Chodí vaše děti spát pravidelně ve stejný čas? Máte režim?

radka_pribinacek
Moderátor
3. lis 2017

Přiznám se, že ne vždy se mi podaří Malvínku dostat do postele ve stejnou dobu. Někdy si třeba prodlouží odpolední spánek a to se pak posouvá i večerní uspávání. Myslíte, že režim je opravdu tak důležitý? Chodí vaše děti spát přesně ve stejnou dobu každý den nebo na žádný režim nehrajete?

syrinxka
3. lis 2017

My se snažíme uspávat ve stejný čas, ale snažím se zohlednit i to, že si malá někdy prodlouží odpolední spánek nebo naopak je nějaký program a i usínání se posouvá, ale to bývá tak 1-2x týdne víc ne. Důslednější asi budu až začne chodit do školky/školy a bude nutný aby vstávala na čas, to jí budu hnát do postele určitě tak, aby byl co nejmenší problém se vstáváním. Ale to je jen má představa, všechno může nakonec být jinak :D

zuvi
3. lis 2017

U nás jsou děti do 8 v posteli. Dodržujeme to od mala. Dva starší chodí už do školky (3 a 4 roky) a nejmladšímu 7 měsíců případně upravím spaní přes den, takže chodí spát všichni spolu.

zazrakysedeji
3. lis 2017

Ahoj,dobry den,

ja jsem zastance rezimu...ne,ze bych dodrzovala den do puntiku.Ale kazde obdobi probihalo podle potreby male a to jsme dodrzovali hlavne vecerni usinani.Ted jako cerstve trileta chodi koupat plus minus 10min o pul 8 a do 8 je v posteli.Prectem pohadku nebo pisnicky,co si vybere,pusu a uz se uspi sama.Dodrzuji spanek v poledne a vecer...do pul 1 je v posteli a do 8 je v posteli.Vstava do pul 8rano,pak uz budim(neni ani treba)a v poledne spi maximalne do 3h,aby se stihla vyradit....2x denne ven, skoro za kazdeho pocasi...od miminka dodrzujem podle veku a nemame zadny problem.Vzorem mi byl mladsi bratr s detmi,funguji i 5tilete netere.Starsi bratr rezim nikdy nedrzel a deti chodily podle toho, jak uznaly za vhodne. Ja mam vecer rada chvili klidu s manzelem bez deti...drzim palce a muzem jit i na veceri a vime,ze bude vklidu spat i s babickou nebo dedou.

puresin
3. lis 2017

@radka_pribinacek Od te doby, co deti chodi do skolky/skoly a denne rano odjizdi s manzelem uz o pul7, chodi spat opravdu pravidelne - v sedm koupat, do pul8 v posteli a zhasnuto. 🙂

zarecna
3. lis 2017

ANo, rezim, rezim rezim rezim...rezim je posvatny. Nie je to na minutu, je to plus minus 15_20 minut, ale plati o pol osmej kupem o osmej najneskor spi dvojrocny, 6 mesacny je v kome od 18:30. Vzdy to tak bolo, vysledkom je, ze nestavam o 22tej kocky s dietatom...ono casto ani jeden nevyzera unaveni, ale staci,ze ich ulozim a zrazu spia. Ja mam teoriu,ze vecer patri rodicom, mali sme to tak aj doma, vecerny film, uz pozerali rodicia v klude.

qintus
3. lis 2017

To je můj sen 😀 ...ale nějak se mi teď nedaří sladit spaní dcerky a syna...takže teď máme večer divočinu 🙈 🙉 🙊

pavca1982
3. lis 2017

Ahojte, snažíme se chodit ve stejný čas, máme to + - hoďka...podle únavy a momentálního rozpoložení nás všech😀

nikyselen
3. lis 2017

Mame rezim uz od mala,momentalne je v prvni tride a je v 8 v posteli do pul 9 "musi" mit zhasnuto.Obcas o vikendu mame vecer s pohadkou apod.
Rano odchazi v 6:50 na autobus.

zazrakysedeji
3. lis 2017

Tak ja pevne verim,ze i u druheho rezim zafunguje...cekame chlapecka v breznu🙂mladsimu brachovi jsem tehda rikala jak mu mala krasne funguje(netvrdim,ze se nevzteka a nemema pres den moresy vzhledem k veku),ale rezim mely vychytany...z celeho okoli znamych se nam libil nejvic...rekla jsem mu,ze jestli bude fungovat i u druheho,budem se po narozeni dcerky opicit(pravidelne venceni a usinani)a ono to fungovalo i u druhe netere,takze uplne stejne budu postupovat i u dalsiho miminka.deti rezim miluji,rady vedi co je ceka a co se bude pres den dit.dcerce vecer vykladam co ji ceka druhy den a uz se vzdy tesi.spolu nebo babi nebo skolicka.preji vsem krasne usinani(pravda je,ze prvni dva roky jsme se ven nedostali po 7h max jednou mesicne nebo na stridacku)ale stoji to za to.

