Advent je za dveřmi

klara_kik
Moderátor
28. říj 2018

Přeji krásnou neděli, milé ženy a maminky,

ať už se tomu člověk snaží odolávat jakkoliv, nejde si toho nevšimnout. Přibližně za měsíc tu máme advent. Přiznám se, že vánoční dekorace miluji, a tak se u nás samozřejmě každou neděli zapalují adventní svíčky. Děti odpočítávají (a také ujídají) čas do Štědrého dne v adventním kalendáři.

V KiKu mě zaujaly různé adventní kalendáře, do kterých můžete schovat nejen sladkosti, ale i malé dárečky a děti to tak mají daleko pestřejší.

Myslím, že by se takové daly i vyrobit. Už jste to někdy zkoušely? Nebo dáváte přednost klasickým čokoládovým kalendářům?

Vaše

Klára

mrnousek121
28. říj 2018

ten je super, asi koupím ty napodobeniny čokolád bych dětem nedala. Tady do toho jim mohu vložit co budu chtít a ještě se určitě potěší 🙂

rottentocore
28. říj 2018

Já protože jsem ráda, že si přišiju knoflík, zůstanu u klasických kalendářů. Zatím je na to ještě dcerka malá, až tak příští rok ji budu kalendář kupovat 🙂

ela90
28. říj 2018

Ten na obrazku je strasne moc smutny :(
S vyrobou to pres frmol vidim blede. Jako deti jsme meli podobny zavesny ve tvaru stromu. Pro deti jsem letos objevila "ponozky" 🙂 Starsi dcera miluje "balicky" a tim to bude mit kazde extra
https://m.fler.cz/shop/deti-hracky-obleceni

klarinka10
28. říj 2018

Já určitě koupím nějaký jak je na obrázku a naplním ho dceři drobnostmi které jí udělají radost.

kspp1
28. říj 2018

Dcera dostala od babičky knížečkový kalendář, na každý jen jedno minileporelo s vánoční tématikou. Čoko jsme taky měli a používala jsem ho pak i během roku, že jsem odlila čokoládky a bylo to silně motivační 🙂 Ráda bych zase něco nového, jestli prodává kik, určitě se zajdu podívat 🙂

klea81
28. říj 2018

Adventní kalendáře většinou koupí babička čokoládové.

eliskan
28. říj 2018

Kupovala jsem čokoládový, ale děkuju za tip, letos bude z Kiku, a budeme mít vlastní ❤

krtcice
28. říj 2018

Máme čokoládové i podomácku vyrobené 😉

petuliee
28. říj 2018

letos budem zkoušet vyrábět 🙂 čokoládový stejně snedli hned opice moje 😀

kika266
28. říj 2018

@klara_kik Osobne davam prednost tomu, aby v kalendari bylo i neco jineho nez jen cokolada, takze vytvarim Karolince kalendar. jednou jsem udelala z rulicek od toaletniho papiru a do kazde rulicky dala neco jineho. Miluje konicky a ty male se tam krasne vlezou, pak jsem ji sila a ten je mnohem lepsi, da se udelat ve vice variantach a letos se chystam zase na textilni, na poveseni na dvere 🙂, jako je na fotce, vypada vazne super 🙂

normalnimatka
28. říj 2018

ráda bych vyrobila, ale úplně nevim jakej, abych s tím byla spokojená. nejvíc se mi líběj nějaký pěkný šitý,ale to neumim:/ možná udělám nějaký pytlíčky, ale to zas pak nastává problém, jak je nápaditě zavěsit. byla bych radši, kdyby to bylo i koukavý nějaký:D ne jen pytlíčky zavěšený na šňůře....no a do kalendáře bych dávala spíš nějaký předvánoční aktivity🙂 uvidíme, jestli na to budu mít energii a čas to chystat... snad jo. dítě už by to vnímalo, a tak je škoda ho o to ochudit.
a taky přemejšlim o koupi nějakýho hotovýho, koukám na fler, nebo se mi líbí pár dřevěnejch s dvířkama. je to sice dražší investice, ale zase vánoc ještě bude....🙂 a slouží to pak zároveň i jako dekorace. jen prostě mi přijde hezčí do toho dát něco svýho, než to jen koupit....takže vlastně ještě nevim, jak to udělám🙂

kateg
28. říj 2018

Letos bych ho ráda vyrobila, ještě cerpam inspiraci 🙂 kupovat se mi moc nechce, protože by to byla samá čokoláda a přece jen do vyrobeného můžu schovat cokoliv 🙂

luckamb
28. říj 2018

U nás frčí adventní kalendář od Hot Wheels a ten jsem shodou okolností sehnala loni v Kik za naprosto bezkonkurenční cenu. Tak doufám, že letos bude zas. Dcera pro změnu chce od Schleich s koňmi. No a těm dvěma malým je to zatím jedno, takže přemýšlím, že jim bych pořídila nějaký, který si sama naplním.

