Zelená stolice u 3,5m. miminka. ABKM, infekce?

beka91
13. čer 2022

Ahoj, prosím o vaše zkušenosti. Před necelým týdnem se dceři najednou objevila v noci ve stolici krev a hodně se navýšila frekvence. Hned jsme šly k doktorce, která bez nějakého většího vyšetřování vyřkla dg. ABKM. Přestala jsem tedy jíst vše mléčné. Hned od odpoledne onoho dne byla již stolice bez krve, což trvá doteď, ale má zelenou barvu - někdy úplně brčálovou, jindy nazelenalou..a oproti dřívějším 2-3 stolicím za den je stále velmi častá. Nakonec jsem si vydupala stěr z plenky a nyní čekáme na výsledky. Už jsem z toho ale opravdu hodně nešťastná, bude to týden a nepozoruji žádné výrazné lepšení. Celkově dcera ty první dva dny od začátku obtíží vykazovala trochu dyskomfort při “tlačení”, bylo vidět, že jí tam něco trápí, ale jinak byla a je naprosto v pohodě - bez teploty, hezky spinká… Myslíte, že je pravděpodobná infekce či opravdu ta alergie? Mohla by se alergie objevit takhle zčistajasna ze dne na den? Předtím kakala ukázkově 🙂. Vím, že musím počkat na výsledky stěru, ale nedá mi to se nezeptat… Děkuju 🙂

martulka88
13. čer 2022

Syn 4 měsíce a ABKM přišla z ničeho nic zhruba ve 2 měsících. Nitky krve (bála jsem se, aby neměl IBD nemoc - mám crohna), ale jinak zcela v pořádku - neměl teploty, měl veselou náladu, hezky spinkal 10hodin v kuse. A tak jsem měsíc nejedla mléčné výrobky, pšenici a vejce, ale stále měl v jedné stolici 2nitky - jen ve večerní, kde nejvíce tlačil. Doktorka udělala výtěr, odběry krve a to bylo v pořádku. Po měsíci jsme rozhodli pro nasazení Nutrilon allergy care a rapidně se zhoršil - v každé stolici nitky krve, včetně i krve a hlenu. Hned vyměnila za Neocate Syneo a syn je konečně v pořádku. Zelenou stolici má - někdy fakt brčál, ale je to tím, že je v tom velké množství železa.