petra_pf
3. lis 2017

ano režim je důležitý, mám dvě holky 5 a 2,5 a u obou od narození fungoval rituál, večeře, umýt, zazpívat, pomodlit, zhasnout a spát...a díky tomu máme od 8 hodin s manželem čas i na sebe 🙂

lucie_91
3. lis 2017

Nejpozději ve 20h se zhasíná a je klid. Když se to někdy poruší, je zle.

yildiz
3. lis 2017

u nas vzdy byl nejaky spaci rezim hlavne vecer takze deti chodi spat stejne a uz jsou tak naucene a jsem moc rada ...takze nejmensi chodi spat max 19:20 a holky ve 20:00 kdy jeste cteme pohadky ...vzdy u toho usinaji ...🙂 nejmensi ma jeste poledni spani a to take chodi spat ve stejny cas 11:30 - samo ze jsou nekdy dny kdy se to nedari jit takto spat - treba kdyz jedeme na vylet tak se holt spi v aute a pod ..takze u nas rezim proste je a stejne spaci casy meli od narozeni ....ja se na vecery tesim az to popada do posteli a ja mam pak taky relax a uzivam ticha 🙂 mam 4 deti z toho 3 male 5.5 3.5 a necele 2 roky ...

hannife
3. lis 2017

Moje děti usínají večer jak kdy a podle toho jaké využití mají odpoledne. Snažíme se dodržovat pravidelnost. I když hned neusnou poslouchají pohádky někdy z CD jindy zase jim čtu něco zajímavého. Vždy mají k dispozici tlumené světlo, ale někdy chtějí mít více světla a svítíme i pod postele jestli se tam někdo neschovává. 🙂 Myslím si, že je to dost individuální. Syn do nástupu do školky to měl nastavené přesně a striktně. Dcera jak kdy. Nejvíce mi spali venku a nebo u otevřeného okna. Neuvěřitelná je babička, která mi vždy volá, že v osm spí jako by je do vody hodil. Asi to bude tím vzduchem 🙂

sedmiteckas
3. lis 2017

Ano, snažíme se dodržovat pravidelný spánkový režim, večer chodí spát kolem 19:30 (po Sofince 🙂), ráno totiž vstáváme v 5:30, tak by to dcera asi ve školce "nedala", ikdyž tam spinká po obědě...

absintka19
3. lis 2017

U nas je to od 3mesicu uzasne. Presne v 21posledni mliko, dopije 21:15-21:20 a od 21:30 spinka az do rana - cca 8 hod. Rezim mame od 3.mesice a byni ma 5,5 mesice a porad funguje. Bez uspavani jen ulozim do postylky.
Vim ze casem to bude jine ale ted je to nejlepsi miminko.

makynaeliska
3. lis 2017

Eliska v tydnu kdyz chodi do skoly ,ve 20:00 spi,vikendy ma volnejsi chodi klidne ve 22...Vojta konecne!!!po 15.mesicich zacal spat dele nez hodinu v noci,v 18:30 koupani,do 19 spi ,juhuuuu

makynaeliska
3. lis 2017

Jeste bych rada dodala ze pres leto,tak nejak bazeny,grilovacky deti na zahrade tam ten rezim treba o vikendech neni skoro zadnej 😂

luciebx
3. lis 2017

U nás je režim taky stejný. Synovi bylo 7 a protáhli sme o půl hodinu takže po 8 sprcha a nejdéle v půl 9 v posteli. Vstávám mezi 7-15 a 7:30

smikri
3. lis 2017

Mě se taky osvědčil režim a zase režim. Doma mám doslova "režimové dítě". Přesně v čas odpoledního spinkání a večerního usínání si syn mne oči, začíná být protivný a sám utíká do postele. Ze začátku to chtělo pravidelnost z mé strany a teď už jen "sklízím ovoce", protože jak píšu on sám přesně ví, kdy se chodí do postýlky. A funguje to nejen doma, ale i u babičky či přes den u kamarádek, když se třeba zdržíme. Takže večery máme s manželem jen pro sebe, chvíle klidu a společného odpočinku k nezaplacení po celém dni pro nás oba 🙂

77moona
3. lis 2017

Přes veškerou snahu se nám režim nepodařilo nastavit. Dcera přes den už většinou nespí, jsou jí dva roky a tři měsíce, když ale třeba odpoledne usne na chvíli v autě, není schopna usnout dřív jak v jedenáct.

astyna
3. lis 2017

Ano. Protože chci mít čas i pro sebe (nebo na mladší dítě) a pro manžela. Takže se chodí spát po obědě od 12-12:30 ukládám na odpolední odpočinek a poté po Večerníčku - od 19:15 už usíná. Neříkám, že vždy se to dodrží, ale snažíme se o to. Přijde mi, že od té doby, co máme režim, je syn spokojenější - ví, že po obědě se umyjí ručičky, vyčůrá do nočníku a už valí do postýlky, protože ví, že půjde spát.

