Zhoršený kašel, ale ATB byly dobrány už ve středu. Máte zkušenost, že se to vrátilo?

lucifux
30. říj 2021

Ten náš rošťák to dneska přehnal venku s bratranci. Po měsíci přijela švagrová a její děti. A dneska to zřejmě přehnali s lítáním na zahradě. Synovi je 5, takže nějaké domlouvání nelítej, uženeš se je fakt marný a kord když mu přijela banda se kterými může řádit. Ve středu dobral ATB, už byl téměř v pohodě, ještě sem tam zakuckal, ale teď zase kašle jako o závod. Dala jsem fenistil kapky a vyčkávám co se bude dít. 2 týdny nebyl ve školce, vypadalo to, že už v pondělí půjde a spíš asi navštívíme opět lékaře. Pane bože, kdy tohle bude mít konec... Máte s tím někdo zkušenost, že se to takhle vrátilo, lépe řečeno si to vaše dítě uhnalo zase zpět?

janule1940
30. říj 2021

@lucifux ja mam pravidlo (staredobre od mnohaleté detske MUDr.),ze rekonvalescence po nemoci má trvat takovou dobu,po kterou trvala nemoc.dcera měla středu teplotu a kasel,ctvrtek horečku a kasel,patek už bez teplot a kasel,sobotu kasel výrazně lepsi,v neděli kasel jen vecer,doma byla do dalšího čtvrtka.takze další 4 dny na rekonvalescenci.ven jsme sli poprvé v patek a běhat lehounce jsem jo nechala až dnes,tj.v sobotu.ATB jsou pro telo veliká zátěž a střevní mikroflora se z nich muze vzpamatovávát až půl roku.takze priste po ATB minimálně tyden ještě dolecovat.pak to skončí no…moje maminka vzdy vzpomínala,ze kazda viróza u nas znamenala 14dni s nami doma minimálně.

petrasipkova1
30. říj 2021

Taky jsme měli teď antibiotika, jsme doma už měsíc, MUDr říkala opatrně na malé procházky, 14 dni po antibiotikach ještě doma. No. Ve středu je syn také dobral, byli jsme na alergologii, na par prochazkach a dneska už má zase rýmu 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

janule1940
30. říj 2021

@petrasipkova1 určitě doporucuji doplňovat kvalitní probiotika -napr.smidge,infant dophilus atd.ona ATB vybiji kromě bakterii zlých i ty dobre ve střevech a pokud strevo nefunguje Ok,nefunguje dobre ani imunita.je to pak začarovaný kruh.

lucifux
autor
30. říj 2021

@lucifux vidím to na dalších 14 dní 🤦
A to jsme tu měli dneska tetu, jestli půjde už do školy, teta tam pracuje. Tak jsem povídala, že to vypadá, že asi jo 😀

petrasipkova1
30. říj 2021

@janule1940 díky moc, probiotika dostává, nevím jestli kvalitní, dala mi je lékárnice, tak na to kouknu v čem se liší od tvých zmíněných🙈pak dostávají Bactoral, od začátku antibiotik, taky od konce léta immunoglukanyVit B, D, C. 🤦‍♀️

janule1940
30. říj 2021

@petrasipkova1 nám ty klasické lekarenske nevyhovovaly kvůli abkm a pak jsem zjistila,ze ty dražší jsou sice drahé,ale mají více kmenu a jsou silnější a ve výsledku nám jedna sklenička smidge vystačí pro mě,syna i dceru na víc než půl roku,takze to vyjde ještě levněji,než zobat ty z lékárny.letošní podzim je zahul pro všechny…bude to divoký půlrok…