Auto pro 3 děti s autosedačkami. Máte tip?

mirinda60
16. led 2022

Dobrý večer, narodilo sa nám 3 bábo a premýšľame nad kúpou nového auta (jazdeného), kde nám vojdu 3 autosedačky vedľa seba. Chceli by sme 5 miestne ale aby vzadu boli 3 plnohodnotné sedadlá... Budeme potrebovať jazdiť I dlhšie trasy. Pozeráme po VW Touran, je ešte nejaké, ktoré by to spĺňalo? Máte skúsenosť? Príp. aké auta máte maminky s 3 malými deťmi? Ďakujem

la_amanita
16. led 2022

Ford S-Max, Ford Galaxy, VW Sharan, Seat Alhambra. Tam zaručeně. U Touranu bych řekla, že tam se tři sedačky nevlezou.

mamikry
16. led 2022

@mirinda60 Koupili jsme Peugeot Rifter v prodloužené verzi. Chtěla jsem, aby každá sedačka měla isofix, a aut, které je vzadu mají tři, moc ve výběru nebylo. Každopádně jsme moc spokojení. Tři sedačky se vedle sebe vejdou a je v něm spoustu místa na kočárek a další věci.

madbetka
16. led 2022

Máme Opel Zafira, dozadu se nám tři sedačky vejdou 🙂

zmrz_lina
16. led 2022

@mirinda60 máme S-Max. Tři plnohodnotné sedačky s isofixem a toptetherem.

fatal_error
16. led 2022

@mirinda60 citroen berlingo.
nemame, planovali jsme poridit, ted uz to neni aktualni, ale kdyby zas bylo, tak predbezne asi toto.

annie33
16. led 2022

@mirinda60 škoda Yeti. Ale jen ten starší model (do roku 2014).

orisek56
16. led 2022

U nás vede 7 místne a je to paráda, už bych pětimístné nechtěla. Ano ve Scénicu je dost místa vzadu i pro tři, ale už jsem si vyzkoušela 7 sedačku a krásné jsem se roztáhla a lehla. Dečka tak měly ještě více místa. Takže my mám Renault Scénic Grand Limited (r.v. 2016) a nedám dopustit.

zuzangel
16. led 2022

@annie33 Yetina nema žádný kufr, to je nevyhoda

annie33
16. led 2022

@zuzangel kufr má malý to je pravda. Ale zas když nechcete veliké auto, tak jinak je super 😉

ee.liska
16. led 2022

@la_amanita vlezou 😉 Máme Tourana a v pohodě jsme začínali na třech sedačkách

barmil
16. led 2022

@mirinda60 toyota corolla verso. Je az 7mistna.

felixfelicis
16. led 2022

Máme Tourana, vzadu vejdou tri plnohodnotné sedacky a je možnost přidat sedadla do kufru, když je potřeba popovezt návštěvu. A pořád je to auto do města a ne dodávka. Za nás super.

flyhigh
16. led 2022

@mirinda60 Dacia lodgy. Vzadu vozíme tři děti na autosedačkách Britax.

tez83
17. led 2022

@mirinda60 my koupili pro tři děti Citroen Berlingo,jen teda máme větší děti,tak nemám vyzkoušené tři autosedačky,ale vejdou se tam,vzadu jsou tři plnohodnotné místa.

dashyyy
17. led 2022

máme Alhambru a nedáme na ni dopustit.. teď, když už děti sportují, můžu vzít na turnaj až šest dětí do auta 🙂

nazka
17. led 2022

@mirinda60 za nás doporučuji Peugeot rifter, tři isofixy vzadu jsou super, velký kufr, je cenově dostupnější. Jen už těžko sehnatelný. Celkově teď trh s auty je dost problémový.

eva267
17. led 2022

@nazka ten rifter se teď už prodává jen v elektrické verzi. Už jsme na něj měli skoro našetřeno, ale jiný než elektrický už nelze koupit. Navíc stojí přes milion. Myslela jsem, že mě trefí šlak. V bazarech se po nich taky jen zaprášilo. Svět se zbláznil.

nazka
17. led 2022

@eva267 přesně. my se právě rozhodovali v létě, jestli vezmem už "hotový" nebo si ho necháme nakonfigurovat. Já chtěla hlavně long verzi a vyhřívané přední sklo (nemáme ani jedno nakonec). Nakonec jsme vzali v rámci urychlení variantu hotový a teď nám tleskám, protože ke druhé verzi bychom se už nedostali. I tak jsme na něj museli čekat přes 2 měsíce. Jeho cena od té doby stoupla o 250 000. Divná doba. Každopádně manžel nedávno nějakého objevil.. Jestli už nebude pryč.
https://www.tipcars.com/peugeot-rifter/mpv/benz...

