Co patří k Vaší tradiční vánoční výzdobě?

pinkorblue_marcela
13. lis 2014

Jsou to věci, které každý rok vytáhnete z krabic nebo máte každý rok jiné dekorace?

smisekivuska
13. lis 2014

U nás tradičně chvojí, aby to prověnolo a na to baňky 🙂

pinkorblue_marcela
autor
13. lis 2014

@smisekivuska A klučina na baňky nesmí nebo je to někde tak, že to tak snadno neshodí? Mám baňky ráda, ale je to choulostivé...

smisekivuska
13. lis 2014

@pinkorblue_marcela zatím byl s nám jedny Vánoce a to měl 3 měsíce, takže uvidíme jak letos 🙂 Ale většinou to dáme na stěnu a co bývá ve váze, bude muset jít na skřínky 🙂

nonacek
13. lis 2014

@pinkorblue_marcela tak ja jsem vánoční manijak , prostě osvětlim všechno co se dá.... stromeček musím Mít živý ozdobeny podle inspirace z ruznych časopisu......... Proste vánoce prozívám na plno... koledy světýlka cukroví ... takže ŠŤASTNE A VESELÉ VÁNOCE 💋💋💋💋❤💙💚💛💖😉😉😉

pinkorblue_marcela
autor
13. lis 2014

@nonacek Přítel už se taky informoval kvůli světýlkům. To mě dostalo, protože jinak na výzdobu není. Budeme si přát už teď štastné a veselé? Vzhledem k tomu, že si později už nejspíš nenapíšeme, tak souhlasím. Šťastné a veselé Vánoce i Vám. 🙂

blahova_andrea
13. lis 2014

U nás se moc nezdobí, takže jen vločky na oknech, stromeček, nějaká ta svíčka, jmelí. Máme sadu ozdob, které se nám líbí a ty budeme dávat dokud se nám neokoukají 😅 Nejsme z těch, co musí mít každý rok do jiné barvy, protože je jiná móda 😀

katkakiki
13. lis 2014

To my světýlkama ozdobíme náš bar, máme na něm malý stromeček s baňkama a když se nám poštěstilo pořídit nějaký živý - tak ozdobíme živý 🙂

spygy
13. lis 2014

Tak každý rok máme jinak barevný stromeček 🙂 jinak pokaždé výzdoba do oken (nalepovací vločky), svícen, občas světýlka do okna a doma dřevěný andělíčci, vánoční zvonkohra, vánoční látkové doplňky na dveře apod. 😉

hanivasi
13. lis 2014

@pinkorblue_marcela dekorace máme stejné, ale nejdůležitější pro nás je množství mandarinek 😀 milujeme mandarinky, ovoce celkově, takže toho musí být všude dost. Na sladké cukrovinky moc nejsme...takže ujíždíme na tomto.

pinkorblue_marcela
autor
14. lis 2014

@blahova_andrea Také nejsem maniak, který se řídí kdejakými trendy. Mám vlastní vkus, takže si nenechám všechno vnutit. Souhlasím, že dokud se věci líbí a dobře vypadají, dají se stále používat.

pinkorblue_marcela
autor
14. lis 2014

@katkakiki Říkáte bar? To nemáme. U nás ty světýlka asi půjdou na balkón. I když si říkám, jestli by nebyla lepší investice spotřeby elektřiny nechat zapnutou větší lampičku, pod kterou si ráda lehává čiči, aby natankovala teplo. 😀

pinkorblue_marcela
autor
14. lis 2014

@spygy Máte toho dost, ale nezní to tak, že by to bylo přehnané. O nalepovacích vločkách také uvažuji. Padly tu už víckrát. Vánoční zvonkohru máte takovou tu na zavěšení nebo tu na postavení, jak se otáčí ohřevem svíček? Zrovna jsem na webu nic parádního nenašla, ale nejspíš vyrazím na vánoční trhy, jestli bude lepší výběr.

pinkorblue_marcela
autor
14. lis 2014

@hanivasi Jsem "bohužel" na ovoce i na cukroví. Představuji si ty hromady mandarinek v každé místnosti. 😀

hedusska
14. lis 2014

Strom, na každém okně jedna malá nálepka aby se neřeklo, vánoční ubrousky u večeře, svíčka na stole a to je asi vše..😀 letos to ale kvuli malé asi budu muset vyzdobit víc...no spíš až příští rok, letos ji to bude ještě jedno

hedusska
14. lis 2014

@pinkorblue_marcela jo a jinak ozdoby máme asi 3 druhy, každý rok vytáhneme jiný..loni jsme meli poprvé živý stromeček a ten bordel z něj...:/ to mi dost vadí..ale kvuli malé asi bude živý...i když z toho nejsem nadšená

spygy
14. lis 2014

@pinkorblue_marcela Takovou tu na postavení s těma svíčkama 😉 koupila jsem jí loni v Intersparu 😀

sarusinek
14. lis 2014

Světýlka, kde to jde, spousty svíček, větvičky s baňkama, papírové dekorace v oknech, kluci namalují Betlém, stejně jako loni. Od první adventní neděle si chci užít tu atmosféru, protože potom ty svátky samotné už jsou moc krátké a tohle všechno uzavírají... Já prostě nejvíc miluju advent 😵

