Štědrý dena jeho přípravy

monika_pinkorblue
16. lis 2016

Máte na Štědrý den u Vás rodině rozdělené úlohy?
Kdy a kdo ozdobí stromeček?
Kdo chystá stůl, je to vždy jen maminka nebo se zapojují i Vaše děti a drahé polovičky?
🙂

anadie
16. lis 2016

Stromeček zdobim sama 23.12 večer, aby to měla malá jako překvapení. I vše ostatní dělám sama. Dárky zabalím průběžně abych měla cca týden před Štědrým dnem klid.
Stůl nijak zvlášť nechystám, jelikož malá má dva roky a je to naše malé prasátko které vše upatle a kolem talíře má bordylek .
Uvidím až bude větší s čím bude pomáhat.

texetka
16. lis 2016

Letos to budou první Vánoce s Eleanorkou. Vždy se scházíme celá rodina u nás - maminky - moje i manželova, babičky ....
Dárky balíme každý sám, stromek chystám s manželem 23.12.. . Úklid moc neřešíme, máme dva psy, takže uklízíme v podstatě pořád 🙂
Stůl , jídlo děláme pak všichni dohromady když se sejdeme . Takže to v kuchyni a obýváku je pěkně nabité 🙂
Při večeři si pouštíme Rybovu Mši Vánoční, kterou zpívá můj táta, takže je alespon takto s námi ( zemřel, když mi bylo let ) . Povídáme si, pouštíme lodičky, krájíme jablka a až pak jdeme na dárky , které si rozdáváme i dvě hodiny - není jich moc, ale každý musí svůj dárek rozbalit, ukázat, povídáme si u toho ....
Prostě pohoda .
Letos to bude ještě obohacené o měsíční El 🙂

nnniky
16. lis 2016

My zdobíme stromeček 23.12. Zapojí se do zdobení celá rodinka, kluci zdobí dole a kam dosáhnou, s manželem doděláváme zbytek 🙂 Také u pečení cukroví jsme všichni - tatínek nám vytvoří těsta, já s dětma pak válíme a vykrajujeme a pečeme... moc rádi vykrajují perníčky, starší syn rád vykrajuje kamion, je to neobvyklé, ale v kupě cukroví se mihne i vánoční kamion 🙂 samozřejmě pak všichni i zdobíme 🙂
Do přípravy večeře jsme zapojeni opět všichni, já dělám řízky, manžel kapra, starší syn připravuje talíře a příbory ( stůl už je předem svátečně nazdobený) a mladší syn si připraví svůj talířek a vidličku 🙂

zachrpe
16. lis 2016

Když jsme byli ještě s přítelem sami, tak jsme si nazdobili stromeček a udělali salát již 23.12., aby jsme mohli na štědrý den sledovat pohádky. Odpoledne jsme jen dodělali kapra a šlo se na věc 😀 Na letošní Vánoce bude mít naše Eliška už dva roky, tak to budeme praktikovat jako loni - zatím se to moc osvědčilo. Stromeček nachystáme 23.12., jak malá večer usne. Ráno vstanu dřív než ona a zapnu ho a jdu si lehnout zpátky do postele a nechám Elišku ať "ho objeví" sama 🙂 Pak se díváme celý den na pohádky, odpoledne co usmažím kapra se jdeme dát všichni do gala a tatínek po večeři vezme malou a jdou se dívat do vedlejšího pokoje z okna, u koho už byl Ježíšek 🙂 (i já jako malá jsem to tak se svým tátou dělala). Já mezitím nachystám dárky pod stromeček, vezmu telefon a jdu se dívat za nimi. V nestřežené chvíli vytočím přítelovo číslo a z obýváku se ozve cinkání zvonečku (ať žijí mobilní melodie 😀 😀 😀 ). Všichni děláme překvapené a Eliška nás vede ke stromečku.

78marcela
16. lis 2016

U nas bydlime s babickou. Ja vetsinou zdobim stromek,u toho koukam na pohadky, a babicka vari.
Loni byla Ali jeste male ctyrmesicni mimi,ale letos mi nejspis u zdobeni stromecku bude asistovat.
Na slavnostni veceri pak pujdeme k mym rodicum, kde si rozbalime darecky.

valuvka
17. lis 2016

My jezdíme na Vánoce k rodičům, kde na Štědrý den s dětmi zdobím stromeček a užíváme si vánoční atmosféry s pohádkami, ale také svěží procházkou a má maminka chystá štědrovečerní večeři. O stůl se pak dělíme a já mamince za pomoci mých dětí pomáhám s přípravou. Celé vánoční svátky se snažíme trávit opravdu rodinně, jelikož přes rok to k sobě máme přes 450 km, takže se moc často bohužel nevídáme ☹