Jak se pozná dobrá porodnice?

lidka_hipp
23. dub 2015

Vybíráte teď porodnici, kde přivedete na svět svoje miminko? Co je pro vás důležité? Chcete raději velkou porodnici, kde je hodně lékařů a jsou schopni řešit i vážné komplikace nebo dáváte přednost menší nemocnici, která má víc rodinnou atmosféru? Byly jste se předem podívat v porodnici, kterou jste se vybraly? Jaký jste měly z návštěvy dojem? Měly jste sestavený porodní plán? Co na něj říkal personál porodnice?

Budu moc ráda, když mi napíšete svoje zkušenost a také doporučíte místa, kde se "rodí hezky" 🙂

yvonneullmann
23. dub 2015

Ja zatím rodila jen jednou a to v porodnici v Třebíči a jinam.bych nešla... Porod jsem mela císařský a po jizve ani památka.. Starali se o me i malého cely den nemela jsem.zadny problem ani s jidlem s nicim. Sestry prijemne doktoři take...za me velka.1*****

Muj strejda je primář gynekologie a rodil me a myslim.si ze je to.nejlepší porodnik v okoli...

petit_grisu
23. dub 2015

Myslím si, že to zda je porodnice dobrá nebo ne, pozná maminka až z vlastní zkušenosti. Jak se říká, sto lidí, sto názorů a proto nikdy nejsou rady a tipy ostatních na 100% spolehlivé. 🙂 Porodní plán jsem neměla, na porodnici jsem se podívat předem taky nebyla. Já chtěla rodit v Motole, ale bohužel byl stop stav a převáželi mě do Podolí a tak jsem teda spokojená nebyla. ☹

evaamy
23. dub 2015

Já si vybrala malou porodnici s rodinnou atmosférou, byla jsem na prohlídce porodnice, měla jsem porodní plan a byl respektovan. Navíc byli všichni moc příjemní, strašně ráda na pobyt v porodnici vzpomínám. Jediné minus bylo jídlo.

petit_grisu
23. dub 2015

Navíc co se porodního plánu týče, asi je to dobrá věc, když je maminka připravená. Já ho sepsat nestihla. Mě by ale byl porodní plán k ničemu, když nastanou komplikace, je nutné je řešit a to jde plán stranou. 🙂

1denca
24. dub 2015

Já jsem strašně moc chtěla rodit v Hradci Králové, jakože vyhlášená porodnice a kdyby náhodou se něco stalo, tak tam mají veškeré vybavení pro malého. Nikdo mi to nerozmluvil i když jsme to do porodnice měli cca 60km.No a když to na mě v noci přišlo, tak jsem tam volala a sestra mi řekla, že mají stop stav a že jako po telefonu mi neřekne, jestli rodím a že ať teda klidně přijedu, ale že mě jen vyšetří doktor a jestli to bude k porodu, tak mě stejně pošlou do jiné porodnice, protože oni prostě už nemají místo. 😕 Tak to jsme s manželem odmítli a jeli do porodnice v Čáslavi, kterou máme asi 10km. Nechtěla jsem tam rodit, že je to malinká porodnice ale co, jelo se. No a jsem strašně moc ráda, že jsem nakonec rodila tam, protože ten přístup byl naprosto perfektní. Bylo nás tam asi 5 maminek na celém oddělení a sestřičky měli fakt dost času nám všechno ukázat, jak kojit a atd. Tím neodsuzuji Hradec, i nadále si myslím, že je to moc dobrá porodnice. Ale až budeme rodit podruhé, tak jsem si jistá, že to bude opět Čáslav 😉

marssyy
24. dub 2015

Já si ke svému porodu vybrala dobrou porodnici Vítkovickou nemocnici v Ostravě, na kterou všechny maminky z okolí nedají dopustit. Personál nemocnice je skvělý a profesionální. Nemám ráda nemocnice a pobyt v nich ale tam jsem se cítila příjemně.
Ono na první pohled to asi maminky nepoznají, je dobré si pročíst různé recenze na internetu, zajít na prohlídku.