Odpoledne spí cca 2-2,5h, ráno vstává kolem 6:30 s tím, že do 7:30 si hraje sám v pokojíčku, nechá mě "vyspat" a poté vstávám..

luciska82
3. lis 2017

My máme režim moc rádi😀 Jsme všichni spokojení. Kluci (2 a 4 roky) mají rádi své rituály (mám pocit, že jsou i klidnější). Kolem 17: 30 se navečeří, pohrajou, kolem 18 hodiny skočí spolu do vany (koupou se moc rad a dlouho), s tatínkem vyčistí zoubky a pak společně koukáme na večerníček. Po večerdovi šupeme do peřin. Čtu jim pohádky (které si sami vyberou) a pak jsem s nimi dokud neusnou (cca 30 min). Pak máme s manželem celý večer pro sebe❤

radka_pribinacek
autorModerátor
3. lis 2017

Já to většinou nechávám na malé, už poznám, kdy je čas jít do hajan, jak přes den, tak večer.. I když se někdy tváří, že by proflámovala celou noc, jak si lehneme do postele, je většinou do 10 minut tuhá.. 🙂

kexina
3. lis 2017

Tak vidím, že je tu většina zastánců režimu. Já teda taky, i když, zatím jsme v začátcích, takže kdo ví, jak se to pak všechno ustálí.... 🙂
Prckovi jsme od malinkého mimina zavedli režim tak, že mezi 18. a 19. hodinou jde do vany a pak mezi 19. a 20. spát. Cca od tří měsíců spinká až do zhruba 6 hodin. Časem chci přidat ještě k uspávání rituál povídání/čtení pohádek, ale prozatím má tato aktivita zcela jiné účinky než uspávací. 🙂
Pro mě byl v tomhle směru odstrašující příklad jeden můj známý, který se prořekl, jak jeho tříletý syn ještě v deset večer běhá po bytě a jaký spustí cirkus, když mu NAVRHNOU, aby si nechal vyčistit zuby a šel spát.

sweetty22
3. lis 2017

Máme doma nespavce. Vzdala jsem to po 14 dnech (do postele chodila mezi 20 -20:30) a stejně neusnula dřív než ve 22hod. Do té doby řádí, tancuje, zpívá písničky. Bydlíme na vesnici, takže čerstvého vzduchu i pohybu má dostatek, ale ani to ji neutaha.

viky16
3. lis 2017

My máme doma spáče, od miminka si nastavila svůj režim jak padne 8 ta spí jak dřevo.

petramoravcova
3. lis 2017

U nás chodí oba pravidelně v 19.30 - dcera vždy volá - začínají zprávy, jdeme spát 🙂

radka_pribinacek
autorModerátor
3. lis 2017

@sweetty22 no ono nemá smysl ty děti nutit - si myslím já - člověk (rodič 😂 ) z toho má pak akorát stres a nervy, stejně se ty děti věkem tak mění a s tím i jejich návyky.. 🙂

robin92
3. lis 2017

Snazim se dodrzovat rezim, ale rodic mini, dite meni 😀 nekdy muzu delat co chci, ale kdyz si maly postavi hlavu, tak mam smulu 🙂. Napriklad dnes v noci sel maly spat v 22h a ve 3 rano se vzbudil a mamko pojd si hrat 🙂. No uz se tesim na vecer jak zalehnu.

soleilll
3. lis 2017

@radka_pribinacek Ano, víceméně. Rozptyl max čtvrt hodiny. K prodloužení poledního spánku nedojde, když dítě např. po obvyklých 2 hodinách vzbudíš. Ale to se většině matek nechce, když dítě tak hezky spí a pak mají problémy a scény večer. 🙂 Přitom stačí to tak udělat párkrát a dítě si zvykne. Taky je dobré přijít na to, kolik hodin spánku za 24 h potřebuje a podle toho si zařídit jak odpolední, tak večerní ukládání. 😎 Některé dítě spí opravdu hodně, jiné méně a je zbytečný ho předělávat.