Středeční soutěž s Babybio - Řešíte palmový olej v potravinách?

klararohlikcz
27. led 2016

Milé dámy a slečny,
Máme tu středu a s ní i novou soutěž. Tentokrát si zasoutěžíme s novou značkou na trhu Babybio.
Je to poměrně nová značka v bio kvalitě s výrobou ve Francii. Musím říci, že jsem si jejich produkty opravdu zamilovala a tak vám je mohu opravdu doporučit. Jejich příkrmy jsou úplně odlišné od klasický příkrmů, které najdete v obchodech. Mají například příkrm s perličkou, kachnou nebo telecím masem. Nemají příkrm jen s rybou, ale mají přímo ve složení islandskou tresku z volného chovu. Nebo také dětské kapsičky s pravou vanilkou.
Navíc jejich příkrmy voní jako opravdové jídlo z prémiové restaurace.
A jelikož se teď hodně řeší palmový olej v potravinách, tak produkty této značky neobsahují palmový olej!
My si zasoutěžíme o 3 balíčky této značky.

A moje otázka zní, zda dáváte přednost produktům bez palmového oleje nebo to zatím neřešíte?

Příspěvky vkládejte do dnešní půlnoci, t.j. do 27.1. a já v neděli vyberu 3 výherce, kteří obdrží balíčky této skvělé značky 🙂

Těším se na vaše příspěvky

Produkty této značky najdete zde http://rhlk.cz/babybio-z-francie

Krásný den

Klára

tomikkubik
27. led 2016

Palmový olej v potravinách řeším. Snažím se nakupovat bez i když ne vždy se to podaří, pokud se mnou nakupují ostatní členové rodiny. Proto nejradši nakupuji sama a pro ty nejmenší děti by měly být potraviny nejkvalitnější, takže tam bych nekoupila nic s palmovým olejem. Syn je na příkrmech, ale kolikrát když vidím to složení, tak nakoupim suroviny čerstvé a uvařím nebo koupím kvalitnější značky, které ale tady u nás bohužel neseženu, takže vždy jen, když jedeme např. do Brna..

brixavonpavli
27. led 2016

Snažím se palmový olej nekupovat, ale on je vlastně skoro ve všem :(

monunkaaa
27. led 2016

Snazim se mu vyhýbat,i kdyz ne vzdy to jde. Ale co se malé tyce,tak si opravdu poctivě hlidam,co basti. Doma veškeré prikrmy i presnidavky má zatim domácí z ovoce a zeleniny že zahrádek..

lenkaatom
27. led 2016

Snažím se mu vyhýbat, ale on se v dnešní době nachází snad skoro ve všem. Pro kluky, ale potraviny pečlivě sleduji a snažím se kupovat kvalitní věci. 🙂

mari90
27. led 2016

Ano, snazim se vybirat potraviny, kde palmovy olej neni. Mam uz vytipovane potraviny, ktere ho neobsahuji. Ale nekdy se mu vyhnout, je nadlisky ukon. Hodne me stve, ze ho obsahuji treba temer vsechna UM ☹ a v mnoha pripadech je i pridavan do potravin, kde by jsme ho vubec necekaly :-\

anetka1701
27. led 2016

Palmový olej řeším a hodně :o) Vyhýbám se mu co to jde a učím to i své děti. Snažím se ho řešit i tady na koníku, dávám dohromady album s výrobky kde PA není a velice se snažím i vysvětlovat tuhle problematiku i v místech,kde to moc neřeší. Už jsem přesvědčila dvě firmy, aby PA vyřadili ze svého cateringu!!!! A jedu dál 🙂

bimmka
27. led 2016

Asi tady budu za exota, ale palmový olej neřeším. Ono je velmi jednoduché ukázat na problém prstíkem a pak se tomu vyhýbat oklikou a myslet si, že tím se daný problém vyřeší. Bohužel nevyřeší. Pro místní lidi je to zdroj obživy, pokud se tam nezmění myšlení a nedojde jim, že planeta není jen od toho, aby se využívala. Pak je naprosto jedno, co tam budou pěstovat. Když to nebude palmový olej, začnou lesy ničit kvůli něčemu jinému. Případně pokud se bude méně oleje prodávat, klesnou s cenou a tím ho budou muset vyrábět ještě více a více ničit přírodu. Příčin problému je potřeba hledat trošičku někde jinde a chápat, že bez osvěty, která v těchto zemích jde velmi těžko, se nic nevyřeší.

