Zánět zvukovodu. Máte zkušenost?

lucifux
23. črc 2023

Ahojky,
Můžu poprosit o konzultaci...? Syna ve středu večer vzbudila bolest ucha. Celý čtvrtek bolesti přetrvávali a přidala se horečka přes 38°C. Jeli jsme tedy na pohotovost. Paní doktorka synovi ouško vypláchla, vyčistila a řekla, že má zánět kůže, tedy zvukovodu... Dostali jsme antibiotika v podobě kapiček. Pravidelně mu kapu. Ale horečku má den ode dne vyšší. Dneska už jsem mu naměřila horečku 38,9°C, což je vlastně od toho čtvrtka kdy začali horečky nejvyšší teplota. Docela mě to znepokojuje.. Tak nějak se všude dočítam, že právě tady u toho zvukovodu teploty nejsou, nebo nebývají. Tak si říkám jestli to není spíš to střední ucho. Pořád si stěžuje, že ho to bolí. Vlastně ani skoro nic nesní.

Máte prosím nějaké zkušenosti. Moje děti na ouška vůbec netrpí. Tohle je prvně. Každopádně budu zítra asi volat, a zkusím se poradit s doktorkou.

palja
24. črc 2023

@lucifux možná zánět postoupil do středního ucha, nahromadil se hnis a ucho potřebuje propichnout. Určitě bych zašla dneska k dr.

mia_von_prag
24. črc 2023

Pokud se nezlepšuje, tak zítra jít na ORL. Deti tak měli zánět, propichli to, dostali kapky do uší a antibiotika.