monunkaaa
24. dub 2015

Rodila jsem pred měsícem v Chrudimi. Porodnici jsme vybírali podle recenzi, ptali jsme se všech kamaradek,co
tam rodily a byli se i osobně podivat. A mohu jen doporučit.
Vsichni byli moc milí,usměvavý a i přes to,jak nesnáším nemocnice,
tak i pocit jsem z toho mela dobry.
A diky jejich pomoci mame na světě krásnou a zdravou holčičku.

betelgeuzz
24. dub 2015

myslím, že pojem "dobrá porodnice" je dost relativní pojem. Každá žena má trochu jiné nároky a podle toho porodnici hodnotí. Někdo chce co nejlépe vybavenou porodnici připravenou na všechno, někdo porodnici, kde budou respektovat porodní plán apod. Takže podle mě je nejlepší si udělat nějakou svou představu, co od porodnice očekávám a podle toho se ptát buď přímo v porodnici, nebo na zkušeností ostatních.

Byla jsem se podívat ve 3 porodnicích, nakonec jsem zvolila Zlínskou porodnici, která i když je velká, tak jsou zde i ochotni vyhovět určitým alternativám. První dceru jsem rodila KP, druhou normálně, tak to jsem si mohla víc vyskakovat 🙂 při druhé jsem měla vlastní porodní asistentku, porodní plán, ale i tak se člověk musel ozvat, aby věci dodrželi. Sice k přístupu mám připomínky, ale z okolních nemocnic to byla ta nejlepší varianta.

1velrybka
24. dub 2015

Zdravím, já jsem rodila u nás v Trutnově. O jiné porodnici jsem ani neuvažovala. A i kdybych bývala uvažovala, bylo by mi to "houby platné" 🙂 V den porodu to bylo tak rychlé, že šlo o minuty, takže jsem byla ráda, že to máme autem deset minut. Neměla jsem žádný porodní plán, nic takového. Musím říct, že jsem byla spokojená - lékaři odvedli výbornou práci (rodila jsem císařem), ale vzhledem k tomu, že se u nás rodí až od 36. týdne (resp. miminka narozená od 36. týdne zůstávají ve zdejší porodnici), Marušku mi odvezli do nemocnice do Hradce Králové. Rodila jsem ve 33. tt. Jen mezi sestřičkami se našly i nějaké ne zrovna ideální, ale to je asi všude.

zo_ja
24. dub 2015

Já chci porodnici, kde dr. ženu nerodí, ale rodí žena. To, co píše @yvonneullmann mě irituje. Od nejlepšího porodníka očekávám, že mě nechá být a ne že mě dovede k sekci. (neznám okolnosti, ale často je sekce důsledkem zásahů lékařů do přirozeného průběhu porodu a pak se tváří, že to jako zachránili, přičemž kdyby to nechali být, vše by proběhlo samo lépe.)
Malé porodnice jsou obv. lepší, více času a prostoru, personál nepobíhá mezi 20 ženama - to pak pochopitelně neví, jak je na tom která, nevyšetřuje každej, kdo jde okolo.
Vybavení nejlíp žádný, SC udělají všude, po přístrojích, které jsou po ruce, se sahá snadněji, i když to není vůbec potřeba... Právě, že předpokládám, že personál se umí chovat a jednat tak, abych já jako nízkoriziková rodička a moje zdravé dítě žádný přístroje nepotřebovala. Ve velkých nemocnicích řeší vysoké % rizikových případů, připadá jim, že žádný porod není normální, zdravý a bezpečný, mají větší tendenci do toho zasahovat, často to potřebují urychlit z kapacitních důvodů, s ničím se moc nemažou a i rizikové zásahy jim připadají jako nic, protože je prostě provádějí často.
Za mě je ideální porodník, který se v době mého porodu dívá na televizi 😀 Stačí mi moje dobrá PA.