jika10
14. lis 2014

Tak u nás adventní věnec na vstupních dveřích, adventní věnec na stole se svíčkami, živý stromeček, dekorace v okně. Každý rok dekorace včetně stromečku v jiné barvě. Loni fialovo-stříbné, letos červeno -bílé. Věnečky už mám vyrobené a čekají na první advetní neděli. Takže Šťastné a veselé Vánoce 😉

zuza01
14. lis 2014

Vystřihujeme městečko na okna, vločky. Holky mají v pokoji pověšenou punčochu pro Mikuláše, zdobíme stůl. Musela jsem upustit od adventního svícnu, máme jen věnec na vchodových dveřích. Manžel, co pracuje u hasičů, zakázal svícny, svíčky... Aspoň ty žárovky na stromku můžeme mít 😉 😀

zmrz_lina
14. lis 2014

Adventní věnec na dveřích, adventní věnec na stole (z perníku), vánoční stromek. Nic speciálního dalšího nechystám, svíčky do vánoční výzdoby taky nepočítám, páč je mám všude možně celoročně.

pinkorblue_marcela
autor
14. lis 2014

@hedusska Jste pohodáři. Výzdoba, aby se neřeklo. Pořád lepší než ti, co to neřeší. Moje výmluva je, že jsem ve vyšším patře a do okna nám nikdo nekouká, ale letos chci taky nějakou vločku. Ptákům je to asi taky fuk. Co by kdo ale neudělal pro děti, že?

pinkorblue_marcela
autor
14. lis 2014

@hedusska Té princezně na Vaší fotce to nemůžete odepřít. 😉

pinkorblue_marcela
autor
14. lis 2014

@spygy Díky za odpověď a za typ. Budu mít oči otevřené. 🙂

pinkorblue_marcela
autor
14. lis 2014

@jika10 Kam ty baňky dáváte? Mám problém s prostorem. To je tak, když člověk vyrůstá v domě a pak žije v bytě. Máme sice sklep, ale ten já nerada. Pavouci jsou fuj. Jinak jste skvěle nachystaní. 🙂

aklin
14. lis 2014

moje vánoční výzdoba je adventní věnec, svíčky v okně, ozdobené okna, ozdobený vánoční stromeček, vánoční cukroví a vánočka. Až bude větší dítko budu to více řešit. Koupíme i větší stromek.

pinkorblue_marcela
autor
14. lis 2014

@zuza01 Vašeho manžela chápu. Ale můj manžel to není. U nás budou svíčky, ale neodcházím, když hoří. To by mi Váš manžel určitě neuvěřil. 😀

soleilll
14. lis 2014

@pinkorblue_marcela Letos jako každé Vánoce - živý stromek (jedle nebo borovice) a na něj všechny baňky, co máme. Jsem úchyl na baňky, které uznávám jedině skleněné, každý rok musím koupit alespoň jednu novou a zároveň schraňuju všechny za X generací. Některé přežily i víc než 50 let. Na ladění do pár barev ani módní trendy nehraju. Tím, že každá ozdoba má pro mě nějaký příběh nebo vzpomínku, je stromek hodně pestrý. Svíčky jsme měli vždy klasické, loni na mužovo přání přibyly i elektrické, které nemám ráda, ale kompromisně máme takové drobné barevné tečky. Synovi dovolíme se přiblížit, ale nesahat. 🙂 Od loňska mám i adventní věnec na vstupní dveře a malou dekoraci na 4 tenké svíčky na jídlení stůl.

edeltraut
14. lis 2014

Každý rok připravíme se staršími dětmi venkovní truhlíky a adventní věnce (jeden na stůl, druhý na dveře, pověsíme doma výzdobu (kterou každoročně oprášíme a vytahujeme z krabic) 🙂. Pár dní před štědrým dnem si uděláme procházku do našeho lesa a uřízneme si stromeček (prasátko jsme ještě nikdy nepotkali) 🙂. Ten ozdobíme vším co doma najdeme - vytáhneme ozdoby, které jsou každý rok stejné a pověsíme na něj mašličky a perníčky 🙂. Spíš než na parádní výzdobu se soustředíme na pohodu a společně strávený čas při přípravách 🙂

kammka
14. lis 2014

tak já se snažím uklidit 😀 aspoň na ty Vánoce 😀 aby se tu aspoň něco lesklo.. adventní věnec na stole, loni byl pečený z kynutého těsta... jmelí na lustru, darované od sousedů, loni od kamarádova syna, vylezl pro něj osobně, roky před tím od sousedovic dcery, vždy donesla její maminka, ale ta tu už nebydlí.... na stole červený vánoční ubrus, po pokoji rozmístím drobnné vánoční prkotinky a svícínky.. stromeček má na starost můj muž, s rybou je to jeho jediná vánoční starost, jednu rybu už ale máme doma.... pro stromek jezdí na některou z vánočních farem v okolí, jen jednou byla krize a malé stromky byly už vybrané, tak koupil na parkovišti u kauflandu borovičku...máme krabici s ozdobami spíš tradičními staromilskými: sláma, perník, drát, sklo.. k tomu světýlka: maličké žluté žárovičky..
venkovní výzdobu moc neřeším, máme blbého psa a kočku, do čeho si kočka nelehne, to pes převrhne 😕
jen na Mikuláše dám ven nějakou svíčku ke vratům

jika10
14. lis 2014

@pinkorblue_marcela My máme komoru, mám 3 barevný kombinace a další barevný kombinace má moje sestra a měníme a měníme 😀