Zuby. Jak do 8měsíčního dítěte dostat pití?

21. srp 2022

Zdravím, potřebovala bych poradit. Mám 8 měsíčního syna už má víc jak měsíc průjem byla jsem u doktorky a stěry negativní a crp v pořádku. Před 4 dny mu nastoupili horečky až 39.3° Nurofenem jsem mu to srazila a nyní už horečky nemá. Ale nastal další problém a to do něho dostat pití jako ano rostou mu 3 zuby zároveň ale aby nepil to mi nepřijde v pořádku. Nechce čaj,vodu, džus vůbec nic flašky jsem zkoušela různý nepomáhá to, lžičkou to plive...
Pleny má počůraný tak 4 za den což je málo nedostanu do něho ani 300ml ...
Na pohotovosti jsem byla a řekli že to do něho mám dostat🙄

vikinkav
21. srp 2022

A mliko?

autor
21. srp 2022

@vikinkav nechce, už ho neměl 3 den

emillyhk
21. srp 2022

No, 300ml je na 8m opravdu málo. Syn mi nechtěl pít při horečce, bylo to drsný. Opravdu jsme bojovali o každý lok. Máme "netekoucí" hrnky se silikonovým pítkem, to jsem mu narvala do pusy, zmáčkla tu měkkou část nad pítkem a jakoby mu ten lok stříkla do pusy. A za chvíli znovu. Tak aby za hodinu vypil aspoň 1 dcl. Dávala jsem i Kulíška, zjevně nechutnal, ale doporučili mi to na rehydrataci. Když syn opravdu bojoval, tak jsem ho přikurtovala do autosedačky (ale už měl přes rok a bylo těžší ho přeprat). Nějak normálně (úplně sám) začal pít asi po týdnu.

autor
21. srp 2022

@emillyhk no právě, že je to fakt málo a docela mě to začíná znepokojovat. Já jsem mu už i koupila takovou tu injekční stříkačku jak se používá na dokrm novorozenců a to mu tím stříkám do pusy čaj ale nechce ho ani tak tak ho musím taky násilím držet a dávat to na sílu 😏

emillyhk
21. srp 2022

Vydrž, nic jiného neporadím. Já mu to opravdu rvala na sílu, tři dny 🤦‍♀️ Je málo situací, kdy jsem ochotná na dítě použít "hrubou sílu", ale tohle je jedna z nich. Pokud by nezačal pít, hrozila by hospitalizace a kapačka, to bysme oba zvládali ještě hůř, tak jsem se kousla. Nebudu lhát, připadala jsem si jako Herodes. Ale zvládli jsme to doma 👍

kmarie81
21. srp 2022

Vim co prozivas, taky sme si tim prosli - u nas fungovala schovana voda v jidle napr. nastrouhany jablicko a v tom 100 ml vody a to snedla i 2x za den dale polivky atd. No byl to boj ji trochu rozpit. Ted vypije dohromady cca 1 litr, je ji 1,5 roku. Naucila se pit kubika waterr, ja vim je to sladky - taky sem chtela, aby pila jenom cistou vodu, ale kdyz tohle vypije narozdil od vody, tak to po tom boji, co sme meli beru za uspech. Jinak sice pije tyhle sladaky, ale zase nebonbonuje, nesusenkuje a nelizatkuje. Zbytek cukru ma v ovoci, kteryho teda sni mraky.

emillyhk
21. srp 2022

Ještě teda mám pocit, že jsme nedělali skoro nic jiného, prostě lok, za minutu až dvě další a tak pořád dokola 🙈
Máte už zavedené příkrmy? V 8m určitě něco ano, tak bych zkusila dávat ideálně polévku nebo aspoň přesnídávku, jogurt, apod. Každá lžička se počítá a v každé je něco málo tekutin.

michaela666
21. srp 2022

Vím, že je ještě malý, ale zkusit trošku vody do panákovky? U nás to fungovalo kolem 10 měsíce a brala to jako velkou zábavu. Seděla ve vajíčku, já před ní dělala u pití blbosti. Ikdyž byla celá politá něco málo jsem do ní dostala.

autor
21. srp 2022

@emillyhk noo právě že by jinak skončil na kapačkách a to fakt nikdy nechci

lidija1234
21. srp 2022

Ahoj,malej byl před 14 dny taky nemocný prve horečky pak průjmy. Problém je že mě normálně vypije za den tak max 500ml a to na 11m a 7kg je málo....když byl nemocný byl dva dny kdy mě vypil max těch 300ml pak se to zas o něco zlepšilo. Takže vydržet a zkoušet 🍀dobrý nápad jsou ty polívky pokud ti basti 🍀

autor
21. srp 2022

@emillyhk ano, příkrmy máme zavedené od 4 měsíce a jí skoro všechno. Polívky dávám. A právě dávám i přesnídávky atd 😮

autor
21. srp 2022

@michaela666 on to nechce ani přes lžičku ale můžu to vyzkoušet

autor
21. srp 2022

@lidija1234 no normálně malej nemá problém s pitím to klidně vypije i 1000ml úplně v pohodě ale prostě když má necelých 10kg tak by možná měl vypít i víc 🤔

zmrzlinka
21. srp 2022

A pití z lednice?Aby mu to schladilo dásně ,když ho bolí.Nebo studenou předsnidavku,jogurt.
Taky pomáhá dávat mlíko v polospanku v noci.V nejhorším případě vzít stříkačku např.od Nurofenu a stříkat mu to do pusy.

autor
21. srp 2022

@zmrzlinka no ona doktorka na pohotovosti říkala že má trochu červený v krku ale nic hroznýho tak mu nechci nic dávat studenyho aby ho v tom krku ještě nebolelo 😏 a v noci je nejhorší že si ho musím vzít do náruče abych mu dala mlíko nebo i ten čaj protože je dole v postýlce a já tam jen tak nedošáhnu

zmrzlinka
22. srp 2022

Červený krk a studené pití vůbec nevadí...a hold jestli budeš chtít ,aby v polospanku něco vypil,tak ho z té postýlky budeš muset vyndat,vzít si ho do náruče a zkusit nakrmit....

emillyhk
22. srp 2022

Já teda z postýlky nevyndávala, prostě jsem mu v polospánku podepřela hlavičku, stříkla do pusinky trochu vody a znovu. Byla jsem nad ním ohnutá, nebylo to pohodlný, ale aspoň se úplně nevzbudil a něco vypil.

konidana
22. srp 2022

Zkusila bych co nejvíc dávat tekutou stravu, Přesnídávky ještě ředit vodou , kaše řidší, co nejvíc polívek atd...

emillyhk
22. srp 2022

Tak jak jste dneska na tom? Je to lepší? Myslím na vás 🍀

autor
22. srp 2022

@konidana už na tom pracují🙂

autor
22. srp 2022

@emillyhk ano ,už je to lepší už jsem ho fakt donutila aby vypil tak 140ml a v noci začal pít taky ale žádná sláva ale aspoň něco 🙂

emillyhk
22. srp 2022

Je to na dobré cestě 😊 Tak nepolevit. A ať je brzy líp 🍀

autor
22. srp 2022

@emillyhk asi už jo🙏😮 doufám že už bude za námi protože je to šílený 😏