zanri
28. říj 2018

Ten adventní kapsář vypadá dobře, jen nemám ráda ty anglické nápisy, ale jako inspirace super. Já zatím dělala jen papírové pytlíky bez čísel povesene na ramínku, kazdy den si jeden mohl vybrat a utrhnout, rozbalit. Teď už pozná čísla, tak přemýšlím o něčem novém.

normalnimatka
28. říj 2018

@zanri souhlas. taky mi vadí na vánoční dekoraci samý anglický nápisy a taky santové a tak...

soleilll
28. říj 2018

@klara_kik Advent je za dveřmi? 5 týdnů je dost dlouhá doba...
KIK mám ráda, ale "Kláro", tahle marketingová kampaň byla hrozná. Jedna z nejhorších zde na MK, kterou jsem viděla.

pekosek
28. říj 2018

Moc ráda šiji a již nyní mám vytvořené mikulášské pytlíčky.... Adventní kalendář jsem nakonec zavrhla a koupím dřevěný, kde syn najde každý den nějakou drobnost. Pokud mi to časově vyjde nejlépe domací zdravější sušenky a ovocné tyčinky. Klasické čokoládové adventní kalendáře nemám moc ráda.

adrianka1816
28. říj 2018

Já vánoční výzdoby dělám sama 😊 nejen že mě to baví ale je z toho větší radost než z kupovaného, zatím je maličký ještě malý na adventní kalendář, ale příští rok určitě vyrobíme nějáký Veselý 😍

raduushka
28. říj 2018

Adventní kalendář mít nebudeme, starší děti jezdí jen na víkendy a budou mít kalendář nejspíš doma a náš nejmladší má dva a půl měsíce, takže mu to bude šumák 😀 Leda že bych mu každý den napsala číslo na prso 😀 Al eabych se vyjádřila k tomu co už tady padlo- taky nasnáším anglické nápisy, santy a soby. Chci tradiční české vánoce a v obchodech nám bohužel většinou cpou ameriku.

terezet
28. říj 2018

Zatím jsem adventní kalendář vždycky vyráběla 😉 Tohle je náš loňský 😊

sona1212
28. říj 2018

Loni dcerka dostala čokoládové ale byla jeste malinká takze cokosky jedl manžel 🤣 a letos mám v plánu koupit podobný jako je na obrázku protože vyrobit nejsem schopna neumim šít🙄 bohužel, no a každopádně ji ho naplnim dobrutkama, které má ráda 😊

klara_kik
autorModerátor
28. říj 2018

@terezet 👏👍 Perfektní!

klara_kik
autorModerátor
28. říj 2018

@soleilll co se ti na ní nelíbilo? Velice rádi se pokusíme do budoucna vylepšit, co bude v našich silách.

klara_kik
autorModerátor
28. říj 2018

@normalnimatka tak se zkus zajít podívat i k nám do KiKu, třeba najdeš přesně to, co hledáš 😉

nikolettab
28. říj 2018

Já zatím vždy kupovala, většinou tedy spíš nějaký ve kterém jsou drobnosti a ne čokoláda ale letos se chystám na nějaký vlastní, tak sbírám inspiraci 🙂

normalnimatka
28. říj 2018

@klara_kik v jakým smyslu?🙂 to bylo asi k těm santům a tak..?🙂 ale jooo, kik se před vánocema nemůže vynechat. ale i tak mi přijde, že je tam těch sobů (ty mi osobně nevaděj) a santů a nápisů až moc. jenže ono je to těžký... z obchodního hlediska je to pochopitelný, protože ve velký části světa, kde se slavěj vánoce, je ústřední osoba svatej nikolaj/mikuláš/santa. my sme taková raritka ve světě🙂

klara_kik
autorModerátor
28. říj 2018

@normalnimatka Myslela jsem to tak, že tam třeba můžeš najít inspiraci, kterou hledáš. Samozřejmě, Santové a soby se nemusí líbit každému. Ale se vším se dá pracovat dál. Já se také pokouším dekorace ještě upravovat, když mi tam něco nesedí... Možná se to ne vždy povede, ale i snaha se přece cení, viď? :D

markes13
28. říj 2018

Děkuji za super tip.. Uvidím, zda to letošní předvánoční čas vyjde na vyráběny kalendář. Vloni měla dcera kupovaný frozen, kde nebyly čokolády, ale sponky, hřebínek, gumičky do vlasů.... Měl velikánsky úspěch

normalnimatka
28. říj 2018

@klara_kik jo takle, poupravit stávající dekorace:D to asi lze, no🙂 ale stejně má nejvíc co do sebe si to vyrobit. byť teda zatím toho moc nemám vyrobenýho, ehm:D musim to napravit. až budou děti větší, tak mi taky pomůžou doufám. aby bylo jak naplnit ten předvánoční čas něčím fajn🙂

klara_kik
autorModerátor
28. říj 2018

@normalnimatka To rozhodně, výroba vlastního je nejlepší řešení! Bohužel ale ne nejjednušší a pro ty méně šikovné (jak jsem já 🙂 ) nezbývá než si pomoct jinak :D Já s dětmi peču vždycky cukroví. Sice se ho docela hodně sní ještě před svátky, ale za ten krásně společně strávený čas to rozhodně stojí...