Zažil někdo neštovice po inkubační době 21 dní?

anonymka227
6. čer 2024

Ahoj, před pár dny jsem zakládala diskuzi za jak dlouho se osypal sourozenec a stále nemám jasno 🤦‍♀️ Mám 3 děti, nejstarší přinesla neštovice před 3 týdny ze školy. Za 16 dní po ní se osypal nejmladší syn. Prostřední dcera stále nic, ani náznak po 21 dnech. Pořád ji kontroluji a nic. Celou dobu byli všichni 3 spolu v kontaktu, normálně si spolu hráli, spali atd. Zatím nemá žádný příznak a ani jeden pupínek. Je možnost, že by to mladší dcera nechytila i přes nepřetržitý kontakt? Jako upřímně o neštovice u ní ani nestojím, takže bych byla na jednu stranu ráda. Má ekzém, extrémně citlivou pokožku a nedokáže se ukočírovat aby se neškrábala. Děkuji za odpověď 😊

marketa1218
6. čer 2024

@anonymka227 Podle mě je chytit opravdu nemusí, dcera měla už takhle ve školce děti s neštovicemi dvakrát a nechytla je.

chumlee71
6. čer 2024

@anonymka227 možný to je,ale teď počítej dalších 21 dní od syna. Kámoška má 4 děti a šla s nimi na nestovicovou párty ( nebo jak se tomu říká) a osypavaly se jí děti jeden po druhém. A to i všichni pily že stejného hrnečku.

chumlee71
6. čer 2024

@anonymka227 syn se mi taky osypal až na potřetí

ladyhacek
7. čer 2024

chytit je nemusí, nebyl to přímý kontakt, ale někdolikrát ve školce neštovice byli a mladší je za všechny ty tři roky nechytil. Starší je chytil ve šklce, ale asi až po 2 měsícíh od prvních příznaků a jako poslední ve školce - vysipávali se postupně.

Inkubační doba 5 nemoci je 14 dní, ve šklce nic nehlásili a mladší jí dostal až po 3 týdnech (pokud to měl od bráchy)

mia5344
7. čer 2024

Chytit je nemusí. Starší dcera u nás měla neštovice minulé léto, s mladší byla neustále v kontaktu a nic..... Mladší je chytla až tento rok na jaře v plavani

anonymka227
autor
7. čer 2024

@marketa1218 školku bych ještě chápala, ale holky spolu spí v jedné posteli 😅🙈 mají hlavy od sebe cca 15 cm celou noc a nic 🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ dnes je to 22 dní a stále nic 🤷🏻‍♀️

anonymka227
autor
7. čer 2024

@chumlee71 no toho se právě děsím 🙈 hlavně fakt nechápu jak je nemohla chytit když jsou spolu celou noc pár cm od sebe 🤦🏻‍♀️

anonymka227
autor
7. čer 2024

@chumlee71 děkuji za odpověď 😊 jako od sourozenců?

anonymka227
autor
7. čer 2024

@mia5344 děkuji za odpověď 😊 tohle fakt nechápu, jak je to možné 😅🙈

anonymka227
autor
7. čer 2024

@mia5344 mužů se ještě zeptat na věk? Naší je 6 let, ve školce to řádí od jara a nic 🤷🏻‍♀️ a ségru jsem myslela že to bude na 1 000% a ono to fakt vypadá že nic. Dnes 22 den a nic.

chumlee71
7. čer 2024

@anonymka227 od sourozence hned,ale ve školce je měli a byl v kontaktu s nemocným a dvakrát nic.

eithelwing
7. čer 2024

@anonymka227 Je to možné. Jsem čtvrtá z pěti dětí. Všichni sourozenci měli nestovice. Ne najednou. A já je nikdy nechytila. V dospělosti jsem se nechala očkovat.

anonymka227
autor
7. čer 2024

@chumlee71 jo chápu 😀 děkuju za odpověď 😊 nevím no jsem z toho celá jalová 😅🙈

anonymka227
autor
7. čer 2024

@eithelwing jé super 🤩 děkuju za odpověď 😊 mužů se zeptat? Měřila jste si před očkováním protilátky?

mia5344
7. čer 2024

@anonymka227 starší dcerka měla v době kdy neštovice chytla 7 let mladší v té době 5 let. No a mladší je chytla chvíli po 6 narozeninách kdy měla oslabenou imunitu z páté nemoci(chytla ji ve školce pak byla necelý týden "zdravá" a pak lehla s neštovicemi)

eithelwing
8. čer 2024

@anonymka227 Ano. ☺️ Nic jsem neměla. Takže opravdu jsem je nechytla. 💁🏽‍♀️ Prý se to moc nestává, ale možné to samozřejmě je.