eva267
17. led 2022

@nazka 875 tis. Ještě jsme koukali na Carvago. Dovoz ze Španělska vyšlo by to na 550. Teď jezdíme Dacii Logan MPV, tři sedačky se vejdou, pro naše potřeby je to dobré auto, ale má už 12 let. Chtěli jsme nové, ať máme pár let pokoj. Manžel ještě koukal na Toyotu City Verso. Do té možná nakonec půjdeme. Každopádně upřímně gratuluji k Rifterovi!

alubif
17. led 2022

Opel Zafira , Toyota větší. Zafira už se nová neprodava.

mamikry
17. led 2022

@eva267 My jsme meli asi fakt z prd... kliku, ze to tak musim rict. Stihli jsme ho koupit za pet 12, a i tak jsme na nej cekali pres pul roku a nebylo jiste, jestli dojde. Myslela jsem, ze se da sehnat alespon z druhe ruky, tak asi ne. 😵

mamikry
17. led 2022

@nazka My jsme si ho nechavali delat prave v te long verzi s pridavnyma sedackama, objednali jsme ho v breznu a prisel v prosinci, ale teda bali jsme se, aby vubec dosel. Pan z autosalonu nam rikal, ze jsme meli velke stesti, protoze Peugeot temer nedodava.

martulka6188
17. led 2022

@mirinda60 Mame Ford S-Max a nedam na nej dopustit. Obcas vezeme holcicku od znamych a to tam pak mame 2 protismerky a jednu posmerku, vse na isofixech. Kufr parada, jsem zvykla se v baleni neomezovat a nemame problem. Ted ho pry kvuli emisnim limitum prestali vyrabet (nebo snad jen jako hybrida?), stejne jako ostatni auta tohoto typu (galaxy, touran, sharan), tak sezplne desim, co poridime, az nam tento maxik dojezdi a pekne si ho hyckam.

nazka
17. led 2022

@mamikry to jste fakt měli kliku. Koukali jsme na forum k rifterum (manžel to rád sleduje) a dva lidi tam "brečeli", že měli objednané auto s dodávkou v lednu a koncem prosince volali, že nic nebude. Čekáš na to 3/4 roku a najednou nic. My auto začali řešit až v červnu, takže na nás by nevyšlo už určitě. Long verzi upřímně a v dobrém závidím 🙂 my to snad vykompenzujem rakví na střeše, pokud bude potřeba. Ale já teda hlavně chtěla ta dvě místa navíc, dost často jezdíme i s babičkou někam.

eva267
17. led 2022

@mamikry To jste zvládli fakt na poslední chvíli. My už máme smůlu. Ten elektrický má mít údajně dojezd až 330km. Jezdíváme Plzeň-Olomouc, takže plně naložení s puštěnou klimatizací bychom se nejspíš nedostali ani do půlky. Ať vám auto dobře a dlouho slouží.

lesniskritci
17. led 2022

Máme už rok a půl Opel Zafiru se sedmi místy a miluju to auto 😉 izofixy má tedy jen dva, ale uprostřed se vleze normálně plnohodnotná autosedačka. Bohužel se už nová nedá koupit, teď už je nová “krabice”, měli jsme štěstí, koupili jsme poslední novou v republice.

zelenaesmolda
17. led 2022

@mirinda60
skupina deti proti smeru,tam se tohle resi pomerne casto

dashyyy
17. led 2022

@martulka6188 my máme v plánu pořídit pak poslední MPV, které se bude vyrábět, akorát ta motorizace, která se vyrábí je oproti tomu, co teď máme dost hnus ☹

fatal_error
17. led 2022

@eva267 muzu se zeptat, jestli se k prostredni sedacce v Dacia logan dostava nejak pohodlne? myslim, jak to delas, kdyz si dite nasedne, se zapinanim, jestli to neni nejake krkolomne.
musim rict, ze me to auto dost zaujalo cenou. to je jeste snad levnejsi nez citroen berlingo. 🙂
je to jen v teoreticke rovine, vubec neni jiste, jestli treti sedacka bude nekdy potreba, ale zas je dobry pak vedet, po cem koukat.

astracreek
17. led 2022

Renault Grand Scénic. 🙂