betelgeuzz
24. dub 2015

@zo_ja já s tebou v podstatě souhlasím, akorát já ten alternativní přístup (nebo přesněji řečeno ochotu přistoupit na alternativní požadavky) našla spíš v krajské velké nemocnici. Ve dvou okresních si jeli stále po staru, porod jedině na porodním křesle, v jedné jsem se setkala s názorem, že porodní stoličku sice mají, ale rodit se na ni nedá (proto se to asi jmenuje porodní stolička 😀 , druhou dceru jsem na ní i porodila) a v druhé se chodí dívat na rodičku, která nechce nástřih jako na exota. Takže nedá se paušalizovat. 🙂

yvonneullmann
24. dub 2015

@zo_ja ja mela sekci ze zdravotnich důvodu planovanou..maly mel 4200g byl otočeny zadečkem a ja ke vsemu mela gestozu panevniho dna takze polud vas toto irituje tak ja za to byla ráda... Mate hezky názor na věc ale příště se zeptejte na duvody a pak vás může neco iritovat. Ldyby me chtel nechat rodit samotnou v tom stavu v jakem jsme byli tal tu mozna nejsme ani jeden.

yvonneullmann
24. dub 2015

@zo_ja a take si myslim ze k sc lekari jdou az v krajnich mezich aby zachranili miminko. Takze jak vy pisete ze kdyby to nechali dopadlo by vse lepe tak to bych vazne nechtela abych rodila a vy byla doktor...a nedejboze kdyby prisli komplikace nějaké... V tomhle teda nesouhlasim

guinea
24. dub 2015

@zo_ja Líp bych to nenapsala.

marton
24. dub 2015

@zo_ja Dobrý den,můžu se zeptat kolikrát jste rodila?Děkuji

ladik1
24. dub 2015

Porodnici jsem si vybírala hlavně podle toho, co mi doporučovali známí a pak taky podle toho, že jsem si ji okoukla předem. u druhého porodu už nebylo pochyb - jela jsem do té samé 😀 K prvnímu porodu jsem měla i porodní plán, ale vážně, myslím si, že je to blbost 😀 Pokud věříte doktorovi, který Vás rodí, porodní plán je na nic...ale je každopádně fajn, že k němu personál přihlíží! Rodila jsem v Havl. Brodě - 2x a pokaždé spokojenost. První porod velice komplikovaný kvůli špatné poleze miminka, ale dovedli všechno do zdárného konce a navíc doktorů tam bylo hafo (a v šichni najednou) - ten co mě přijímal tam byl i když jsem končila (skoro po 24 hodinách...), všichni skvělí, od doktorů až po uklízečky. kvůli výborné péči o rodičky jsem tam chtěla rodit i podruhé a jsem hrozně ráda, protože málá měla nečekané zdravotní koplikace, špatné srdíčko, nemohla dýchat a spoustu jinýho. díky tomu, že nemocnice má skvěle vybavenou novorozeneckou JIPku, spousty inkubátorů, nemusela se malá nikam převážet, celou dobu jsme byly spolu, žádné UM, ale vyndávaly mi ji z inkubátoru nakojení, dokrmovali ji kapání ze stříkačky a zachránili jí i naše kojení a je z ní teď zdravá velká holka, takže určitě to chce i dobře vybavenou porodnici! Nikdy nevíte, co se pokazí 😉
@zo_ja : A omlouvám se, ale s Vámi tedy souhlasit nemůžu - taky jsem nebyla riziková rodička, ale nevíte, co se může stát - plod se může špatně natočit a pak vám porodník sledující ordinaci v růžové zahradě asi prd pomůže. PS: a nevím teda momentálně o žádné nemocnici, kde by u porodu primárně seděl doktor a měl tendence do něj zasahovat, všude jsou PA a doktor chodí jen na kontroly a v příapdě potřeby přímo k porodu, nikdy u vás nesedí 20 hodin 😉 Na to nemají kapacity...