kacinda
27. led 2016

Abych pravdu rekla, do dneska jsem o palmovem oleji vubec neslysela. Ale rada se dozvim neco noveho a prectu si nazory jinych, takze si o tom jeste neco vyhledam 🙂 a znacku babybio taky vidim poprve, takze si rada zasoutezim, abych ji pripadne mohla vyzkouset 🙂 novym vecem se nebranim a taky se rada pak podelim o zkusenost s produktem s ostatnimi 🙂

sherane
27. led 2016

Ja ho teda zatim moc neresim, jednak je skoro vsude, druhak je to trochu nafoukla bublina, ale kdyz vim, ze ho je v te dane potravine fakt hodne a existuje "zdravejsi"varianta pro me pristupna, tak vezmu radsi zdravejsi. Tak to je tak vse, jak se me palmovy olej dotyka 🙂 Prijde mi, ze lidem porad neco vadi 🙂, nekdy je to uz otravne 😀

malva
27. led 2016

My s manželem palmový olej řešíme z ekologických důvodů, a zjistili jsme, že když jsme přestali kupovat produkty, které ho obsahují, tak vlastně nekupujeme sladkosti a jiné nezdravé věci. Některých věcí mi je líto, např. listového těsta, ale myslím, že situace je natolik vážná, že se prozatím obejdeme bez makových závinů. My jsme ale svůj jídelníček kvůli PO příliš měnit nemuseli, a když, tak k lepšímu. Také mne mrzí, že ho častokrát obsahují i věci, které se tváří jako zdravá výživa. U kosmetiky je to ale horší - úplné vyloučení je finančně náročnější a hlavně tam se to ve složení někdy těžko pozná, protože PO je tam pod různými názvy. Jsem ráda, že to stále více lidem v mém okolí není jedno.

bledulka84
27. led 2016

Bohužel primárně musím při nákupu řešit, zda výrobek neobsahuje mléko, až poté řeším i palmový olej. Ač bych palmový olej ráda ze stravy vynechala, tak nejhorší je to v oblasti margarínů a rostlinných tuků na pečení. Margarín na namazání jsem zatím objevila jen jeden a bohužel se to odráží na ceně, rostlinný tuk vhodný na pečení bez palmáku snad ani není, takže pokud to jde, peču z oleje.
Když vařím pro malou, tak je pro mě samozřejmě důležité si složení pohlídat a hlídám i složení kupovaných příkrmů, v těch jsem ale naštěstí na palmový olej nenarazila.

irenoslava
27. led 2016

ano určitě, našla jsem kojenecké mléko který neobsahuje palmový olej

tichackova
27. led 2016

Priznam se, ze spis neresim. Jako obcas se pozastavim nad tim, kde vsude je..., ale nakonec to stejne snim😀

amazonka.k
27. led 2016

Výrobky s palmovým olejem nekupuji. Musím uznat, že vybrat výrobek bez palmového oleje je opravdu složité, například sušenky jsme prakticky přestali kupovat. Ale ta práce s výběrem stojí za to. Pominu-li zdravotní aspekty jeho používání, pak už z principu nehodlám podporovat devastování Bornea a Sumatry, zabíjení zvířat. Mám radost z osvěty posledních dní a věřím, že díky šíření této informace bude používání palmového oleje na našem trhu redukováno a znovu se začnou ve větší míře používat naše regionální oleje.

ilona87
27. led 2016

Ano, řešíme palmový olej v potravinách. Snažíme se mu vyhnout, sice v obchode strávíme víc času, ale děláme to pro sebe a pro přírodu.

mkrelo
27. led 2016

Je pravda,ze poslední dobou jsem o tom četla hodně článku, viděla videa.Nejvíce mě překvapilo, že se nachází v hodně věcech a hodně i pro děti. ☹ Dříve jsem dávala na rady ostatních zkušených maminek,které mají už vše ozkoušené. Nyní se snažím číst složení výrobků, ale je fakt,že se mu člověk leckdy nevyhne

skyvik
27. led 2016

Ale to vypadá vážně luxusně, určitě to všechno musí být výborné! Přiznám se, že palmový olej zatím moc neřeším, když už někde něco zaslechnu, tak snad musí být ve všech sušenkách a nezdravých pochutinách, to dceři nedávám a mám v plánu dlouho nedávat, takže tam jsem v pohodě. Snažím se jí vařit hodně se zeleninou, dostává ovoce, bílé jogurty, na večeři různé druhy nemléčné kaše, občas rohlík. U příkrmů ze skleniček hodně koukám na složení, palmový olej tam nikdy nebyl (alespoň napsaný ne), soli se také vyhýbám, když mi jí krásně bez soli, tak proč bych solila.. Tudíž jí hodně na složení koukám, u nás už ne, snad jen u salámů a párků si dávám pozor, kolik mají procent masa a aby neobsahovaly strojně oddělené maso..

jjustyna
27. led 2016

O palmovém oleji slyším poprvé, ale zodpovědně si o tom něco přečtu. Dětské příkrmy téměř nekupuji, moji miláčkové je prostě nejí 😒 , pouze pokud potřebujeme odjet nebo jde mamka k doktorovi, tak to občas přežijí a to se snažím koupit co nejkvalitnější. Mám na to podobný názor jako @bimmka. Myslím si, že na světě je tolik škodlivého, že se všemu stejně nevyhneme a pokud se chováme rozumně...není to zas tak strašné, jak se ten problém tváří.

