Oblékáte se slavnostně ke štědrovečerní večeři?

pinkorblue_marcela
18. lis 2015

Znám ty, kteří se hodí do gala i ty, kteří si na to nepotrpí. Argumentace prvních je, že je to pro ně výjimečný svátek a tak ho ctí. Ti druzí říkají, že se "v civilu" cítí líp a nic se nemá přehánět. Nebo jsem ještě na někoho zapomněla? Třeba kravata a tepláky? 😉

barulina
18. lis 2015

My jako elegantne uplne ne,ale male davam saticky,ja kalhoty a nejaka pekna halenka, chlap rifle kosile

editah222
18. lis 2015

My se házíme do gala 🙂 Ženy šaty a muží kalhoty s košilí a děti taky nastrojíme. Přijde mi, že je to největší svátek roku a tak proč nebýt hezky oblečen. Do divadla taky nejdu v teplákách 😀 Ale chápu, že někdo to tak nebere a s oblečením to nepřehání. Pro spoustu lidí jsou Vánoce pouze o dávání a dostávání dárku a na tom nic slavnostního není.

mon_88017
18. lis 2015

Velkou večerní teda nenavlíkám, ale nějaký slušnější sárí si umotám. A otce Zelené vyženu z montérek aspoň do riflí, aby aspoň jednou do roka stoloval jako člověk 😀

gabi_k
18. lis 2015

Jasne, je to vynimocny den a ten si zasluzi vynimocny odev 🙂 Narodeniny tiez neslavime v teplakoch ;)
A aspon su z toho dna pekne fotky.

pinkorblue_marcela
autor
18. lis 2015

@barulina To považuji za elegantně. I rifle jsou dnes široce tolerovány v práci, pokud jsou doplněny košilí. Dítě stejně netrumfnete. 😉

manma
18. lis 2015

Štědrý večer je slavnostní chvíle a rádi si ji užijeme v pěkném slavnostním a také pohodlném oblečení.
S dětmi se fotíme a také proto, aby fotečky u stromečku byly pěkné. Stůl máme také hezky nazdobený svícínky a adventním věnečkem a štědře prostřený a většinou je nám všem po snědených dobrůtkách těžko, ale vždy si tyto společné chvíle užíváme🙂.

pinkorblue_marcela
autor
18. lis 2015

@editah222 Na komerci se skutečně nic oslavovat nedá, ale valná většina lidí, kteří se vyjadřovali k našim otázkám, na Vánoce jako svátek hodně dá a hodně všechno prožívá, takže počítám, že to i těmi "šaty" bude doplněno. Třeba jako u Vás. 🙂

darinka84
18. lis 2015

oblékáme se slavnostněji a vlastně máme i s manželem další zvyk, vyfotíme se v tom slavnostním nějak originálně u stromečku...loni jsme dali našim psům sobí obleček, a tuto fotku pak posíláme známým a těm, kterým neposílám pohlednici.

pinkorblue_marcela
autor
18. lis 2015

@mon_88017 Sárí? To nemám vzít vážně, že ne? Váš manžel nejspíš dělá z domu, že to zvládá i ke stolu v pracovním. Myslím, že už není takové pravidlo, že v práci kravaťák zasedne za stůl v kravatě. Teď mám na mysli všední den. Proč mám pocit, že i Vy jste docela fešně a holčička v šatičkách? 🙂

pinkorblue_marcela
autor
18. lis 2015

@gabi_k Už si vzpomínám. Máte pravdu, spoustu lidí fotí a tak trochu je to i kvůli focení.

mon_88017
18. lis 2015

@pinkorblue_marcela něco proti sárí? Já miluju sárí (polosárí, panžábí a jiný indický textilie 😵 A co se oděvu manžela týče-z domu určitě nedělá, ale když přijde z práce, tak doma dělá 😉 proto ty montérky imrvére vždy a všude 😉

pety91
18. lis 2015

Děti hezky obleču, já- šati jednodušší, manžel rifle a košile 😉

pinkorblue_marcela
autor
18. lis 2015

@darinka84 Žádná fotka se soby na Vašem blogu. A já se tak těšila, že se podívám. ☹ Tak to já bych chtěla pohled i fotku. 😀

pinkorblue_marcela
autor
18. lis 2015

@mon_88017 Nemám nic proti sárí. Ale Vy jste taková srandistka, že nikdy nevím, jak Vaše příspěvky brát. No jistě, pro manžela nekončí pracovní den padla v práci. Máma taky dělá po večerech.

hudala
18. lis 2015

My se slavnostně strojíme nejen na štědrovečerní večeři, ale i na jiné důležité "akce" (např. oslavy,...). Manžel si vezme košili a buď tmavé džíny či oblekové kalhoty a já s dcerkou šaty 🙂 Je to výjimečný den a podle toho se také oblékáme.

