespoň hledám co nejlepší řešení k tomu, které mám