jaja01k
27. led 2016

Snažím se palmovému oleji vyhýbat. Bohužel i mnoho výrobků určených pro malé děti palmový olej obsahuje. Staršímu synovi jsem přestala kupovat jeh oblíbené müsli tyčinky a našla jsem jen jedinou značku dětských sušenek, které palmový olej neobsahují. Mladší syn je na umělém mléku, které palmový olej také obsahuje, ale ještě moc malý, aby byl bez mléka úplně.
Značku Babybio neznám, ale zaujala mě, určitě vyzkoušíme 🙂

panihk
27. led 2016

Hodně o tom čtu, ale zatím jsem to řešit nezačala a kupuju, co nám chutná. Ve složení se zaměřuju na jiné věci, které tam nechci, kdybych měla zkoumat ještě tohle, už bychom opravdu jedli jen ovoce a zeleninu.

noname24
27. led 2016

Podrobně si čtu složení potravin, o palmovém oleji hodně čtu a snažím se mu vyhýbat, ale ne vždy to jde... Teď právě budeme začínat s příkrmy a já se jen nestačím divit co vše v těch skleničkách je...

zuzaaanka
27. led 2016

Snazime se to resit, ale bohuzel, jak tu jiz bylo psano, je skoro ve vsem ☹ malymu varim z vlastnich zdroju, ale na cestach to nekdy moc realne neni a tak se snazim kupovat to nejlepsi, co lze. Znacku Babybio neznam a diky moc za typ, vyzkousime! Jsem moc rada, ze se neco takoveho na trhu objevilo.

petronellarikov
27. led 2016

Neřeším vůbec, ale možná bych i pár výrobků běž něj vyzkoušela abych viděla jaky je to rozdíl 🙂

kkouzlo
27. led 2016

Palmový olej jsem začala řešit poměrně nedávno a docela mile mi překvapilo, že náš běžný nákup obsahuje jen velmi málo položek, které PO obsahují 🙂 na jejich vyřazení pracuji. Manžel vůbec netuší o co jde, ale naštěstí jsou nákupy na mě a on mi nekecá do toho, když koupím něco nového 🙂

marssyy
27. led 2016

Palmový olej řeším už v potravinách docela dlouho. Sleduji etikety a výrobky s palmovým olejem nekupuji. Je to hodně náročné na čas všechny etikety důkladně přečíst, ale určitě se to vyplatí. Dokonce jsem tím nakazila i svého manžela a i on už si palmového oleje v potravinách všímá když zrovna nakupuje on. Značku Babybio neznám a rádi bychom vyzkoušeli.

madrilena
27. led 2016

Dobrý den,

ano, silně preferuji výrobky bez palmového oleje. Nicméně znám více druhů dětských příkrmů, které neobsahují palmový olej. Ten je asi v těch nejlevnějších. Jinak značka Babybio je na českém trhu minimálně 21 měsíců, takže už ji tu nějakou dobu máme 🙂 . Je ale pravda, že Babybio má snad jako jediná nebo jako jedna z mála kojenecké mléko bez palmového oleje.

terkaz
27. led 2016

Palmovemu oleji se vyhybame obloukem. Nechceme podporovat takovy hnus. Kdyz to jde, tak proc ne... Je skoro ve vsem, ale daji se koupit i potraviny bez nej. U koj. mleka jsem narazila na Nutrilon Profutura, tak jsem ho nenasla. Jinak ho ma i slavny Hipp ☹

kh
27. led 2016

Ja palovy olej zacala resit celkem nedavno. Nejprve u umeleho mleka, silne jsem zvazovala prechod na jiné (preci jen maly ho dost vypije a spolu s dalšími potravinami uz zacinam pocitat, zda toho PT není moc). Ale maly je v tomto smeru dost konzervativni.
Bohuzel je téměř všude, tento tyden jsme byla v soku, ze je i here. Takze asi důvod, proc se mi letošní cukrovi, resp testo, peklo jinak, nez drive.
Nyní jsme ve fazi, kdy zacinam potraviny kontrolovat a snazim se PT vyhýbat.
Myslim, ze není nutna nejaka hysterie, ale ceho je moc, toho je proste prilis. 1 susenka s PT asi neuskodi , ale když uz je ve vsem, urcite je nutne si to hlidat. O obezitu a kardiovaskularni choroby prilis nestojim.
Nejvim mi ale vadi nedusledne znaceni vyrobcu. Někdo PT uvede, jiny napise "rostlinne tuky" a muzeme se jen domnívat...

mishule12
27. led 2016

Snažím se mu vyhýbat, ale protože je skoro všude, je to těžký úkol. Na druhou stranu pokud mám něco ráda, na složení se vůbec nedívám, abych si nekazila chuť 😀

petratr
27. led 2016

Přiznám se, že jsem o palmovém oleji slyšela nedávno a zatím to teda moc neřeším. Jen mě překvapilo, kde všude je. Na druhou stranu se cítím být už zahlcená vším, co se nemá jíst, co škodí a co je nebezpečné, přijde mi to už jako modní trend...právě se přišlo na něco nového a je cool tyto potraviny nejíst nebo nepoužívat různé produkty či nepraktikovat ve výchově dětí to, či ono... všude na netu pak na nás vyskakují články, které v těch, co vše dělají jinak probouzení pocit viny...trochu mě to i obtěžuje. Pomalu, abychom se začali bát něco jíst, používat nebo dokonce i dělat.