vercik83
18. lis 2015

My doma vždy elegantně, ale teď s vlastní rodinou to budou první Vánoce a manžel na to moc neni:"(

atinkaa
18. lis 2015

Pocas Vianoc - teda nielen na Stedru veceru ale i 1. a 2. sviatok vianocny, kedy sa snazime byt s rodinou a slavit sviatky s rodinou nosime sviatocne oblecenie. Po pravde sa na to bambulky vzdy tesia a tak krasne fotky zacinaju uz predtym, kedy si davame make-up (citajte kremik a lesk na pusu 😅 😀 😵 ), robime vlasy, obliekame sa, balime darceky pre vsetkych okolo. Myslim, ze najma v rodine s malymi detmi je fajn zakladne pravidla etiky, etikety dodrziavat pripadne sa ich nanovo ucit spolu s detmi 😉

pinkorblue_marcela
autor
18. lis 2015

@vercik83 Chápu, ale myslíte, že by se dobře cítil, kdybyste byla v šatech a on jako obvykle všedně? Třeba se to poddá, že to ani nebude vnímat bolestně. 😉

brokovich
18. lis 2015

My se doma vzdycky hodili do gala a naopak manželovo rodina to nijak neřeší a klidně budou v teplacich. Takže jsme na sebe naše první spolecne stravene Vánoce oba divne hledeli. 😀 Jinak já mám šaty už od rána, muže na víc než džíny a triko nepřemluvim. Asi proto, že v obleku chodi do prace. 😀

hansed
18. lis 2015

Nevím, zda úplně slavnostně, ale "lépe", na první společné Vánoce jsme pozvali i tchánovce a švagrovku... přišli k večeři v teplákách a já tam v šatech.... manžel drží se mnou a oblékne si i košili, sice bez kravaty, ale je to od něj velké gesto, když košile nosí jen na svatby a pohřby.... je to přeci jen slavnostní okamžik....

nuninove
18. lis 2015

urcite ano 🙂 manzel vetsinou dziny a kosili, ja bud saty nebo dziny s nejakym peknym trickem nebo sacko 🙂

pinkorblue_marcela
autor
18. lis 2015

@atinkaa Svatá pravda. Vždy být dobrým příkladem. Pak to jde i dětem mimoděk a dělají to i později přirozeně. Nebo alespoň doufáme, že všechny dobré návyky a základy do života nezmizí.

pinkorblue_marcela
autor
18. lis 2015

@brokovich Aha, tak to možná bude skutečně způsobené prací. Ale v zásadě se Vám poddal, protože převléci se jde.

pinkorblue_marcela
autor
18. lis 2015

@hansed Nejhorší je, jestli jste se málem styděla za ně, protože oni si možná toho velkého rozdílu ani nepovšimli. O to víc se cení, že manžel ví, podle koho se orientovat. 🙂

pinkorblue_marcela
autor
18. lis 2015

@nuninove Hezké. V dnešní době už se nedělají džíny, které si člověk splete s montérkami. Každý jistě ví, v čem vypadá dobře a v čem se líbí partnerovi.

hansed
18. lis 2015

@pinkorblue_marcela no já byla úplně mimo 😀 navíc jsem už byla těhotná, takže přecitlivělá jak kjáva 😀 den před tím mě tchýně rozbrečela, to ji manžel seštěkal... jen jsem se šla zeptat, jak dělá br.salát, abychom ho připravili den předem a ona na mě hned ječela, že to dělat nebude a že se nedělá den předem.... manžel je naštěstí takovej, že ji pošle do určitých míst a stojí za mnou.... další rok jsme je už nezvali 😉 oni nás teda předešli a řekli, že si to chcou užít sami se švagrovkou, tak jsme byli rádi 🙂 pak přišli pro dárky a na kafčo po večeři (bydleli o patro pod námi).... já jsem prostě byla vychovaná tak, že se ke stromečku hezky oblečeme a to dodržujeme i s našimi dcerami... manžel si vezme rifle a košili, holky šatečky a já letos asi taky šaty ...

brokovich
18. lis 2015

@pinkorblue_marcela Ano, opačne by to nešlo. Jedine tepláky, co mám, jsou svitive oranžové elastaky na běhání. 😀

zuzousturkova
18. lis 2015

my ano, ale jak to bude letos s pupíkem to se uvidí 😀

edeltraut
18. lis 2015

Neoblékáme se úplně svátečně, ale nechodíme ke stolu v teplákách 🙂. Kluci si vezmou džíny a nějaké lepší tričko, příp. košili. My holky šaty 🙂

lucienn5
18. lis 2015

My se teda házíme do gala. Přecijen je to výjimečný den a není moc příležitostí, kdy se vystrojit .. u nás ale Vánoce k těmto dnům patří 🙂