Zlomené zápěstí u dětí. Jak dlouho trvá operace a hospitalizace?

veruna109
8. srp 2022

Ahoj , syn si 28.7 zlomil zápěstí , dostal sádru a paní Dr nám řekla že pokud při příští kontrole to bude horší daji mu dlahu , při další kontrole tam byla jiná Dr, která se koukla na snímek a řekla ať přijdeme příští týden a že to stejně bude horší. Dnes jsme tedy byli na kontrole a má to ve špatném rozpoložení , řekla nám že máme přijít ve čtvrtek a uvidíme , buď operace nebo klínky ale že by chtěla spíše operaci . Pochybuji že se to do čtvrtka zlepší. Nemáte někdo podobné zkušenosti ? Jak dlouho trvá operace a kolik dni je cca nutná hospitalizace? Synovi je 5 let a mám strach. Děkuji 🙂

jjasmina
8. srp 2022

@veruna109 já si zlomila loket, no záleží v jakém to má stavu, počítala bych s týdenní hospitalizaci max, já to měla ovšem v hroznem stavu

veruna109
autor
8. srp 2022

@jjasmina nám napsala do papíru nepatrné zhoršení
Syn ruku ovládá už v pohodě, i prsty se kterými nemohl před týdnem hýbat .

te_reza
8. srp 2022

Kámošky dcera byla na operaci, myslím že druhý nebo třetí den šli domů, sádru měla měsíc neli dva určitě a chodila na kontrolní rentgeny, jestli se jí to tam nepohlo

jiss
8. srp 2022

@veruna109 wtf nechápu, jak se jako čeká, jestli to bude horší? Když jsem si zlomila zápěstí, udělali rentgen, kosti rozhozené, a "operovali" (rovnali hmatem) mě pod narkózou ještě ten den. Na kontrolním rentgenu se ukázalo, že to srovnali špatně, a opakovali to opět ještě ten samý den. Dvakrát denně pod narkózou žádný med, no ale nedalo se nic dělat. Domů ten samý den, bez hospitalizace. Byla to druhá zlomenina zápěstí v krátké době, sádru jsem potom měla snad dva měsíce místo obvyklého jednoho. Potom rehabilitace, trvalé následky žádné. Bylo mi 11, devadesátá léta 🤷

konidana
9. srp 2022

@veruna109 syn v 6 letech přijel se sadrou z Itálie kde byl s tatínkem. Zlomená ruka do vinglu u zápěstí, těžká sádra až k rameni z pohotovosti. Naštěstí jsme šli hned po návratu, asi po 4 dnech na kontrolu u nás, sádru sundali, a po kontrolním rentgenu hned poslali na dětskou chiru na operaci. Srovnali to , dali mu tam dráty a šel domů hned 2. nebo 3. den. Pak průběžně kontroly a nakonec vyndání drátů. Kluk měl bohužel ještě souběžně bolesti břicha s podezřením na slepák, takže piškotová dieta a hladovka během další několika denní hospitalizace, slepák se nakonec nekonal, ale zlomenina se s tou dietou fakt nehojila. Už nevím jak dlouho měl sádru. 6 týdnů určitě.

veruna109
autor
9. srp 2022

@konidana
@jiss
@te_reza děkuji za odpovědi 🙂

konidana
9. srp 2022

operace, rovnání plus zavedení drátů, byla hádám asi na hodinku, fakt už nevím. Vyndání drátů čtvrt hodinky ambulantně.