Zápach z úst po jablkách, může to být způsobeno nemocí?

mauren
1. únor 2017

Dobrý den, obracím se na vás se zvláštním dotazem. Google mi neporadil.
Jedná se o batole. V posledním asi měsíci pozoruji zápach z úst, který jakoby sladce voní, opravdu připomíná jablečný most. Intenzita se různí. Může to být způsobeno nemocí? Nebo tím, že málo pije?
Ráno a večer se kojí, ke snídani má džus, jinak pije většinou čaj a vodu. Celkem tak 0.5-0.7l. Musíme nabízet, sama od sebe pije ještě míň.
Krevní obraz v listopadu byl v pořádku. K doktorce se mi úplně nechce, přeci jen je období nemocí.
Ještě dodám, že jsem v prvním trimestru těhotenství a nos mám teď víc citlivý 🙂
Děkuji za odpověď.

lenbela
1. únor 2017

Nejsem zdravotník, tak to tak prosím berte, ale hned mě napadl diabetes - cukrovka a tzv. acetonový zápach.

pet359
1. únor 2017

To jo. .to je znak...ale jeden z pritnaku cukrovky je taky strasna nekonecna zizen ne? Nebo nemusi? Pamatuji si u sestry, kdyz jeste nevedela, ze ma cukrovku, tak vypila strasnych litru....

numesulidu
6. únor 2017

@pet359 Cukrovka má dva druhy u jedné je ukrutná žízeň,ale u druhé vůbec žízeň být nemusí.

mauren
autor
7. únor 2017

Každopádně cukrovka to není. Byly jsme u dr. Všechny výsledky v pořádku 👍

numesulidu
7. únor 2017

@mauren Tak to je super 👍

werumka
7. únor 2017

@mauren Může to být aceton, ten se objevuje pri nemoci (po zvracení například), může to zhoršovat i to, že málo pije. Dlouhodobě se vyskytuje, když člověk málo jí. Každopádně zjistit to můžeš jednoduše pomocí proužků do moči, které mají v lékárně. Kdybys viděla, že tam jsou ketony, tak pak to ten dech vysvětluje.

lenbela
7. únor 2017

@mauren To je dobře ❤

mauren
autor
8. únor 2017

@werumka už jsme byly u dr, viz výše. Není nic v moči, krvi, ani na výtěru z krku

mauren
autor
8. únor 2017

@numesulidu @lenbela díky 😇